Справа № 2-0-8 /07 року
РІШЕННЯ ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
17 січня 2007 року Жовтневий районний суд м. Харкова в складі:
головуючого - судці Костенко Т.М.
за участю народних засідателів - Костюченко Л.С., Дяченко С.Л.
зори секретарі - Рибалко О.О,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у місті Харкові цивільну справу за заявою ОСОБА_1, зацікавлена особа: відділ опіки та піклування Жовтневого РВК міста Харкова, про визнання особи недієздатною - суд,
встановив: ОСОБА_1. звернувся до суду з заявою про визнання його дядькаОСОБА_2 недієздатним, посилаючись на те, що він проживає однією родиною за адресою АДРЕСА_1. З 1980 року безстроково визнаний інвалідом другої групи та непрацездатним внаслідок психічної хвороби. Внаслідок стійкої психічної хвороби та похилого віку ОСОБА_2. не здатний усвідомлювати значення своїх дій та керувати ними, страждає постійними слуховими галюцинаціями.
Внаслідок психічного захворювання ОСОБА_2. не може розуміти значення своїх дій, керувати ними та потребує опіки. ОСОБА_1. є його племінником, фізично здоровий та може створити необхідні побутові умови, забезпечити піклування та лікування, забезпечувати опіку над дядьком.
В судовому засіданні ОСОБА_1, підтримав заяву, просив визнати ..недієздатним свого дядька ОСОБА_2 та призначити його опікуном недієздатного ОСОБА_2. Представник органу опіки та піклування виконавчого комітету Жовтневої районної Ради міста Харкова у судове засідання не з'явився, про час та день слухання справи повідомлено належним чином, про що у справі є повідомлення.
Суд, заслухавши заявника, дослідивши матеріали справи, вважає, що заява підлягає задоволенню.
Так, згідно зі ст. 39 ЦК України фізична особа може бути визнана судом недієздатною, якщо вона внаслідок хронічного, стійкого психічного розладу здоров'я не може розуміти значення своїх дій та /або/ керувати ними.
Відповідно до акту стаціонарної амбулаторної судово-психіатричної експертизи № 938 від 14.11.2006 року ОСОБА_2. в теперішній час виявляє ознаки стійкого хронічного психічного розладу у формі шизофренії, за своїм психічним станом не може розуміти значення своїх дій та керувати ними.
У відповідності до ст.60 та 63 ЦК України суд встановлює опіку над фізичною особою в разі визнання її недієздатною. Опікун або піклувальник визначається переважно з осіб, які перебувають у сімейних чи родинних відносинах з підопічним, з урахуванням особистих стосунків між ними, можливості особи виконувати обов*язки опікуна чи піклувальника.
Враховуючи, що інших родичів ОСОБА_2. не має, а також той факт, що ОСОБА_1. має медичну освіту, має добрі довірливі відносини зі своїм дядьком, суд вважає за можливе призначити останнього опікуном недієздатного ОСОБА_2. Керуючись ст.ст. 213,215, 236-241ЦШС України, ст. 39, 60, 63 ЦК України, суд -
вирішив:
Заяву ОСОБА_1. - задовольнити.
Визнати недієздатним ОСОБА_2,ІНФОРМАЦІЯ_1, який народився в АДРЕСА_2 та проживає в АДРЕСА_1.
Визнати опікуном недієздатного ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1 його племінника ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_2.
Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Харківської області через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції.
Судді