ПОСТАНОВА
23 січня 2007 року м. Ужгород
Апеляційний суд Закарпатської області в особі судді КОНДОРА Р.Ю., з участю прокурора Кураха Ю.М., при попередньому розгляді кримінальної справи за апеляціями засудженого ОСОБА_1. та його захисника адвоката ОСОБА_2 на вирок Хустського районного суду Закарпатської області від 7 листопада 2006 p., яким
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1., уродженця та мешканця АДРЕСА_1, Хустського району Закарпатської області, з погашеною попередньою судимістю,
засуджено за ст. 15 ч. 2 ст. 152 ч. 1 КК України до 4-х років позбавлення волі, за ст. 162 ч. 1 КК України до 1-го року обмеження волі. На підставі ст. 70 КК України за сукупністю злочинів шляхом поглинення менш суворого покарання більш суворим остаточно призначено до відбуття засудженому покарання у вигляді 4-х років позбавлення волі;
ухвалено: запобіжний захід засудженому змінити з підписки про невиїзд на взяття під варту, взявши його під варту в залі суду; строк відбуття засудженим покарання рахувати з 07.11.2006 p.; речові докази кухонний ніж та ліхтарик знищити; цивільний позов ОСОБА_3. задовольнити та стягнути із засудженого на її користь 5000,00 грн. у відшкодування завданої моральної шкоди, -
встановив:
За вироком суду ОСОБА_1. визнано винним в тому, що він 01.09.2006 р. о 200 к.ч., перебуваючи в стані алкогольного сп'яніння, переконавшись у безпечності своїх дій, за допомогою драбини піднявся до вікна ванної кімнати буд. № АДРЕСА_2 Хустського району, за допомогою кухонного ножа вибив скло і, відкривши вікно, проник всередину будинку з метою зґвалтування його мешканки ОСОБА_3. Для запобігання втечі потерпілої, ОСОБА_1. забрав ключ зачинених вхідних дверей, після чого пішов до спальні, ліг на ліжко поряд з потерпілою, яка від цього прокинулася та почала кричати. Долаючи її опір, ОСОБА_1. долонею затиснув їй рота, придушував за горло та пропонував вступити в статеві зносини, від чого потерпіла відмовилася, а він продовжував її душити, тягати за волосся, викручувати руки, чим заподіяв легкі тілесні ушкодження. Внаслідок активного опору, потерпіла звільнилася та рятуючись він нападу через вікно вітальні вискочила з будинку та покликала батьків, які й прогнали ОСОБА_1. Злочинний намір щодо зґвалтування не було доведено зловмисником до кінця внаслідок активного опору потерпілої.
В апеляції,з доповненнями засуджений ОСОБА_1., а також захисник ОСОБА_2. у своїй апеляції ставлять питання про скасування вироку щодо засудження ОСОБА_1. за ст. 15 ч, 2 ст. 152 ч. 1 КК України як незаконного. Разом з тим, із
Справа № 11-102/2007p. Головуючий у 1-й інстанції КЕМІНЬ В.Д. Доповідач КОНДОР Р.Ю.
змісту апеляції засудженого (зокрема - а.с. 130-131) вбачається, що після ознайомлення з протоколом судового засідання він, не погодившись із його змістом, виклав свої зауваження на нього.
При попередньому розгляді справи прокурор висловив думку про необхідність повернення справи до суду першої інстанції для усунення порушень кримінально-процесуального закону.
Згідно із вимогами ст.ст. 871-881 КПК України, сторони вправі подавати свої письмові зауваження з приводу допущеної неправильності або неповноти протоколу судового засідання, які мають бути розглянуті, якщо не пропущено строк на їх подання. Відповідно до ст. 89 ч. 5 КПК України, строк не вважається пропущеним, коли особою, яка тримається під вартою, до його закінчення документ здано адміністрації місця попереднього ув'язнення.
Як убачається з матеріалів справи, засуджений ознайомився з протоколом судового засідання 01.12.2006 р. та зазначив, що подасть письмові зауваження на нього (а.с. 125). Скарга із такими зауваженнями зареєстрована в суді 08.12.2006 р. (а.с. 128), причому даних про час подачі її адміністрації місця попереднього ув'язнення або даних про час її здачі на пошту в справі немає, судом такі не витребувані.
За таких обставин, немає й підстав для висновку про пропуск засудженим строку на подання зауважень на протокол судового засідання.
Недотримання цих вимог кримінально-процесуального закону порушує права учасників процесу та перешкоджає апеляційному розгляду справи.
Враховуючи викладене, справу слід повернути до суду першої інстанції для виконання вимог ст.ст. 88-881 КПК України.
Керуючись ст. 357, ст. 359 ч. 2 п. 2 КПК України, -
постановив:
Кримінальну справу за апеляціями засудженого ОСОБА_1. та його захисника адвоката ОСОБА_2 на вирок Хустського районного суду Закарпатської області від 07.11.2006 р. щодо ОСОБА_1. повернути до суду першої інстанції для виконання вимог ст.ст. 88-881 КПК України.
2