Справа № 2- 73 2007 рік
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
19 січня 2007 року смт.Брусилів
Брусилівський районний суд Житомирської області в складі: головуючого - судді Коваленка В.К. при секретарі - Марієвській Н.А.
з участю: позивача - ОСОБА_1 відповідача та преставника відповідача ОСОБА_3
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду смт.Брусилів справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2,ОСОБА_3 та ОСОБА_4 про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини,
ВСТАНОВИВ:
9 січня 2007 року позивач ОСОБА_1 звернувся до суду з позовною заявою до відповідачів ОСОБА_2,ОСОБА_3 та ОСОБА_4. про визначення додаткового строку для прийняття спадщини посилаючись на те,що ІНФОРМАЦІЯ_1 помер їх батько ОСОБА_5.Після смерті батька залишилося спадкове майно:державний акт на право власності на земельну ділянку та сертифікат про право на майновий пай.
Крім його,спадкоємцями першої черги є мати ОСОБА_2,брат ОСОБА_3 та сестра ОСОБА_4.
У встановлений законом шестимісячний строк з заявою про прийняття спадщини до державної нотаріальної контори позивач не звертався в зв»язку з тим,що після смерті ОСОБА_5 він звернувся в сільську раду,де йому було роз»яснено,що заяву про прийняття спадщини подають після шести місяців з дня смерті.
9 січня 2007 року він звернувся в Брусилівську нотаріальну контору по питанню оформлення спадщини за законом після смерті батька ОСОБА_5 Нотаріусом було відмовлено в оформленні спадщинидт ак як ним було пропущено строк для прийняття спадщини,а саме:не було подано протягом шести місяців заяви про прийняття спадщини до нотаріальної контори.Про те,що необхідно було подавати таку заяву йому не було відомо,він не був обізнаний з такими вимогами нового цивільного законодавства. Нотаріус запропонував йому звернутися до суду для визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини. В судовому засіданні позивач ОСОБА_1 повністю підтримав позовні вимоги.
В судовому засіданні відповідач він же представник відповідача ОСОБА_3 . позовні вимоги визнав.
В судове засідання відповідачка ОСОБА_4. не з»явилася,про час і місце розгляду справи була належним чином повідомлена і від неї не надійшло повідомлення про причини неявки.
Вислухавши пояснення позивача, відповідача, вивчивши та оцінивши матеріали справи ,дослідивши докази,суд прийшов до висновку,що позов підлягає задоволенню з наступних підстав:
Копія свідоцтва про смерть підтверджує,що ОСОБА_5 помер ІНФОРМАЦІЯ_1.
Копія свідоцтва про народження підтверджує, що позивач ОСОБА_1 є сином померлого ОСОБА_5.
Копія державного акта на право власності на землю та копія сертифікату про право на майновий пай підтверджують, що вони видані на ім»я ОСОБА_5.
Відповідно до ст. 1270 ЦК України для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців,який починається з часу відкриття спадщини.
Цей строк у позивача закінчився 30 грудня 2006 року.
Згідно ст. 1272 ч.З ЦК України за позовом спадкоємця,який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини,суд може визначити йому додатковий строк,достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.
Причину пропуску строку для прийняття спадщини позивачем,суд вважає поважною.
Керуючись ст.ст. 10,11,15,60,88,174,196,209,212-218,294ЦПК,ст.ст.1270,1272 ч.З ЦК України,суд
ВИРІШИВ:
Позов ОСОБА_1 доОСОБА_2, ОСОБА_3 та ОСОБА_4 - задовільнити.
Визначити ОСОБА_1 додатковий строк для подання заяви про прийняття спадщини тривалістю два місяці з дня набрання рішення законної сили.
Заяву на апеляційне оскарження рішення суду може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення, а апеляційна скарга на рішення суду може бути подана протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.