№ 2-126/2007p.
РІШЕННЯ
іменем України
18 січня 2007 року
Зміївський районний суд Харківської області у складі: головуючого судді - Россолова В.В. при секретарі - Паляничці Н.В. розглянувши у залі суду в м. Змієві цивільну справу за позовом ОСОБА_1, ОСОБА_2до ОСОБА_3, ОСОБА_4, третя особа - житлове товариство „Дельта" про визнання осіб такими, що втратили право користування житловим приміщенням,
ВСТАНОВИВ:
Позивачі ОСОБА_1, ОСОБА_2 звернулися до суду з позовом до ОСОБА_3, ОСОБА_4 про визнання осіб такими, що втратили право користування житловим приміщенням.
ОСОБА_1, ОСОБА_2 в позові вказали, що вони мешкають у трьохкімнатній квартирі площею 39,24 м2. за адресою АДРЕСА_1 Квартира не приватизована, будинок де вона розташована належить до комунальної власності територіальної громади АДРЕСА_1, який передано до оперативного управління в житлове товариство „Дельта". Дану квартиру позивач отримав на підприємстві де працював, на свою сім'ю, а саме на свою дружину та двох доньок. В 1996 році молодша донька вийшла заміж і вони прописали у квартирі свого зятя ОСОБА_4 доки вони не вирішать питання з житлом. З січня 2006 року відповідачі не мешкають в квартирі. Комунальні платежі вони за весь час проживання не оплачували. Вони виїхали з квартири з власної волі, ні яких перешкод в користуванні жилим приміщенням вона їм не чинила. На цей час відповідачі шлюб розірвали, проживають окремо один від одного.
Позивачі вважають, що відповідачі втратили право користування жилим приміщенням, оскільки не користуються житлом більше 6 місяців без поважних причин. Наявність відповідачів, як користувачів квартири порушує їх права так як вони не в змозі оплачувати комунальні платежі замість відповідачів.
В судовому засіданні позивачка ОСОБА_1наполягала на задоволенні їхніх позовних вимог, посилаючись на обставини зазначені в позовній заяві, просила визнати ОСОБА_3, ОСОБА_4 такими, що втратили право користування АДРЕСА_1
Позивач ОСОБА_2надав до суду заяву з проханням слухати справу за його відсутності, на позовних вимогах наполягає в повному обсязі.
Відповідач ОСОБА_3 надала до суду заяву з проханням слухати справу за її відсутності, позов вона визнає у повному обсязі. Згодна з тим, що втратила право на користування житлом.
Відповідач ОСОБА_4 у судовому засіданні позов не визнав посилаючись на те, що причина з якої він не користується житлом є поважною, а саме позивачка ОСОБА_1 вигнала його з квартири та відібрала ключі. Він визнав той факт, що не проживає в квартирі за адресоюАДРЕСА_1 більше ніж 6 місяців.
Третя особа житлове товариство „Дельта" надало до суду заяву з проханням слухати справу за відсутності їх представника. Проти позову не заперечують.
Ознайомившись з матеріалами справи, вислухавши пояснення сторін суд приходить до висновку що позов обґрунтований та підлягає задоволенню.
Згідно копії ордеру на житлове приміщення, який міститься в матеріалах справи квартира за адресоюАДРЕСА_1 рішенням РВК НОМЕР_1 надана ОСОБА_2та його родині ОСОБА_1, ОСОБА_5, ОСОБА_6
З актів обстеження квартири за адресоюАДРЕСА_1 від 11.05.2006 р. та 20.07.2006 p., вбачається, що ОСОБА_4, ОСОБА_3 не проживають в вказаній квартирі з листопада 2005 року.їх особистих речей в квартирі немає.
Відповідач ОСОБА_4 в супереч вимогам ст. 60 ЦПК України не надав суду жодних доказів на підтвердження фактів, на які він посилається і які могли б бути визнані судом, такими що перешкоджають відповідачам користуватися квартирою. З цієї причини суд вважає ствердження відповідача ОСОБА_4 про те, що позивачка ОСОБА_1 вигнала його з квартири і забрала ключі недоведеними.
Крім цього, при оцінці заперечень ОСОБА_4 суд приймає до уваги визнання позову відповідачем ОСОБА_3 та визнання нею обставин, викладених в позові.
Позивачами не було подано заяви наймодавцю про збереження за ними житлового приміщення по над 6 місяців.
Суд приходить до висновку, що відповідачі ОСОБА_4, ОСОБА_3 понад 6 місяців без поважних причин не проживають в квартирі за адресою АДРЕСА_1
Згідно ст. 163 Житлового Кодексу України, у випадку тимчасової відсутності наймача або членів його родини за ними зберігається займане житлове приміщення у випадках і в межах термінів, установлених частиною першої, пунктами 1 і 5 частини третьої і частиною четвертої статті 71 цього Кодексу.
Тимчасова відсутність наймача і членів його родини не звільняє їх від виконання обов'язків за договором найму житлового приміщення.
Відповідно ст. 71 Житлового Кодексу України, при тимчасовій відсутності наймача або членів його родини за ними зберігається житлове приміщення протягом шести місяців.
Згідно ст. 72 Житлового Кодексу України, визнання особи такою, що втратила право користування житловим приміщенням унаслідок відсутності цієї особи понад установлені терміни, провадиться в судовому порядку.
Законних підстав для збереження за відповідачами права на житло не встановлено.
Таким чином право ОСОБА_1 ОСОБА_2 повинною бути захищено, а позовні вимоги задоволені в повному обсязі.
Судові витрати повинні бути стягнуті з відповідача у відповідності зі ст. 88 ЦПК України.
Керуючись ст.ст. 71, 72, 163 ЖК України, ст.ст. 10, 11, 60, 169, 209, 212, 214, 215 ЦПК України, суд,
ВИРІШИВ:
Позовні вимоги ОСОБА_1, ОСОБА_2 задовольнити.
Визнати ОСОБА_3, ОСОБА_4 втратившими право користування жилим приміщенням в АДРЕСА_1
На рішення протягом десяти днів з дня проголошення рішення може бути подано заяву про апеляційне оскарження рішення суду через Зміївський районний суд Харківської області. Апеляційна скарга на рішення суду подається позивачем протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження через Зміївський районний суд Харківської області. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження подано не було. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений ст. 294 ЦПК України, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.