Справа 2- 47
2007 рік
РІШЕННЯ ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
16 січня 2007 року. смт.Брусилів
Брусилівський районний суд Житомирської області
в складі головуючого - судді Коваленка В.К.
при секретарі Марієвській Н.А.
з участью:
представника позивачки - ОСОБА_3 представника відповідачки- ОСОБА_4
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду смт. Брусилів справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини,
ВСТАНОВИВ:
23 листопада 2006 року ОСОБА_1 звернулася до суду з позовною заявою до Романівської сільської ради про визначення додаткового строку достатнього для подання заяви про прийняття спадщини, після померлого ІНФОРМАЦІЯ_1,діда ОСОБА_5.
В процесі розгляду справи,до справи був притягнутий належний відповідач ОСОБА_2.
В заяві вона вказує,що після смерті діда відкрилася спадщина на житловий будинок АДРЕСА_1.
Відповідно до довідки виданої Брусилівською державною нотаріальною конторою Житомирської області спадкова справа після смерті ОСОБА_5 не заводилася та спадщина ніким не приймалася.
У встановлений строк з заявою про прийняття спадщини не зверталася так як після смерті спадкодавця в будинку залишився проживати син померлого її дядько ОСОБА_6 і тому вона думала,що він прийняв та належним чином оформив спадщину.Але він цього не зробив.
Просила визнати причини пропуску нею строку для подання заяви про прийняття спадщини поважними і просила визначити їй додатковий строк для прийняття спадщини тривалістю в один місяць .
В судовому засіданні представник позивачки позов підтримав по наведених в позовній заяві мотивах.Вважає,що спадщина повинна оформлятися по місцю знаходження майна а у нотаріуса спадщина на його майно не оформлялася.
Представник відповідачки позов ОСОБА_1 не визнав і показав,що згідно ст.549 ЦК України \Закону який діяв на час смерті ОСОБА_5 \чоловік його довірительки ОСОБА_6 фактично вступив в управління або володіння майном.Це підтвержує довідка Романівської сільської ради. На її чоловіка був також складено заповіт померлими ОСОБА_5 та матір"ю ОСОБА_7.Після смерті чоловіка вона прийняла спадщину,що підтвержує свідоцтво про право на спадщину за законом.
Враховуючи викладене,суд вважає що позов задоволенню не підлягає з таких підстав.
Судом достовірно встановлено,що ОСОБА_6 прийняв спадщину після смерті своїх батька та матері, так як він фактично вступив в управління або володіння спадковим майном як того вимагала ст.549 ЦК України,норма якої діяла на той час.Це підтвержується довідкою Романів-ської сільської ради\а.с.29\.Це в позовній заяві вказує і сама позивачка.
Крім того в спаві є заповіт \а.с.32\ який на день смерті не змінений та не скасовано в якому ОСОБА_5 та ОСОБА_7 все своє майно заповідали своєму синові ОСОБА_6.
Відповідно до свідоцтва про право на спадщину за законом жінка ОСОБА_6 ОСОБА_2 як спадкоємець першої черги прийняла,після смерті чоловіка, спадщину\а.с.З3\
Тверження представника позивача,що спадщина повинна оформлятися по місцю знаходження майна є безпідставними так як згідно ст.1221 ЦК України місцем відкриття спадщини є останнє місце проживання спадкодавця.Спадкодавець останнім часом проживав в м.Києві де ІНФОРМАЦІЯ_2 помер \а.с.З6\.
Так як спадщина прийнята,суд відмовляє позивачці ОСОБА_1 у визначенні їй додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини,померлого ІНФОРМАЦІЯ_1 діда ОСОБА_5
Керуючись ст.ст.10,11,15,60,88,196,209,215-218,294 ЦПК України, ст.ст.549\1963 року\,1221 ЦК України,суд
ВИРІШИВ:
В позові ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини- відмовити за безпідставністю позовних вимог.
Заяву на апеляційне оскарження рішення суду може бути подано протягом 10 днів з дня проголошення а апеляційна скарга на рішення суду може бути подана протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.