Судове рішення #417072
Справа № 2-О-45/07

Справа № 2-О-45/07

РІШЕННЯ ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

17 січня 2007 року   Жовтневий районний суд міста Харкова

у складі: головуючого - судді Костенко Т.М., при секретарі -   Рибалко О.О., розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Харкові цивільну справу за заявою ОСОБА_1,  заінтересовані  особи:   Управління  праці та соціального  захисту  населення Жовтневого району м. Харкова, Державна виконавча служба у Жовтневому районі м. Харкова про встановлення факту, що має юридичне значення,-

ВСТЛНОВИВ:

У грудні 2006 року до Жовтневого районного суду м. Харкова звернулася ОСОБА_1. із заявою про встановлення факту ухилення ОСОБА_2. від сплати на її користь аліментів на утримання неповнолітнього сина ОСОБА_3.

Обґрунтована заява тим, що боржник, з якого судовим рішенням стягнуті на користь заявниці аліменти на утримання їх неповнолітніх дітей, від сплати останніх ухиляється. Встановлення такого факту необхідно для отримання заявницею від держави субсидії для відшкодування витрат на сплату житлово-комунальних послуг, а тому має юридичне значення.

В судовому засіданніОСОБА_1. підтримала свою заяву.

Заінтересовані особи по справі: представник Державної виконавчої служби Жовтневого району м.Харкова не заперечувала проти задоволення зави.

Вислухавши заявителя та вивчивши матеріали справи, суд приходить до висновку про обґрунтованість заяви та необхідність її задоволення, виходячи з наступного:

У відповідності до ч.2 ст. 256 ЦПК України суд розглядає справи про встановлення фактів, від яких залежить виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав фізичних осіб, якщо Законом не визначено іншого порядку їх встановлення.

Розглядом справи встановлено, що Постановою судді Жовтневого районного суду м. Харкова від 19 липня 2002 року з ОСОБА_2. на користь ОСОБА_1 були стягнуті аліменти на утримання неповнолітнього сина ОСОБА_3 починаючи з 20 червня 2002 року.

Зазначене вище судове рішення про стягнення аліментів знаходиться на виконанні Державної виконавчої служби Жовтневого району м. Харкова, але до теперішнього часу не виконується у зв"зку з ухиленням відповідача від сплати аліментів.

Вищенаведені обставини знайшли своє підтвердження поясненнями учасників судового засідання, та копією відповідного судового рішення, а тому сумнівів, у суду не викликають.

Таким чином, заява ОСОБА_1 про встановлення факту, що має для неї юридичне значення, відповідає вимогам чинного законодавства України і повинна бути задоволена.

На підставі вищевикладеного, керуючись ст. ст. 5, 8, 10, 57, 58, 59, 60, 208, 209, 212-215, 256, 257, 259 ЦПК України,-

ВИРІШИВ :

Заяву ОСОБА_1 - задовольнити.

Встановити факт ухилення ОСОБА_2 від сплати на користь ОСОБА_1 аліментів на утримання неповнолітньої дитини: сина ОСОБА_3, стягнутих Постановою судді Жовтневого району м. Харкова від 19 липня 2002 року.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Апеляційного суду Харківської області через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або порядку ч.4 ст. 295 ЦПК України.

 

Суддя

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація