Справа № 201/2852/15-а
Провадження № 2/201/48/2015
УХВАЛА
про залишення позову без руху
25 лютого 2015 року м. Дніпропетровськ
Суддя Жовтневого районного суду м. Дніпропетровська Наумова О.С., розглянувши адміністративний позов ОСОБА_1 до Департаменту державної архітектурно-будівельної інспекції у Дніпропетровській області, ОСОБА_2, про визнання дій протиправними та скасування рішення про накладання штрафу у сфері містобудівної діяльності, -
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернувся до Жовтневого районного суду м. Дніпропетровська із позовом до Департаменту державної архітектурно-будівельної інспекції у Дніпропетровській області, ОСОБА_2, в якому просить надійшла суд визнати протиправними дії головного державного інспектора Дніпропетровського відділу контролю та державного нагляду Департаменту державної архітектурно-будівельної інспекції у Дніпропетровській області ОСОБА_2, визнати неправомірними дії заступника директора - Департаменту Державної - ОСОБА_3, визнання недійсними та скасувати постанови про накладення на ОСОБА_1 штрафу.
Ознайомившись із вказаною позовною заявою та доданими до неї документами, суд вважає за необхідне залишити дану позовну заяву без руху на підставі нижчевикладеного.
Так, відповідно до ст. 107 КАС України, суддя після одержання позовної заяви з’ясовує, зокрема, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим ст. 106 КАС України щодо змісту та форми позовної заяви, додання до неї певних документів та інших вимог, передбачених цією нормою адміністративного судочинства України.
У випадку встановлення невиконання таких вимог процесуального законодавства України, суддя постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначає недоліки позовної заяви та спосіб їх усунення і встановлює строк, достатній для усунення недоліків.
Частиною 1 ст. 106 КАС України встановлені вимоги до позовної заяви, зокрема, ів ній зазначаються: 3) ім'я (найменування) відповідача, посада і місце служби посадової чи службової особи, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі відомі; 4) зміст позовних вимог згідно з частинами четвертою і п'ятою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів; 6) перелік документів та інших матеріалів, що додаються.
Згідно із ч. 3 ст. 106 КАС України до позовної заяви додаються її копії та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб.
Позивач у своїй позовній заяві ставить вимоги як про скасування постанов, так і про визнання протиправними дій двох посадових осіб - ОСОБА_2, ОСОБА_3. При цьому, відповідачем зазначає лише одну посадову особу - ОСОБА_2 і не вказує ані ОСОБА_3. Також не вказує ні посади, ні місця служби обох осіб.
До того ж позивач, пред’явивши вимоги й до ОСОБА_3, не додав до позову для нього копії позову та копії документів та інших матеріалів, що додаються.
Тому подана до суду адміністративна позовна заява не відповідає викладеним у ч.ч. 1, 3 ст. 106 КАС України вимогам.
Підсумовуючи вищевикладене, приходжу до висновку, що відповідно до ст. 108 КАС України, позовна заява, подана без додержання вимог, викладених у ст. 106 КАС України, підлягає залишенню без руху із встановленням позивачеві строку для усунення зазначених вище недоліків шляхом подання до суду належно оформленої позовної заяви належного змісту з копіями додатків до позовної заяви для направлення їх відповідачам.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 104 - 108, 158 - 160, 165 КАС України, -
УХВАЛИВ:
Адміністративний позов ОСОБА_1 до Департаменту державної архітектурно-будівельної інспекції у Дніпропетровській області, ОСОБА_2, про визнання дій протиправними та скасування рішення про накладання штрафу у сфері містобудівної діяльності - залишити без руху.
Надати позивачеві для усунення зазначених недоліків адміністративної позовної заяви строк у п’яти днів з дня отримання позивачем ухвали.
У випадку невиконання ухвали суду у вказаний строк, заява підлягатиме поверненню позивачеві, що не позбавляє його права повторного звернення до суду.
Ухвала суду може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подання через Жовтневий районний суд м. Дніпропетровська до Адміністративного Апеляційного суду Дніпропетровської області апеляційної скарги протягом п’яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя О.С. Наумова