233 № 233/1160/15-ц
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
25 березня 2015 року Костянтинівський міськрайонний суд Донецької області у складі:
головуючого судді Орчелота А. В.
при секретарі Циганенко Ю.О.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Костянтинівки Донецької області справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, «про розірвання шлюбу», -
В С Т А Н О В И В :
До Костянтинівського міськрайонного суду Донецької області звернувся позивач ОСОБА_1 з позовною заявою до відповідача ОСОБА_2, «про розірвання шлюбу», поясняючи, що їх шлюб було зареєстровано відділом запису актів громадянського стану м. Макіївці, Донецької області, що підтверджується свідоцтвом про шлюб НОМЕР_2 від 05.10.1991р., актовий запис №2702. Від шлюбу сторони дітей не мають. В обґрунтування заяви позивач вказала, що вони з відповідачем протягом тривалого часу їхнього шлюбу не знаходять спільної мови з підстав різних поглядів на життя та різних міркувань щодо порядку ведення господарства в цілому, а також досить різні погляди щодо впорядкування спільного сімейного життя та стосунків між подружньою парою. Наявність законного шлюбу створює перешкоди для реалізації прав позивача на влаштування сімейного життя та вступу до нового шлюбу. Вважає примирення з відповідачем та збереження сім'ї неможливим. Спору про поділ спільного майна у сторін не має. З відповідачем не проживає з 2012 року.
У судове засідання позивач ОСОБА_1 надала заяву про розгляд справи у її відсутність, свої позовні вимоги підтримала у повному обсязі, посилаючись на обставини, викладені в позовній заяві, просила позов задовольнити. Клопотання для надання строку для примирення суду не надавала та після розлучення просила залишити прізвище «ОСОБА_1».
Відповідач ОСОБА_2 надав суду заяву про розгляд справи у його відсутність, в якій визнав позовні вимоги у повному обсязі, проти задоволення позову не заперечував. Клопотання для надання строку для примирення суду не надавав.
Дослідивши докази по справі, суд встановив наступні факти та відповідні їм правовідносини, з дослідження яких вважає, що позов підлягає задоволенню за таких підстав.
Судом встановлено, що 05 жовтня 1991 року сторони зареєстрували шлюб у відділі запису актів громадянського стану , що підтверджується свідоцтвом про шлюб НОМЕР_2 від 05.10.1991 р., актовий запис №2702.
Від шлюбу сторони дітей не мають.
Згідно зі ст.105 ч.3 СК України шлюб припиняється внаслідок його розірвання за заявою одного з подружжя на підставі рішення суду.
Суд постановляє рішення про розірвання шлюбу, якщо буде встановлено, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечило б інтересам одного з них, інтересам їхніх дітей, що мають істотне значення (ст. 112 СК України).
Сторонами шлюбні відносини та ведення спільного господарства було припинено через втрату взаєморозуміння, частими суперечками, різними поглядами на сімейне життя. На даний час між сторонами спільне господарство не ведеться та вони мешкають у різних містах.
Суд вважає, що шлюб розпався остаточно, подальше спільне життя подружжя, примирення сторін неможливе, продовження шлюбу буде суперечить моральним засадам сім'ї.
Спору про поділ спільного майна у сторін не має.
На підставі викладеного, керуючись ст. 51 Конституції України, ст.ст. 105, 110, 112 СК України, ст.ст. 212-215, ЦПК України, суд -
В И Р І Ш И В :
Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , «про розірвання шлюбу» - задовольнити.
Шлюб між ОСОБА_1, яка народилася ІНФОРМАЦІЯ_1 в м. Макіївка Донецької області, ідентифікаційний код № НОМЕР_1 та ОСОБА_2, який народився ІНФОРМАЦІЯ_2 м. Макіївка Донецької області, ідентифікаційний код НОМЕР_3, що зареєстрований 05 жовтня 1991 року відділом запису актів громадянського стану м. Макіївці Донецької області за №2702 і підтверджується свідоцтвом про шлюб НОМЕР_2 від 05.10.1991 р. - РОЗІРВАТИ.
Після розірвання шлюбу залишити сторонам їх існуючі прізвища.
Документом, що засвідчує факт розірвання шлюбу судом, є рішення суду про розірвання шлюбу, яке набрало законної сили.
На рішення може бути подана апеляційна скарга до апеляційного суду Запорізької області через Костянтинівський міськрайонний суд протягом десяти днів з дня проголошення рішення.
Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Суддя