Справа № 1-439/2008 p.
ВИРОК
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
м. Луцьк 12 травня 2008 року
Луцький міськрайонний суд Волинської області під головуванням -
судді Барчука В.М.
з участю секретаря Харченко І.М.
прокурора Троца В.М.
захисника ОСОБА_2.
потерпілих ОСОБА_3., ОСОБА_4.
представника потерпілих ОСОБА_5
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Луцьку справу про обвинувачення ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця та жителяАДРЕСА_1, українця, громадянина України, з неповною середньою освітою, одруженого, офіційно непрацюючого, судимого 06.04.2000р. Луцьким районним судом за ст. ст. 81 ч.3, 17, 81 ч.3, 42, 45 КК України на 3 роки 6 місяців позбавлення волі з іспитовим строком;
04.07.2003р. Луцьким районним судом за ст. ст. 185 ч.3, 188 ч.2, 70, 75 КК України на 5 років позбавлення волі з іспитовим строком на 3 роки;
25.12.2003р. Луцьким районним судом за ст. 289 ч.2, 71 КК України на 5 років 3 місяці позбавлення волі;
06.05.2004 р. Луцьким міськрайонний судом за ст. 188 ч.1, 70 ч.4 КК України на 6 років позбавлення волі;
10.07.2007р. Комсомольським міським судом Полтавської області звільнений умовно-достроково на 1 рік 11 місяців 27 днів,
- у вчиненні злочину, передбаченого ст. 162 ч. 1 КК України, -
ВСТАНОВИВ:
Підсудний ОСОБА_1., в ніч з 07 на 08 лютого 2008 року, близько 24 год., переслідуючи корисливу зацікавленість, незаконно проник у житловий будинок громадян ОСОБА_4., ОСОБА_3. який знаходиться в АДРЕСА_2, без їх дозволу та дозволу законного представника опікуна потерпілих ОСОБА_6., звідки таємно викрав 375 монет, 37 паперових грошей, 17 нагородних знаків, 220 поштових марок, розібраний годинник, чим спричинив потерпілим матеріальну шкоду на загальну суму 556 грн. 76 коп., за що був притягнутий до адміністративної відповідальності.
Отже, проникши в житловий будинок без дозволу проживаючих в ньому, ОСОБА_1., порушив недоторканість житла особи, що згідно ст. 30 Конституції України є невід ємним правом громадян ОСОБА_4., ОСОБА_3. та їх опікуна ОСОБА_6. і без їх дозволу ніхто не має права проникати до їх житла чи іншого володіння.
Допитаний в судовому засіданні по суті пред'явленого звинувачення підсудний ОСОБА_1. свою вину в інкримінованому йому злочині визнав повністю, давши суду показання про те, що в ніч з 07 на 08 лютого 2008 року розбивши шибу у вікні проник в житловий будинок, що вАДРЕСА_2, який належить потерпілим звідки
2
викрав перелічене у звинуваченні майно. У вчиненому щиро розкаявся, просив суворо не карати. Крім того, підсудний повідомив, що повністю погоджується з фактичними обставинами справи та не бажає їх оспорювати.
Показання підсудногоОСОБА_1. відповідають фактичним обставинам справи та не оспорюються учасниками судового розгляду.
Аналізуючи покази підсудного, потерпілих, законного представника потерпілих, зібрані по справі докази в їх сукупності, суд приходить до висновку, що своїми умисними діями спрямованими на незаконне проникнення до житла, що порушують недоторканість житла громадян, ОСОБА_1. вчинив злочин передбачений ч.1 ст. 162 КК України.
Обираючи підсудному вид та міру покарання, суд враховує характер і ступінь суспільної небезпечності вчиненого злочину, який відноситься до злочинів невеликої тяжкості, дані про його особу, пом'якшуючі та обтяжуючі покарання обставини.
До обставин, які пом'якшують покарання підсудному, суд відносить з'явлення із зізнанням, активне сприяння розкриттю злочину
До обставин які обтяжують покарання підсудного, суд відносить вчинення злочину повторно та рецидив злочинів.
При таких обставинах, враховуючи особу підсудного, який раніше неодноразово судимий, вчинив злочин під час умовно-дострокового звільнення, характеризується посередньо, має вагітну дружину, корисливий мотив скоєного злочину, суд приходить до висновку, що виправлення та перевиховання підсудного неможливе без ізоляції від суспільства.
Цивільний позов в справі не заявлено.
Керуючись ст. ст. 323, 324 КПК України, суд -
ЗАСУДИВ:
ОСОБА_1, визнати винним у вчиненні злочину, передбаченого ст. 162 ч. 1 КК України, призначивши покарання у виді обмеження волі на строк один рік.
На підставі ст. 71 КК України за сукупністю вироків, шляхом часткового складання до покарання, призначеного за даним вироком, частково приєднати не відбуте покарання за вироком Луцького міського суду Волинської області від 06.05.2004 року, визначити остаточне покарання у виді позбавлення волі на строк два роки.
Строк відбуття покарання засудженому ОСОБА_1. рахувати з моменту приведення вироку до виконання.
Запобіжний захід до вступу вироку в законну силу засудженому ОСОБА_1. залишити попередній - підписку про невиїзд.
На вирок може бути подана апеляція до Апеляційного суду Волинської області, через Луцький міськрайонний суд, протягом 15 діб з моменту його проголошення, а засудженим, який перебуває під вартою, протягом того ж строку з моменту вручення йому копії вироку.