Судове рішення #41757167


1

УХВАЛАСправа № 335/3332/15-ц

2/335/1112/2015


про повернення позовної заяви

16 квітня 2015 р. суддя Орджонікідзевського районного суду м. Запоріжжя Шалагінова А.В., ознайомившись із позовною заявою ОСОБА_1 до працівника гардеробу КЗ «ЗОУНБ ім. О.М. Горького» ЗОР про відшкодування моральної шкоди та матеріалами, що надійшли в порядку усунення недоліків позовної заяви, -


В С Т А Н О В И В:


8 квітня 2015 р. до суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 до працівника гардеробу КЗ «ЗОУНБ ім. О.М. Горького» ЗОР про відшкодування моральної шкоди.

Ухвалою від 9 квітня 2015 р. вказана позовна заява була залишена без руху із наданням позивачеві строку для усунення недоліків позовної заяви – 5 днів з дня отримання копії ухвали.

Згідно з ухвалою від 9 квітня 2015 р. позивачу необхідно було усунути недоліки позовної заяви шляхом зазначення у позовній заяві повного найменування відповідача, його адреси та номерів засобів зв’язку (якщо такі відомі), викладення у позовній заяві обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, зазначення доказів, що підтверджують кожну обставину, або зазначення про наявність підстав для звільнення від доказування

15 квітня 2015 р. в порядку усунення недоліків позовної заяви від ОСОБА_1 надійшло доповнення до позовної заяви, в якому він вказав неповну адресу відповідача без зазначення міста та поштового індексу, а також прізвища, ім’я та по-батькові відповідача, а також виклав обставини, якими обґрунтовуються позовні вимоги.

При цьому, доказів на підтвердження кожної обставини позовної заяви, позивач не зазначив та не надав, вказавши, що він не вважає за необхідне їх надавати.

До того ж, у своїй заяві позивач вказав нові обставини стосовно звернення до турагенства, а також про розірвання бібліотекою договору на його обслуговування, які також ніякими доказами не підтвердив.

Відповідно до ч. 5 ст. 124 Конституції України судові рішення ухвалюються іменем України і є обов’язковими до виконання на всій території України». Серед основних засад судочинства в Україні, згідно з п. 9 ч. 3 ст. 129 Конституції України, є обов’язковість рішень суду.

Відповідно до ч.ч. 2, 3 ст. 13 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» (в редакції Закону України «Про забезпечення права на справедливий суд»), судові рішення, що набрали законної сили, є обов’язковими до виконання всіма органами державної влади, органами місцевого самоврядування, їх посадовими та службовими особами, фізичними і юридичними особами та їх об’єднаннями на всій території України. Обов’язковість урахування (преюдиційність) судових рішень для інших судів визначається законом. Невиконання судових рішень має наслідком юридичну відповідальність, установлену законом.

На підставі ч. 1 ст. 14 Цивільного процесуального кодексу (далі - ЦПК) України рішення та ухвали суду в цивільних справах, що набрали законної сили, є обов’язковими до виконання на всій території України, невиконання судових рішень тягне за собою відповідальність, встановлену законом.

Отже, обов’язковість виконання судового рішення є конституційною засадою судочинства та принципом цивільного судочинства. При цьому норми діючого законодавства України не містять будь-яких виключень із обов`язку по виконанню судового рішення.

З огляду на викладене, приходжу до висновку, що ОСОБА_1 не виконав вимоги ухвали від 9 квітня 2015 р. про залишення позовної заяви без руху, оскільки не усунув в повному обсязі недоліки позовної заяви, у зв’язку з чим на підставі частини другої статті 121 ЦПК України, позовна заява вважається неподаною та повертається особі, яка її подала

Керуючись ст.ст. 124, 129 Конституції України, ст. 13 Закону України «Про судоустрій і статус суддів», ст.ст. 14, 121, 210 ЦПК України,


У Х В А Л И В:

Позовну заяву ОСОБА_1 до працівника гардеробу КЗ «ЗОУНБ ім. О.М. Горького» ЗОР про відшкодування моральної шкоди та матеріалами, що надійшли в порядку усунення недоліків позовної заяви – повернути позивачеві.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Апеляційного суду Запорізької області через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги в 5-денний строк з дня отримання копії ухвали.




Суддя А.В. Шалагінова



Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація