Судове рішення #414325
Справа 2- 62

Справа 2- 62

2007 рік

РІШЕННЯ ІМЕНЕМ      УКРАЇНИ

17 січня 2007 року.                       смт.Брусилів

Брусилівський районний суд Житомирської області

в складі   головуючого - судді      Коваленка В.К.

при секретарі                                                   Марієвській Н.А.

з участью:

позивачки ОСОБА_1 представника  відповідача  ОСОБА_3

розглянувши у відкритому судовому засіданні  в залі суду смт. Брусилів справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2     про визначення додаткового строку достатнього для подання заяви про прийняття спад­щини,

ВСТАНОВИВ:

З січня   2007 року ОСОБА_1. звернулася  з позовною  заявою до ОСОБА_2 про визначення додат­кового  строку для подання заяви про прийняття спадщини посилаючись  на  те,що  ІНФОРМАЦІЯ_1 помер  її рідний син ОСОБА_4.

Після його смерті,відкрилася спадщина  на спадкове майно: майновий пай та сертифікат на право на земельну частку пай.Дане майно її син  отримав,по заповіту,від свого діда ОСОБА_5 22 березня 1996 року і який помер ІНФОРМАЦІЯ_2.

Крім неї  спадкоємцем є її дочка ОСОБА_6

У встановлений законом шестимісячний строк з заявою про прийняття спадщини до Брусилівської державної нотаріаль­ної контори вона не зверталася,так як після смерті сина їй в сільській раді роз"яснили,що заяву про прийняття спадщини можна прийняти лише через 6 місяців з дня відк­риття спадщини.

Після цього дня вона звернулася до Брусилівської державної нотаріальної контори по питанню оформлення спадщини після смерті сина однак нотаріус їй відмовив в оформленні спадщини так як вона пропустила шестимісячний строк для подачі заяви про прийняття спад­щини. Для його продовження їй було запропановано звер­нутися до суду.

З вказаних причин вважає,що строк про прийняття спад­щини пропущено нею з поважних причин.

В судовому засіданні позивачка,позов повністю підтримала з мотивів наведених в позовній заяві.Просить визнати пропущений строк,для прийняття спадщини,яка за­лишилась після смерті сина з поважних причин.Визначити їй додатковий строк,для подачі заяви до нотаріальної контори про прийняття спадщини,тривалістю два місяці.

Представник відповідачки в судовому засіданні позов

повністю визнав і не заперечив, щоб позивачці визначили

додатковий  строк  для  прийняття  спадщини.        

Вислухавши    пояснення  позивачки представника

 

відповідача,вивчивши та оцінивши матеріали справи, дослідивши докази суд прийшов до висновку,що позов підлягає задоволенню з слідуючих підстав:

Копія заповіту підтвержує,що все своє майно ОСОБА_5 заповідав ОСОБА_4.

Копії свідоцтва про смерть свідчить,що ОСОБА_5 помер ІНФОРМАЦІЯ_2.

Копія свідоцтва про смерть підтвержує,що ОСОБА_4 помер ІНФОРМАЦІЯ_1.

Копія свідоцтва про право власності на майновий пай та сертифікат на право на земельну частку\пай\ підтвержу-ють,що вони належать ОСОБА_5.

Копія свідоцтва про народження підтвержує,що позивачка являється матір"ю ОСОБА_4  а відпо­відачка його сестрою.

Відповідно до ст.1270 ЦК України для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців,який починається з часу відкриття спадщини.

Цей строк у позивача  закінчився 22 січня   2006 року.

Згідно   ст.1272   ч.З   ЦК України  за  позовом спадкоємця, який  пропустив  строк для прийняття спадщини з поважної причини,суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.

Причину пропуску строку для прийняття спадщини позива­чці суд рахує поважною.

Керуючись  ст.ст.10,15,60,88,174,196,212-218  ЦПК України, ст.ст.1270,1272 ч.З ЦК України,суд

ВИРІШИВ:

Позов ОСОБА_1  - задовільнити.

Визначити ОСОБА_1    додатковий строк  для  подання   заяви  про  прийняття  спадщини тривалістью два місяці ,з дня набрання рішення законної сили.

Заяву про апеляційне оскарження рішення суду може бути подано протягом 10 днів з дня проголошення а апеляційна скарга на рішення суду може бути подано протягом 2 0 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація