Судове рішення #41569715

26.03.2015 Провадження № 2-з/331/75/15

ЄУН № 331/2220/15-ц

УХВАЛА

Про забезпечення доказів до подання позовної заяви

«26» березня 2015 рокуЖовтневий районний суд м. Запоріжжя у складі:

головуючого судді Антоненко М.В.,

при секретарі Рухловій М.Ю.,

розглянувши заяву Концерну «Міські теплові мережі» в собі Філії Концерну «МТМ» Жовтневого районупро забезпечення доказів, -

в с т а н о в и в:

Концерн «Міські теплові мережі» звернувся до Жовтневого районного суду м. Запоріжжя з заявою про забезпечення доказів.

У заяві про забезпечення доказів зазначено, що згідно Рішення Виконавчого комітету Запорізької міської Ради № 25 від 29.01.2009 року «Про визначення виконавців житлово-комунальних послуг» у м. Запоріжжя, починаючи з 01.01.2009 року виконавцем житлово-комунальних послуг для населення, що мешкає у житловому фонді комунальної власності з централізованого опалення, централізованого постачання гарячої води визначено Концерн «МТМ» в будинках, мережі яких безпосередньо приєднані до теплових мереж Концерну «МТМ».

В тому числі Концерн «Міські теплові мережі» з вказаного часу надає послуги до житлової квартири, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1.

Зазначене приміщення знаходиться в багатоквартирному житловому будинку з централізованою системою теплопостачання. Для припинення теплопостачання до вказаного приміщення відсутня технічна можливість, а також юридичні підстави.

На сьогоднішній день Заявник не володіє інформацією стосовно власника зазначеного приміщення. Самостійно встановити власника не надається можливим.

Крім того, з 01.01.2013 року реєстрацію речових прав на нерухоме майно в тому числі реєстрацію речових прав власності на нерухоме майно здійснюють реєстратори Державної реєстраційної служби (Укрдержреєстру) та нотаріуси, як спеціальні суб’єкти.

Відповідно до ч. 2 ст. 28 Закону України «Про державну реєстрацію прав на нерухоме майно та їх обтяжень» № 1952-ІV від 01.07.2004 року, витяг з Державного реєстру прав на підставі заяви мають право отримувати: - власник нерухомого майна або уповноважена ним особа; - особа, яка має речове право на чуже нерухоме майно, або уповноважена нею особа; - спадкоємець (правонаступник - для юридичної особи) або уповноважена ним особа.

Інформаційну довідку з Державного реєстру прав на підставі письмового запиту мають право отримувати суд, органи місцевого самоврядування, органи внутрішніх справ, органи прокуратури, органи державної податкової служби, органи Служби безпеки України та інші органи державної влади (посадові особи), якщо запит зроблено у зв’язку із здійсненням ними повноважень, визначених законом (ч. 3 ст. 28 Закону).

Частиною 4 ст. 28 Закону передбачено, що «Орган державної реєстрації прав відмовляє в наданні витягу та інформаційної довідки, якщо заявник відповідно до закону не має права на отримання такої інформації».

Враховуючи те, що Концерн «Міські теплові мережі» не відноситься до кола осіб визначених у ч. 2 ст. 28 Закону які мають право на отримання витягу з Державного реєстру прав, він позбавлений законодавчо права на отримання витягу стосовно власника приміщення, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1.

В обґрунтування необхідності вжиття заходів по забезпеченню доказів, заявник зазначає, що за захистом своїх порушених прав, має на меті звернутися до суду з позовом про стягнення заборгованості за відпущену теплову енергію до власника приміщення, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1, до якого здійснюється теплопостачання.

Інформація щодо власника квартири, знаходиться у Державному реєстрі прав про

державну реєстрацію прав та їх обтяжень.

Згідно із ч. 1 ст. 133 ЦПК України особи, які беруть участь у справі і вважають, що подання потрібних доказів є неможливим або у них є складнощі в поданні цих доказів, мають право звернутися до суду із заявою про забезпечення цих доказів.

Відповідно до ч. 3 ст. 28 ЗУ «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень»: «Інформаційну довідку з Державного реєстру прав на підставі письмового запиту мають право отримувати суд, органи місцевого самоврядування, органи внутрішніх справ, органи прокуратури, органи державної податкової служби, органи Служби безпеки України та інші органи державної влади (посадові особи), якщо запит зроблено у зв’язку із здійсненням ними повноважень, визначених законом».

Відповідно до ч. 2 ст. 135 ЦПК України заява про забезпечення доказів розглядається протягом п’яти днів з дня її надходження з повідомленням сторін та інших осіб, які беруть участь у справі.

Сторони у судове засідання не з’явилась, хоча належним чином були сповіщені про судове засідання. Присутність цих осіб не є обов’язковою.

Приймаючи до уваги, що вищевказана інформація необхідна для вирішення питання для захисту прав та інтересів заявника, та з огляду не те, що заявник не має жодної можливості та законного способу отримати інформацію стосовно власника приміщення, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1, суд вважає за необхідне заяву про забезпечення доказів задовольнити.

Керуючись ст. ст. 133-135, 137 ЦПК України, ч. 3 ст. 28 ЗУ «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень», суд, –

У Х В А Л И В:

Заяву Концерну «Міські теплові мережі» в собі Філії Концерну «МТМ» Жовтневого районупро забезпечення доказів - задовольнити.

Зобов’язати Державну реєстраційну службу Головного управління юстиції Запорізької області (місцезнаходження: 69063, м. Запоріжжя, вул. Дзержинського, буд. 5), надати інформаційну довідку щодо того, за ким зареєстровано право власності на приміщення, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1.

Ухвала підлягає негайному виконанню.

Зазначені відомості направити безпосередньо до суду протягом трьох днів з дня отримання ухвали.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до апеляційного суду Запорізької області через суд першої інстанції шляхом подання в 5-дневний строк з дня отримання копії ухвали апеляційної скарги.



Суддя М.В. АНТОНЕНКо



Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація