Судове рішення #41849882

Справа № 461/4519/15-а

У Х В А Л А

21 квітня 2015 року суддя Галицького районного суду м. Львова Зубачик Н.Б., розглянувши клопотання ОСОБА_1 про забезпечення позову у справі за позовом ОСОБА_1 до Виконавчого комітету Львівської міської ради про визнання незаконним та скасування рішення -

ВСТАНОВИВ:

позивач звернувся до суду з позовом до Виконавчого комітету Львівської міської ради про визнання незаконним та скасування рішення №115 від 10.03.2015 року.

Свої вимоги мотивує тим, що рішенням виконавчого комітету Львівської міської ради № 115 від 10 березня 2015 року «Про тимчасове встановлення часу дії посвідчень пільгових категорій пасажирів у міському автотранспорті» у п. 1 тимчасово, до 01 червня 2015 року, встановлено час дії посвідчень для безоплатного проїзду пільговим категоріям громадян у міському автотранспорті з 10 год. до 16 год. Позивач зазначає, що він є ветераном праці і відповідно до положень Закону України «Про основні засади соціального захисту ветеранів праці та інших громадян похилого віку в Україні» йому гарантований безоплатний проїзд усіма видами транспорту. Вважає, що оспорюваним рішенням відповідача його було протиправно обмежено у праві пільгового проїзду міським автотранспортом. Відтак, рішення Виконкому ЛМР № 115 від 10 березня 2015 року, на думку ОСОБА_1, є протиправним та таким, що не відповідає вимогам закону. Просить суд визнати рішення відповідача незаконним та скасувати його , судові витрати покласти на відповідача.

ОСОБА_1 разом з позовними вимогами просить суд про забезпечення позову шляхом зупинення дії рішення виконавчого комітету Львівської міської ради № 115 від 10 березня 2015 року «Про тимчасове встановлення часу дії посвідчень пільгових категорій пасажирів у міському автотранспорті» до набрання законної сили постанови в даній адміністративній справі.

Згідно з положеннями ч. 1 ст. 118 Кодексу адміністративного судочинства України (КАС України), клопотання про забезпечення адміністративного позову розглядається не пізніше наступного дня після його одержання й у разі обгрунтованості та терміновості вирішується ухвалою негайно без повідомлення відповідача та інших осіб, які беруть участь у справі.

Відповідно до ч. 1, 3 ст. 117 КАС України, суд за клопотанням позивача або з власної ініціативи може постановити ухвалу про вжиття заходів забезпечення адміністративного позову, якщо існує очевидна небезпека заподіяння шкоди правам, свободам та інтересам позивача до ухвалення рішення в адміністративній справі, або захист цих прав, свобод та інтересів стане неможливим без вжиття таких заходів, або для їх відновлення необхідно буде докласти значних зусиль та витрат, а також, якщо очевидними є ознаки протиправності рішення, дії чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень

Подання адміністративного позову, а також відкриття провадження в адміністративній справі не зупиняють дію оскаржуваного рішення суб'єкта владних повноважень, але суд у порядку забезпечення адміністративного позову може відповідною ухвалою зупинити дію рішення суб'єкта владних повноважень чи його окремих положень, що оскаржуються.

У відповідності до вимог ч. 1 ст. 41 КАС України, фіксування судового засідання технічними засобами не здійснювалося.

Керуючись роз'ясненнями Верховного Суду України, викладеними у п. 4 постанови Пленуму від 22 грудня 2006 року № 9 «Про практику застосування судами цивільного процесуального законодавства при розгляді заяв про забезпечення позову» про те, що розглядаючи заяву про забезпечення позову, суд (суддя) має з урахуванням доказів, наданих позивачем на підтвердження своїх вимог, пересвідчитися, зокрема, в тому, що між сторонами дійсно виник спір та існує реальна загроза невиконання чи утруднення виконання можливого рішення суду про задоволення позову; з'ясувати обсяг позовних вимог, дані про особу відповідача, а також відповідність виду забезпечення позову, який просить застосувати особа, котра звернулася з такою заявою, позовним вимогам.    

Враховуючи вимоги КАС України, суд дійшов висновку, що задоволення зазначеного клопотання про забезпечення позову призвело б до вирішення спору по суті до початку судового розгляду, оскільки таким рішенням суд фактично надав би оцінку законності акту відповідача, як суб'єкту владних повноважень. Тому, суд приходить до висновку про відмову у задоволенні клопотання позивача, як безпідставного.

Керуючись ст.ст. 41, 117, 118 КАС України -

УХВАЛИВ:


відмовити у задоволенні клопотання ОСОБА_1 про забезпечення позову у справі за позовом ОСОБА_1 до Виконавчого комітету Львівської міської ради про визнання незаконним та скасування рішення.

Апеляційна скарга на ухвалу суду може бути подано протягом п'яти днів з дня оголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

Апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Галицький районний суд м. Львова.



Суддя Зубачик Н.Б.





Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація