Судове рішення #41793207

Cправа № 127/7892/15-ц

Провадження № 2/127/3127/15


ВІННИЦЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ


У Х В А Л А

про залишення позовної заяви без руху

17 квітня 2015 року м. Вінниця

Суддя Вінницького міського суду Вінницької області Гуменюк К.П., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1, ОСОБА_2 до ОСОБА_3 про визнання особи такою, що втратила право користування житловим приміщенням,-

в с т а н о в и в:

До суду із позовною заявою звернулась ОСОБА_2, яка одночасно представляє інтереси за дорученням позивача ОСОБА_1 до ОСОБА_3 про визнання останнього таким, що втратив право користування квартирою № 14 у буд № 80 по вул. Стахурського в м. Вінниці.

Зазначена позовна заява підлягає залишенню без руху, оскільки подана з порушенням вимог ст. 119 ЦПК України з наступних підстав.

Як вбачається з пунктів 3, 5, 6 частини 2 статті 119 ЦПК України, позовна заява повинна містити: зміст позовних вимог, виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а також зазначення доказів, що підтверджують кожну обставину, наявність підстав для звільнення від доказування.

Відповідно до Постанови Пленуму Верховного Суду України від 12 червня 2009 р. № 2 «Про застосування норм цивільного процесуального законодавства при розгляді справ у суді першої інстанції» позовна заява за змістом повинна відповідати вимогам статті 119 ЦПК. У зв’язку з цим суди мають звертати особливу увагу, зокрема, на те, що у позовній заяві повинні не лише міститись позовні вимоги, а й бути викладені обставини, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, і зазначені докази, що підтверджують кожну обставину.

Як вбачається із поданої до суду позовної заяви, в обґрунтування вимоги позовної заяви, позивач посилається на відсутність (не проживання) відповідача в квартирі понад 5 років, що відповідно до норм Житлового кодексу Української РСР (ст. 72 ЖК Української РСР) є підставою для визнання його таким, що втратив право користування житловим приміщенням.

Зазначеними вище нормами ЖК Української РСР врегульовано питання, щодо користування жилими приміщеннями в будинках державного і громадського житлового фонду.

Однак квартира, у якій право користування відповідача позивачі просять визнати втратившим, належить сторонам на праві спільної часткової власності, а тому, з урахуванням спірних правовідносин, які виникли між сторонами, що випливають із змісту права власності, позивачам необхідно усунути зазначені розбіжності.

Частиною 1 ст. 121 ЦПК України встановлено, що суддя, встановивши, що заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 119 і 120 цього Кодексу, або не сплачено судовий збір, постановляє ухвалу, в якій зазначаються підстави залишення заяви без руху, про що повідомляє позивача і надає йому строк для усунення недоліків, який не може перевищувати п'яти днів з дня отримання позивачем ухвали.

Керуючись ст. 121 ЦПК України, суддя, -

у х в а л и в:

Позовну заяву ОСОБА_1, ОСОБА_2 до ОСОБА_3 про визнання особи такою, що втратила право користування житловим приміщенням - залишити без руху та надати позивачу строк для усунення недоліків - протягом п'яти днів з дня отримання позивачем копії ухвали.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя Вінницького міського суду

Вінницької області ОСОБА_4


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація