Судове рішення #41686795

Справа № 202/2552/15-а

П О С Т А Н О В А

І м е н е м У к р а ї н и

10 квітня 2015 року Індустріальний районний суд міста Дніпропетровська в складі головуючої-судді Марченко Н.Ю., за участю секретаря судового засідання Куріної О.Ю., представника позивача ОСОБА_2, представника відповідача Шевченка Г.А., розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Дніпропетровську справу адміністративної юрисдикції за позовом ОСОБА_4 до Ювілейної селищної ради про скасування рішення та зобов'язання вчинити певні дії, -


В С Т А Н О В И В:

Позивач звернувся до суду з адміністративним позовом, в якому зазначає, що є власником земельної ділянки АДРЕСА_1. На вказаній земельній ділянці він збудував житловий будинок загальною площею 391 кв.м., який введено в експлуатацію відповідно до зареєстрованої 6 серпня 2014 року декларації про готовність об'єкта до експлуатації. 12 грудня 2014 року він звернувся до відповідача з заявою про присвоєння поштової адреси новозбудованому житловому будинку. Проте рішенням виконавчого комітету Ювілейної селищної ради № 395 від 17 грудня 2014 року йому було відмовлено. Таке рішення відповідача вважає протиправним, оскільки для державної реєстрації права власності державному реєстратору потрібно подати, зокрема, відомості щодо адреси нерухомого майна. За цих підстав позивач просить скасувати рішення виконавчого комітету Ювілейної селищної ради № 395 від 17.12.2014 року та зобов'язати відповідача присвоїти поштову адресу вищевказаному об'єкту нерухомості.

У судовому засіданні представник позивача ОСОБА_2 позов підтримала та наполягала на його задоволенні.

Представник відповідача Шевченко Г.А. в судовому засіданні позов не визнав, посилаючись на те, що позивач не виконав вимоги ст. 40 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" щодо пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту, тому виконком Ювілейної селищної ради правомірно відмовив йому в присвоєнні поштової адреси новозбудованому житловому будинку.

Суд, з'ясувавши всі обставини справи та перевіривши їх доказами, вважає адміністративний позов необґрунтованим та таким, що не підлягає задоволенню за наступних підстав:

Судом встановлено, що позивач ОСОБА_4 є власником земельної ділянки, розташованої по АДРЕСА_1, що підтверджується копією витягу з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію права власності.

3 квітня 2014 року позивач подав до Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю в Дніпропетровській області декларацію про початок виконання будівельних робіт об'єкта містобудування, віднесеного до ІІ категорії складності, що дало йому право на початок виконання будівельних робіт з будівництва житлового будинку на вказаній земельній ділянці.

Після завершення будівництва позивач подав декларацію про готовність об'єкта до експлуатації, яка 6 серпня 2014 року була зареєстрована Інспекцією державного архітектурно-будівельного контролю в Дніпропетровській області.

Відповідно до вказаної декларації, загальна площа збудованого позивачем житлового будинку становить 391 кв.м.

У серпні 2014 року позивач звернувся до Ювілейної селищної ради з приводу присвоєння поштової адреси новозбудованому житловому будинку на земельній ділянці по АДРЕСА_1.

Листом Ювілейної селищної ради від 15.08.2014 року № 08/28-1058 позивачу було повідомлено, що згідно ст. 40 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" він зобов'язаний взяти участь у створенні і розвитку соціальної інфраструктури с. Ювілейне.

Рішенням виконавчого комітету Ювілейної селищної ради № 340 від 19 листопада 2014 року позивачу було відмовлено у присвоєнні поштової адреси житловому будинку, розташованому на земельній ділянці по АДРЕСА_1 та листом від 20.11.2014 року за № 11/28-1386 вдруге роз'яснено обов'язок щодо участі у створенні і розвитку соціальної інфраструктури населеного пункту.

12 грудня 2014 року позивач знову звернувся до Ювілейної селищної ради з заявою про присвоєння поштової адреси новозбудованому житловому будинку.

Рішенням виконавчого комітету Ювілейної селищної ради № 395 від 17 грудня 2014 року позивачу повторно було відмовлено у присвоєнні поштової адреси об'єкту нерухомості.

Підставою для відмови у присвоєнні поштової адреси новозбудованому житловому будинку стало не укладення позивачем договору про пайову участь у розвитку інфраструктури населеного пункту.

Згідно підпункту 10 пункту «б» статті 30 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» до делегованих повноважень виконавчого органу сільських, селищних, міських рад у сфері житлово-комунального господарства віднесено облік відповідно до закону об'єктів нерухомого майна незалежно від форм власності.

Як вбачається з підпункту 2 пункту «б» статті 31 цього Закону до делегованих повноважень виконавчого органу сільських, селищних, міських рад віднесено організація роботи, пов'язаної із створенням і веденням містобудівного кадастру населених пунктів.

Отже присвоєння поштової адреси є актом, який приймається виконавчим органом місцевого самоврядування.

Відповідно до ч. 7 ст. 36 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» замовник зобов'язаний протягом семи календарних днів з дня реєстрації декларації про початок виконання будівельних робіт або з дня набуття права на виконання будівельних робіт відповідно до частини п'ятої цієї статті письмово поінформувати виконавчий орган сільської, селищної, міської ради або місцеву державну адміністрацію за місцезнаходженням об'єкта будівництва про початок виконання будівельних робіт.

Частиною 1 статті 39 вказаного Закону передбачено, що прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів, які належать до I - III категорій складності, та об'єктів, будівництво яких здійснювалося на підставі будівельного паспорта, здійснюється шляхом реєстрації органом державного архітектурно-будівельного контролю на безоплатній основі поданої замовником декларації про готовність об'єкта до експлуатації.

Згідно ст. 40 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» порядок залучення, розрахунку розміру і використання коштів пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту встановлюють органи місцевого самоврядування відповідно до цього Закону (ч. 1).

Замовник, який має намір щодо забудови земельної ділянки у відповідному населеному пункті, зобов'язаний взяти участь у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури населеного пункту, крім випадків, передбачених частиною четвертою цієї статті (ч. 2).

Пайова участь у розвитку інфраструктури населеного пункту полягає у перерахуванні замовником до прийняття об'єкта будівництва в експлуатацію до відповідного місцевого бюджету коштів для створення і розвитку зазначеної інфраструктури (ч. 3)

До пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту не залучаються замовники у разі будівництва, зокрема, індивідуальних (садибних) житлових будинків, садових, дачних будинків загальною площею до 300 квадратних метрів, господарських споруд, розташованих на відповідних земельних ділянках (п. 4 ч. 4).

Величина пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту визначається у договорі, укладеному з органом місцевого самоврядування (відповідно до встановленого органом місцевого самоврядування розміру пайової участі у розвитку інфраструктури), з урахуванням загальної кошторисної вартості будівництва об'єкта, визначеної згідно з будівельними нормами, державними стандартами і правилами. При цьому не враховуються витрати на придбання та виділення земельної ділянки, звільнення будівельного майданчика від будівель, споруд та інженерних мереж, влаштування внутрішніх і позамайданчикових інженерних мереж і споруд та транспортних комунікацій. У разі якщо загальна кошторисна вартість будівництва об'єкта не визначена згідно з будівельними нормами, державними стандартами і правилами, вона визначається на основі встановлених органом місцевого самоврядування нормативів для одиниці створеної потужності (ч. 5).

Встановлений органом місцевого самоврядування для замовника розмір пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту не може перевищувати граничний розмір пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту. Граничний розмір пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту з урахуванням інших передбачених законом відрахувань не може перевищувати: 1) 10 відсотків загальної кошторисної вартості будівництва об'єкта - для нежитлових будівель та споруд; 2) 4 відсотки загальної кошторисної вартості будівництва об'єкта - для житлових будинків (ч. 6).

Розмір пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту визначається протягом десяти робочих днів з дня реєстрації органом місцевого самоврядування звернення замовника про укладення договору про пайову участь та доданих до нього документів, що підтверджують вартість будівництва об'єкта, з техніко-економічними показниками (ч. 8).

Договір про пайову участь у розвитку інфраструктури населеного пункту укладається не пізніше ніж через 15 робочих днів з дня реєстрації звернення замовника про його укладення, але до прийняття об'єкта будівництва в експлуатацію. Кошти пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту сплачуються в повному обсязі до прийняття об'єкта будівництва в експлуатацію єдиним платежем або частинами за графіком, що визначається договором (ч. 9).

На виконання вказаних вимог закону рішенням Ювілейної селищної ради від 22.11.2012 року № 785-18/VІ затверджено Порядок пайової участі замовників у розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури с. Ювілейне, яким визначено коло суб'єктів, які залучаються до пайової участі у розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури селища, об'єкти, при будівництві яких забудовник зобов'язаний взяти пайову участь у розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури селища, розмір пайової участі, та який є обов'язковим для виконання позивачем.

Виходячи з наведених приписів закону, саме на забудовника покладений обов'язок щодо ініціювання укладення договору про пайову участь у розвитку інфраструктури населеного пункту та сплати відповідних коштів у повному обсязі до прийняття об'єкта будівництва в експлуатацію.

Оскільки площа збудованого позивачем житлового будинку в с. Ювілейне перевищує 300 кв.м., суд вважає вірними вимоги виконавчого комітету Ювілейної селищної ради щодо укладення договору про пайову участь у створенні та розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури даного населеного пункту.

Враховуючи, що позивач свій обов'язок щодо укладення договору про пайову участь та сплати відповідних коштів не виконав, суд знаходить правомірною відмову виконавчого комітету Ювілейної селищної ради у присвоєнні самостійної поштової адреси збудованому позивачем житловому будинку. Суд вважає, що прийняття об'єкта будівництва в експлуатацію не звільняє позивача від встановленого законом обов'язку щодо пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту.

За таких обставин у задоволенні адміністративного позову ОСОБА_4 слід відмовити.

Керуючись ст. ст. 158-163 КАС України, суд

П О С Т А Н О В И В:

У задоволенні адміністративного позову ОСОБА_4 до Ювілейної селищної ради про скасування рішення № 395 від 17 грудня 2014 року та зобов'язання присвоїти поштову адресу об'єкту нерухомості відмовити.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до апеляційного адміністративного суду Дніпропетровської області шляхом подання апеляційної скарги через Індустріальний районний суд міста Дніпропетровська протягом десяти днів з дня оголошення постанови. Особи, які беруть участь у справі і не були присутні під час оголошення постанови, мають право подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.


Суддя: Н. Ю. Марченко


  • Номер:
  • Опис: скасування рішення та зобов'язання вчинити певні дії
  • Тип справи: Касаційна скарга
  • Номер справи: 202/2552/15-а
  • Суд: Касаційний адміністративний суд
  • Суддя: Марченко Н.Ю.
  • Результати справи:
  • Етап діла: Рішення набрало законної сили
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 20.07.2015
  • Дата етапу: 28.12.2015
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація