Справа № 5- 25 / 2009р.
П О С Т А Н О В А
судового засідання
09 лютого 2009 року Франківський районний суд м. Львова
в складі: головуючої- судді Мікули О.І.
при секретарі - Куп'як В.М.
з участю прокурора - Тарас О.В.
з участю представника заявника- Курус В.В.
законного представника- ОСОБА_1
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Львові в залі суду заяву Комунального закладу “Львівська обласна клінічна психіатрична лікарня” про продовження надання амбулаторної психіатричної допомоги в примусовому порядку ОСОБА_2, 1969 року народження, проживає: АДРЕСА_1, суд, -
в с т а н о в и в :
Представник КЗ ЛОКПЛ звернувся в суд з заявою про продовження надання амбулаторної психіатричної допомоги в примусовому порядку ОСОБА_2, 1969 року народження, покликаючись на те, що постановою суду від 02 липня 2008 року йому було змінено примусові заходи медичного характеру у вигляді госпіталізації до психіатричного закладу із звичайним наглядом - на надання амбулаторної психіатричної допомоги в примусовому порядку. З цього часу останній знаходиться під динамічним спостереженням. Впродовж останніх шести місяців хворий відвідував диспансер, отримував медикаментозне амбулаторне лікування, значного покращення психіатричного стану досягнути не вдалося, він залишається емоційно нестійким, внутрішньо напружений, в поведінці неадекватний, схильний до афектичних спалахів, мислення паралогічне, контакт носить суто формальний характер, його стан потребує постійної корекції, критичність до свого стану залишається зниженою. Тому ОСОБА_2 необхідно продовжити надання амбулаторної психіатричної допомоги в примусовому порядку.
У судовому засіданні представник заявника заяву підтримав, пояснення дав аналогічні викладеним у заяві, просить таку задоволити.
У судовому засідання законний представник ОСОБА_1 заяву підтримала, просить таку задоволити.
Дослідивши матеріали справи, заслухавши думку прокурора з приводу задоволення заяви, суд вважає, що заява підлягає до задоволення.
Судом встановлено, що постановою Франківського районного суду м. Львова від 02 липня 2008 року ОСОБА_2 змінено примусові заходи медичного характеру у вигляді госпіталізації до психіатричного закладу із звичайним наглядом - на надання амбулаторної психіатричної допомоги в примусовому порядку. З цього часу останній знаходиться під динамічним спостереженням. Впродовж останніх шести місяців хворий відвідував диспансер, отримував медикаментозне амбулаторне лікування, значного покращення психіатричного стану досягнути не вдалося, він залишається емоційно нестійким, внутрішньо напружений, в поведінці неадекватний, схильний до афектичних спалахів, мислення паралогічне, контакт носить суто формальний характер, його стан потребує постійної корекції, критичність до свого стану залишається зниженою. Згідно висновку ЛКК від 09.01.2009 року №20д вбачається, що у ОСОБА_2 діагноз параноїдна шизофренія, безперервний тип перебігу з вираженим ефектом в емоційно-вольовій сфері. Тому хворому необхідно продовжити надання примусової амбулаторної психіатричної допомоги.
Відповідно до положень ч. 4 ст.19 Закону України „Про психіатричну допомогу” у разі необхідності продовження застосування примусового заходу медичного характеру понад 6 місяців представник психіатричного закладу (лікар-психіатр), який надає особі таку психіатричну допомогу, повинен направити до суду за місцем знаходження психіатричного закладу заяву про продовження застосування примусового заходу медичного характеру. До заяви додається висновок комісії лікарів-психіатрів, який містить обгрунтування про необхідність продовження надання особі такої психіатричної допомоги. В подальшому продовження застосування примусового заходу медичного характеру проводиться кожного разу на строк, який не може перевищувати 6 місяців.
Тому, враховуючи вищенаведене, суд приходить до висновку, що заява є підставною і підлягає задоволенню.
Керуючись ст.ст.420,421 КПК України, ст.ст.19, 22 Закону України “Про психіатричну допомогу”, суд, -
п о с т а н о в и в:
заяву задоволити.
Продовжити надання амбулаторної психіатричної допомоги в примусовому порядку ОСОБА_2, 1969 року народження, на шість місяців.
Постанова може бути оскаржена до апеляційного суду Львівської області протягом 15 діб з моменту її проголошення.
Суддя: