Судове рішення #415015
Справа №2-60 2007 року

 

Справа №2-60 2007 року.

РІШЕННЯ

 ІМ"ЯМ   УКРАЇНИ

19 січня 2007 року.

Ямпільський районний суд Вінницької області

В складі головуючого судді Дзерина М.М.

при секретарі           Голинській І.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Ямпіль

цивільну справу за позовом    ОСОБА_1 до Писарівської сільської ради Ямпільського району Вінницької області про встановлення факту проживання однією сім"єю, визначення додаткового строку, достатнього для подання заяви про прийняття спадщини,

ВСТАНОВИВ:

 Позивачка звернулась до суду з даним позовом. Вказала, що з 09.01.1999 року по ІНФОРМАЦІЯ_1 в АДРЕСА_1 вона проживала лднією сім"єю із ОСОБА_2 без реєстрації шлюбу до дня смерті останнього. ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_2 помер. До дня смерті ОСОБА_2 заповів їй усе своє майно. У строк до шести місяців після смерті ОСОБА_2 вона не звернулась до нотаріуса із заявою про прийняття спадщини, у зв"язку з її необізнаністю у спадковому праві та відсутністю на той час коштів для оформлення спадщини. Осіб, які б мали право на обов"язкову частку у спадщині не має. Тому вона змушена звернутись до суду з вказаним позовом і просить встановити факт що вона проживала однією сім"єю з померлим та встановити їй додатковий строк достатній для подання заяви про прийняття спадщини.

Представник відповідача Писарівської сільської ради АДРЕСА_2 в судове засідання не з"явився, про день слухання справи повідомлений завчасно, заперечень суду не надав.

Вивчивши надані документи, суд вважає, що заявлені вимоги підлягають до задоволення. Згідно із наданими суду документами (довідки від НОМЕР_1 виданої ІНФОРМАЦІЯ_2, копії заповіту від 13.08.2001 року) встановлено, що ОСОБА_1 та ОСОБА_2 проживали однією сім"єю в АДРЕСА_3 з 10.11.1999 року до дня смерті ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_1; за життя ОСОБА_2 заповів все своє майно де б воно не було і з чого воно не складалось ОСОБА_1.

Відповідно до ст. 123 5 ЦК України позивачка є спадкоємцем за заповітом, і має право на успадкування майна померлого.

Враховуючи ту обставину, що пропуск строку для прийняття спадщини виник у зв"язку із юридичною необізнаністю позивачки, суд має підстави для надання їй додаткового строку, необхідного для подання заяви про прийняття спадщини.

Виходячи із наведеного, суд приходить до висновку про обгрунтованість позвоних вимог і має підстави для задоволення позову.

Зазначені правовідносини врегульовані ст. 1235 ЦК України.

Керуючись ст.ст.10,11,60,212,213,214,215,224,226,228 ЦПК України і на підставі ст.1235 ЦКУкраїни, суд

ВИРІШИВ:

Позовні вимоги задовольнити.

Встановити факт, що ОСОБА_1 та ОСОБА_2 проживали однією сім"єю без шлюбу в АДРЕСА_1 до дня смерті ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1.

Визначити ОСОБА_1 додатковий строк терміном в шість місяці після вступу рішення в законну силу, для подання заяви про прийняття спадщини після смерті ОСОБА_2.

Рішення може бути оскаржено до Апеляційного суду Вінницької області на протязі десяти днів з наступного дні після його проголошення, шляхом подачі заяви про апеляційне сокарження через Ямпільський районний суд Вінницької області. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив за письмовою заявою відповідача про перегляд рішення суду. Заяву про перегляд рішення суду може бути подано протягом десяти днів з дня отримання його копії

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація