Справа No 1-11/2007
ВИРОК
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
10 січня 2007 року Золотоніський міськрайонний суд Черкаської області у складі:
головуючого - судді Середи Л.В.
при секретарі - Оніщенко Н.В.
з участю прокурора - Трояна О.Л.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Золотоноші
кримінальну справу про обвинувачення ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 народження, уродженця м. Рівне, українця, громадянина України, не одруженого, не працюючого, освіта середня, жителя АДРЕСА_1, раніше не судимого,
у вчиненні злочину, передбаченого ст. 124 КК України, -
ВСТАНОВИВ:
27 квітня 2006 року близько 22.00 год. у АДРЕСА_2 Золотоніського району Черкаської області ОСОБА_1., перебуваючи у стані алкогольного сп'яніння, у домоволодінні по АДРЕСА_3, під час сварки з ОСОБА_2, на грунті раптово виниклих неприязних відносин, обороняючись від ОСОБА_2, який спричиняв йому тілесні ушкодження в область грудної клітки, голови, обличчя, перевищив межі необхідної оборони і умисно з метою заподіяння тілесних ушкоджень, наніс ОСОБА_2. удар ножем в область живота, спричинивши останньому тілесні ушкодження у виді травми передньої черевної стінки, що проникає у черевну порожнину з ушкодженням брижі товстого кишечника та внутрішньочеревною кровотечею, що виникла від дії гострого предмета з колото-ріжучими властивостями, з напрямком раневого каналу - спереду назад та знизу вверх, які відносяться до категорії тяжких тілесних ушкоджень за ознакою небезпеки для життя.
Допитаний у судовому засіданні підсудний ОСОБА_1. свою вину визнав повністю та пояснив, що дійсно 27 квітня минулого року близько 22.00 год. він, будучи вже напідпитку, пішов до своїх знайомих ОСОБА_3 та його співмешканки, які проживають у центрі АДРЕСА_2 у двоповерховому будинку на першому поверсі. Коли вони сиділи у квартирі, через балкон до них зайшов ОСОБА_2., який побачивши його відразу ж вдарив його декілька раз у груди. Щоб залагодити неприємну обстановку підсудний повідомив, що він має пляшку горілки. І ОСОБА_2. запросив всіх до себе на дачу, на що всі погодились. Прийшовши на дачу, вони сіли за стіл на подвірі та почали випивати. Випивши пляшку горілки, вони придбали другу і знову сіли за стіл. Незабаром ОСОБА_2. пішов до туалету, і він також пішов за ним. Там знову почалась сварка про те, що з його вини у ОСОБА_2 у м. Золотоноші пропали два велосипеди. Повертаючись до столу потерпілий знову вдарив ОСОБА_1. по обличчю, від чого той присів, а ОСОБА_2. йому сказав, щоб він вставав та йшов до столу, що він і зробив. Коли співмешканка Козловського пішла додому, ОСОБА_2. підняв його із-за столу та кинув на землю біля газової труби, почавши його бити, наніс сильний удар по голові, після якого він відчув, що йде кров. І він, обороняючись, дістав кухонний ніж, що знаходився у внутрішньому кармані джинсової куртки, вдарив ОСОБА_2 ножом у область живота, і вийнявши ніж зразу ж побіг до калітки. ОСОБА_2. побіг за ним та догнавши, повалив на землю і почав бити чимось схожим на відро та намагався забрати у нього ніж. Він тримав ніж, а коли ОСОБА_2.
зламав йому руку випустив ніж. Через деякий час, коли вони повертались, ОСОБА_2. почав втрачати свідомість. Тоді він побіг до його матері і викликав "Швидку допомогу", яка забрала ОСОБА_2 у лікарню. У скоєному щиро розкаюється і обіцяє в подальшому більше не скоювати подібного.
Крім повного визнання вини підсудним його винність повністю стверджується доказами, зібраними по справі на досудовому слідстві, які не досиджувалися в судовому засіданні відповідно до ст.299 ч.З КПК України.
Оцінюючи зібрані по справі докази в їх сукупності, в результаті всебічного, повного та об'єктивного їх дослідження в судовому засіданні, суд приходить до висновку, що пред'явлене органами слідства обвинувачення підсудному ОСОБА_1. в судовому засіданні доведено повністю, його дії суд кваліфікує за ст. 124 КК України, як умисне заподіяння тяжких тілесних ушкоджень у разі перевищення меж необхідної оборони.
При призначенні покарання суд враховує характер та ступінь тяжкості вчиненого злочину, особу підсудного, який за місцем проживання характеризується посередньо, а також обставини, що пом'якшують та обтяжують покарання.
Обставинами, що пом'якшують покарання підсудному, суд визнає його щире каяття, активне сприяння розкриттю злочину та те, що він раніше не судимий.
Обставинами, що обтяжують покарання, суд визнає вчинення злочину у стані алкогольного сп'яніння.
Враховуючи обставини справи, особу підсудного, суд вважає, що його виправлення можливе в умовах без ізоляції від суспільства, із застосуванням ст., ст.75, 76 КПК України.
На підставі зазначеного та керуючись ст.,ст. 321, 323, 324, КПК України, суд -ЗАСУДИВ:
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні злочину, передбаченого ст. 124 КК України і призначити покарання - 2 роки обмеження волі.
На підставі ст.75 КК України звільнити ОСОБА_1 від відбуття покарання у вигляді обмеження волі, з випробуванням, встановивши йому іспитовий строк - 1 рік.
Відповідно до ст.76 п.,п. З, 4 КК України, зобов'язати ОСОБА_1. в період іспитового строку повідомляти органи кримінально-виконавчої системи про зміну місця проживання, а також періодично з'являтись до органу кримінально-виконавчої системи для реєстрації.
Запобіжний захід ОСОБА_1. до набрання вироком законної сили змінити на підписку про невиїзд з постійного місця проживання, звільнивши ОСОБА_1. з під варти негайно у залі суду.
Вирок може бути оскаржений до апеляційного суду Черкаської області через Золотоніський міськрайонний суд протягом 15 діб з моменту його проголошення.