Справа №1-17/07
НОВОВОЛИНСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
м. Нововолинськ 11 січня 2007 року
Нововолинський міський суд Волинської області під головуванням
судді Ференс-Піжук О.Р.
за участю секретаря Тимовській Н.В.
прокурора Баса В.В.
захисника ОСОБА_3
законного представника
неповнолітнього підсудного ОСОБА_2
представника ССН Климюк Т.
представника КМСН Волохатого О.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні кримінальну справу по обвинувачення ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця міста Південно-Сахалінська РФ, українця, громадянина України, з неповною середньою освітою, не одруженого, учня ІНФОРМАЦІЯ_2, жителя АДРЕСА_1, раніше не судимого ,-
у вчиненні злочину, передбаченого ст. 309чЛ КК України, - суд
встановив:
Підсудний ОСОБА_1 в кінці серпня 2006 року з метою незаконного придбання наркотичних засобів для власного вживання, неподалік монастиря в с.Низкиничі Іваничівського району, незаконно придбав, зібравши листя з гілками з стебла рослин канабіс, яке переніс додому в квартиру АДРЕСА_1. Відділивши листя від гілок висушив його та подрібнив частину якого вжив. Залишки канабісу помістив в два паперових згортки та незаконно зберігав їх при собі разом з металевою люлькою.
21 жовтня 2006 року приблизно о 13 год. 50 хв. між будинками № 24 та 28 по вул .Ковпака в м.Нововолинську під час огляду, працівники міліції виявили у ОСОБА_1 та вилучили металеву люльку із нашаруванням психотропної речовини, паперовий згорток із висушеною подрібненою речовиною рослинного походження масою 3,55г. та паперовий згорток із висушеною подрібненою речовиною рослинного походження масою 3,89г., що являється наркотичним засобом - канабіс (висушена маріхуана), який згідно Постанови Кабінету Міністрів України № 770 від 06 травня 2000 року "Про затвердження переліку наркотичних засобів, обіг яких заборонено", віднесено до особливо небезпечних наркотичних засобів, який підсудний ОСОБА_1 незаконно зберігав при собі без мети збуту для власного вживання.
В судовому засіданні підсудний ОСОБА_1 свою вину у вчиненні інкримінованих йому дій визнав повністю та показав, що в кінці серпня 2006 року неподалік озера біля монастиря с.Низкиничі, зірвав декілька гілок з листям коноплі, які заніс до себе в квартиру, обірвав листя і висушив, коли нікого не було вдома. Частину коноплі вжив, покурив, але йому це не сподобалося. В кінці жовтня 2006 року біля приміщення виконкому у хлопця, якого не знає купив бувшу у використанні люльку з нашаруванням на стінках, але нею не користувався. 21 жовтня 2006 року в обідню пору він, ОСОБА_1 стояв на вул.Ковпака поблизу бару Дунай в м.Нововолинську де до нього підійшли двоє мужчин, які представились працівниками міліції. На їх прохання він витягнув з кишені штанів два згортки паперу, в яких була подрібнена та висушена конопля. Також з кишені куртки ОСОБА_1 витягнув металеву люльку. В присутності понятих все це працівники вилучили в нього. У вчиненому щиро кається, просить не карати. Врахувати, що не вживає наркотиків на даний час і навчається в училищі.
Винність підсудного ОСОБА_1 у незаконному придбанні, виготовленні, зберіганні наркотичних засобів без мети збуту, доведена також іншими перевіреними і дослідженими в суді доказами.
Так, свідок ОСОБА_4 та ОСОБА_5 підтвердили, що вони, враховуючи оперативну інформацію, як працівники ВБНОН, 21 жовтня 2006р. помітили на вул.Ковпака в м.Нововолинську громадянина ОСОБА_1 і на їх пропозицію останній видав з кишені два паперових згортки з висушеною коноплею, а також металеву люльку. До цього випадку ОСОБА_1 не був помічений у вживанні наркотиків, після цього також.
З висновку експерта № 1038/1724 від 22 листопада 2006 року, вбачається, що надані на експертизу висушені подрібнені речовини рослинного походження являють собою особливо небезпечний наркотичний засіб, обіг яких заборонено - канабіс (висушену маріхуану). Маса відповідно - 3,55г. та 3,89г. Загальна маса висушеного канабісу складає 7,44 г.
На представленій на експертизу металічній люльці виявлено психотропну речовину -тетрагідроканабінол, яка входить до складу рослин роду коноплі, та наркотичних засобів, виготовлених з неї.
Аналізуючи зібрані і досліджені в суді докази в їх сукупності, суд вважає, що дії підсудного ОСОБА_1 правильно кваліфіковані за ч.1 ст. 309 КК України.
Під час судового засідання законний представник підсудного ОСОБА_1 ОСОБА_2 заявила клопотання про звільнення її сина ОСОБА_1 від кримінальної відповідальності із застосуванням до нього примусових заходів виховного характеру.
Заслухавши думку прокурора, який не заперечує щодо задоволення клопотання, захисника, який підтримав клопотання, підсудного, який просить передати його під нагляд матері, представників служби у справах неповнолітніх та кримінальної міліції у справах неповнолітніх, суд дійшов висновку, що клопотання підставне і підлягає до задоволення.
Згідно ст. 105 КК України, неповнолітній, який вчинив злочин невеликої або середньої тяжкості, може бути звільнений від покарання, якщо буде визнано, що внаслідок щирого розкаяння та подальшої бездоганної поведінки він, на момент постановления вироку не потребує застосування покарання.
В судовому засіданні встановлено, що ОСОБА_1 вперше вчинив злочин середньої тяжкості, позитивно характеризується по місцю навчання та проживання, розкаявся у вчиненому, після вчинення ним злочину ніяких правопорушень по даний час не вчиняв, а тому є всі підстави для звільнення підсудного від кримінальної відповідальності із застосуванням примусових заходів виховного характеру, передбачених ч.2 ст. 105 КК України, із закриттям провадження у справі.
Керуючись ст.9, ст.282, ст. 433, 447, 448 КПК України, ст. 105 КК України - суд
постановив:
Звільнити ОСОБА_1 від кримінальної відповідальності, передбаченої ст. 309ч.1 КК України із застосуванням до нього примусових заходів виховного характеру, закривши провадження у даній справі.
Застосувати до неповнолітнього ОСОБА_1 примусовий захід виховного характеру у виді передачі його під нагляд матері ОСОБА_2.
Стягнути з законного представника ОСОБА_1 ОСОБА_2 в доход держави 235,39 грн. (двісті тридцять п'ять гривень, 39 коп.) судових витрат по податі вартості проведення хімічної експертизи, та 104,06 (сто чотири гривні, 06 коп.) за дослідження лікарського засобу трамадол.
Речові докази - речовину рослинного походження зеленого кольору, металічну люльку та лікарський препарат "Трамадол" - знищити.
Постанову можна оскаржити протягом семи діб з дня її винесення до апеляційного суду Волинської області через Нововолинський міський суд.
Головуючий підпис
Згідно з оригіналом
Суддя О.Р, Ференс-Піжук
- Номер: 1-в/513/11/16
- Опис:
- Тип справи: кримінальне провадження у порядку виконання судових рішень
- Номер справи: 1-17/07
- Суд: Саратський районний суд Одеської області
- Суддя: Ференс-Піжук О.Р.
- Результати справи:
- Етап діла: Виконання рішення
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 13.01.2016
- Дата етапу: 25.01.2016