Справа № 199/2745/15-ц
(2-о/199/65/15)
РІШЕННЯ
Іменем України
м. Дніпропетровськ 17 квітня 2015 року
Амур-Нижньодніпровський районний суд м. Дніпропетровська у складі:
Головуючий-суддя: Богун О.О.
За участю народних засідателів: Кузьменко Н.С.
Мазан Р.М.
При секретарі: Прудченко В.Д.
За участю представника заявника: ОСОБА_2
розглянувши у судовому засіданні в залі суду в місті Дніпропетровську цивільну справу окремого провадження за заявою Комунального закладу «Дніпропетровський протитуберкульозний диспансер» Дніпропетровської обласної ради», заінтересована особа ОСОБА_3, про примусову госпіталізацію до протитуберкульозного закладу,
ВСТАНОВИВ:
До суду надійшла заява Комунального закладу «Дніпропетровський протитуберкульозний диспансер» Дніпропетровської обласної ради» про примусову госпіталізацію до протитуберкульозного закладу ОСОБА_3 В обґрунтування своїх доводів заявник зазначає, що у останньої діагностовано туберкульоз лівої легені (дисемінований), Дестр.+, МБТ+, М+, К0, Р0, Г0, 1 кат. 2 ког. (2015).
02 квітня 2015 року була госпіталізована до туберкульозного відділення на ко-інфекццію легеневий туберкульоз/ВІЛ КЗ «Дніпропетровський диспансер» ДОР» з якого, в той же день самовільно пішла. Виписана з відділення 08 квітня 2015 року за самовільний ухід. До лікування не приступила. Лікарем-фтизіатром дільничним та медичною сестрою-дільничною диспансерно-полікліничного відділення №2 приймалися заходи щодо пошуку хворої, проте за адресою проживання двері ніхто не відчиняв.
ОСОБА_3 є бактеріовиділювачем, розповсюджувачем інфекції туберкульозу, не дотримується протиепідемічного режиму та становить епідеміологічну загрозу для суспільства, порушує права громадян на безпечні умови життя.
Тому заявник просить винести рішення про примусову госпіталізацію ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1 до стаціонару Комунального закладу «Дніпропетровський протитуберкульозний диспансер» Дніпропетровської обласної ради» та зобов'язати Амур-Нижньодніпровський РВ ДМУ ГУМВС України в Дніпропетровській області виконати примусову доставку ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1 до лікарні.
У судовому засіданні представник заявника ОСОБА_2 заявлені вимоги підтримала, посилаючись на обставини, викладені у заяві, просила її задовольнити.
ОСОБА_3 у судове засідання не з'явилась, за даними протитуберкульозного закладу становить загрозу розповсюдження хвороби, тому на підставі ч.1 ст.285 ЦПК України суд вважає за можливе розглянути справу без її участі.
Вислухавши представника заявника, вивчивши матеріали справи, суд вважає за можливе задовольнити вимоги заявника про примусову госпіталізацію з огляду на наступні обставини.
Судом встановлено, що ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, проживаючу, АДРЕСА_1, перебуває на обліку в Комунальному закладі «Дніпропетровський протитуберкульозний диспансер» Дніпропетровської обласної ради» як така, що хворіє на відкриту форму туберкульозу легень.
Згідно з висновком лікарсько-консультативної комісії від 09.04.2015 № 4 ОСОБА_3має діагноз: туберкульоз лівої легені (дисемінований), Дестр.+, МБТ+, М+, К0, Р0, Г0, 1 кат. 2 ког. (2015). ОСОБА_3 для продовження лікування до диспансеру не з'являється, на виклики не реагує, протитуберкульозне лікування, яке їй було рекомендовано, не отримує, чим створює загрозу зараження туберкульозом інших осіб.
Згідно ст.11Закону України "Про протидію захворюванню на туберкульоз", у разі якщо хворі на заразні форми туберкульозу, у тому числі під час амбулаторного чи стаціонарного лікування, порушують протиепідемічний режим, що ставить під загрозу зараження туберкульозом інших осіб, з метою запобігання поширенню туберкульозу за рішенням суду вони можуть бути примусово госпіталізовані до протитуберкульозних закладів, що мають відповідні відділення (палати) для розміщення таких хворих. Примусова госпіталізація осіб, стосовно яких судом ухвалено відповідне рішення, здійснюється з урахуванням висновку лікаря на строк до трьох місяців.
Як пояснив у судовому засіданні представник заявника, Комунальний заклад «Дніпропетровський протитуберкульозний диспансер» Дніпропетровської обласної ради» має відділення для стаціонарного лікування хворих на заразні форми туберкульозу.
Враховуючи наведене вище, суд вважає, що у судовому засіданні знайшов своє підтвердження факт захворювання ОСОБА_3 на заразну форму туберкульозу та порушення нею протиепідемічного режиму, що ставить під загрозу зараження туберкульозом інших осіб. За таких обставин суд вбачає підстави для винесення рішення про примусову госпіталізацію ОСОБА_3 до протитуберкульозного закладу.
У відповідності до ч.2 ст.285 ЦПК України, рішення про задоволення заяви про примусову госпіталізацію особи до протитуберкульозного закладу, підлягає негайному виконанню та є підставою для примусової госпіталізації на встановлений законом строк.
Згідно з Законом України „Про внесення змін до деяких Законів України щодо посилення боротьби із захворюванням на туберкульоз" частину першу ст.10 Закону України „Про міліцію" доповнено новим пунктом 21-1 такого змісту: здійснювати за рішенням суду привід осіб, хворих на заразні форми туберкульозу до протитуберкульозного закладу.
Керуючись ст. ст. 234-235, 283-286 ЦПК України суд, -
ВИРІШИВ:
Заяву Комунального закладу «Дніпропетровський протитуберкульозний диспансер» Дніпропетровської обласної ради» про примусову госпіталізацію до протитуберкульозного закладу ОСОБА_3- задовольнити.
Госпіталізувати в примусовому порядку ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, проживаючу, АДРЕСА_1 на стаціонарне лікування до туберкульозного відділення Комунального закладу «Дніпропетровський протитуберкульозний диспансер» Дніпропетровської обласної ради», розташованого за адресою: м. Дніпропетровськ, вулиця Богданова, 2а, строком на три місяці.
На виконання вимог ч. 3 ст. 286 ЦПК України копію рішення суду після набрання ним законної сили направити Дніпропетровській міській раді для вжиття заходів щодо охорони майна ОСОБА_3.
Рішення суду підлягає негайному виконанню та є підставою для примусової госпіталізації.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення до апеляційного суду Дніпропетровської області через Амур-Нижньодніпровський районний суд міста Дніпропетровська. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Копію судового рішення із викладом вступної та резолютивної частин видати учасникам процесу негайно після його проголошення.
Головуючий - суддя О.О.Богун
Народні засідателі Н.С. Кузьменко
Р.М. Мазан