Судове рішення #4193252
Справа № 2-170 / 2008 р

                                                                                                                           Справа № 2-170 / 2008 р.

  Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М      У К Р А Ї Н И

 

17 червня 2008 року                                                                                                                    смт. Краснопілля

 

            Краснопільський районний суд Сумської області в складі: говуючого-судді  Янголь Є.В., при секретарі Авраменко О.Є., розглянувши  у відкритому судовому засіданні  справу за позовом ОСОБА_1  до  ОСОБА_2 про розірвання шлюбу та  стягнення аліментів на  дітей,-

В С Т А Н О В И В:

 

 Позивачка просить суд  постановити рішення, яким розірвати шлюб між нею та відповідачем та стягнути з останнього аліменти на її користь на утримання дітей сторін, сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження  та сина ОСОБА_4 - ІНФОРМАЦІЯ_2 року народження, у розмірі 1/3 частини з усіх видів його заробітку, але не менше ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму на дитину відповідного віку щомісяця, починаючи з дня звернення до суду з цією заявою до досягнення дітьми віку повноліття, примінивши негайне виконання рішення суду. Свої вимоги вона мотивує тим, що з відповідачем вже місяць проживають окремо,  з тих причин що мають різні погляди на життя та на вирішення важливих питань сім"ї та побуту, що негативно вплинуло на їхні стосунки та взаємовідносини і призвело до розпаду сім"ї, тому їх шлюб існує лише формально і породжує для позивачки ряд негативних наслідків. Також відповідач не надає  добровільної допомоги  на утримання дітей.

В судовому засіданні позивачка свої вимоги підтримала в повному обсязі і просила суд їх задовольнити.

Відповідач в судове засідання з'явився і з позовом погодився.

Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

Матеріалами справистановлено, що сторони перебувають у шлюбі з ІНФОРМАЦІЯ_3року, який зареєстрували  Березоворудською сільською радою Пирятинського району Полтавської області, актовий запис № 9 ( а.с.5) . Від  даного шлюбу мають двох дітей, сина - ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження  та сина - ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2 року народження ( а.с. 5,6 ). На даний час діти проживають з позивачкою і повністю знаходяться на її утриманні ( а. с. 4).

            Згідно вимог ст. 110,112 Сімейного Кодексу України, позов  про розірвання шлюбу, може бути пред”явлений одним із подружжя і рішення про розірвання  шлюбу суд постановляє, якщо буде встановлено, що подальше спільне життя сторін і збереження шлюбу суперечило б інтересам одного з подружжя чи інтересам дітей сторін.

Суд вважає, що сім”я сторін розпалася остаточно і зберегти її неможливо, подальше життя подружжя і збереження шлюбу буде суперечити інтересам сторін, що дає підстави для задоволення позову.

Відповідно до ст.180-183 Сімейного Кодексу України батьки зобов'язані утримувати  дітей до досягнення ними віку повноліття.  За рішенням суду кошти на утримання дітей (аліменти) присуджуються у частці від доходу батька (матері), або у твердій грошовій сумі.       

 Згідно ч.2 ст.182 Сімейного кодексу України, мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, за винятком випадків, коли аліменти визначаються в твердій грошовій сумі.

   Керуючись ст. 88 ЦПК України, суд вважає, що з відповідача необхідно стягнути на користь держави судовий збір у розмірі 51 грн. та стягнути на користь позивачки витрати на  інформаційно - технічне забезпечення  процесу  в розмірі 7 грн. 50 коп. та судовий збір у сумі 8 грн. 50 коп.

На підставі викладеного, керуючись  ст. ст.10, 60, 81, 88, 212, 215 ЦПК України, ст. ст. 110, 112, 180 -183 Сімейного Кодексу України , суд, -

 

В И Р І Ш И В :

 

Розірвати шлюб між ОСОБА_1 та ОСОБА_2, зареєстрований Березоворудською сільською радою Пирятинського району Полтавської області ІНФОРМАЦІЯ_3року, актовий запис № 9.

Витрати за реєстрацію розірвання шлюбу покласти на ОСОБА_2 в сумі 17 грн. на користь держави. 

Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_4 року народження, уродженця та мешканця АДРЕСА_1, інд. 43151, працює ТОВ "Березівське", аліменти на користь ОСОБА_1, на утримання дітей - сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження  та сина ОСОБА_4 - ІНФОРМАЦІЯ_2 року народження, у розмірі 1/3 частини з усіх видів його заробітку, але не менше ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму на дитину відповідного віку щомісяця, починаючи стягнення з 21.04.2008 року до досягнення дітьми віку повноліття.

Допустити негайне виконання рішення суду в сумі 406,80 грн..

Стягнути  з ОСОБА_2 судовий збір в розмірі 51 грн. на користь держави.

Стягнути з ОСОБА_2  на користь ОСОБА_1 понесені нею судові витрати в розмірі 16 грн., а саме  судовий збір в розмірі 8 грн. 50 коп. та витрати на інформаційно-технічне забезпечення цивільного процесу в розмірі 7 грн. 50 коп.

Заява про апеляційне оскарження рішення суду може бути подана протягом 10 днів з дня проголошення рішення суду, а апеляційна скарга на рішення суду - протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження рішення суду до Сумського апеляційного суду через Краснопільський районний суд Сумської області або в порядку, передбаченому ч.4 ст.295 ЦПК України.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо заяву про апеляційне оскарження було подано, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений ст. 294 ЦПК України, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку. Якщо було подано апеляційну скаргу і рішення за цією скаргою не скасовано, воно набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

  

 Суддя                          підпис                  Янголь Є.В.

 

Копія, з оригіналом згідно:

 

                                                 Суддя                                                Янголь Є.В.

 

 

          

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація