Судове рішення #4193291

               

 

 

                                                                                                                                    Справа № 2о-42 /2008 р.

 Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М      У К Р А Ї Н И

 

            06 червня 2008  року                                                                                               смт. Краснопілля

              

Краснопільський районний  суд Сумської  області у складі:

                          головуючого судді          Янголь Є.В.

                          при секретарі                   Авраменко О.Є.

            розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за заявою ОСОБА_1, зацікавлені особи: ОСОБА_2, Бранцівська сільська рада, Краснопільський відділ реєстрації актів цивільного стану про встановлення факту визнання батьківства, - 

    

В С Т АН О В И В

 

Заявниця просить суд постановити рішення, яким встановити факт, що померлий ІНФОРМАЦІЯ_1року ОСОБА_3,ІНФОРМАЦІЯ_2 року народження, уродженець та мешканця АДРЕСА_1 є її батьком, мотивуючи свої вимоги  тим, що вона народилася в сім"ї ОСОБА_2 та ОСОБА_3, шлюб між якими не зареєстрований, в зв"язку з чим у актовому записі про народження заявниці запис про батька відсутній, а в свідоцтві про її народження в графі "батько" стоїть прочерк, а її прізвище записане за прізвищем матері ІНФОРМАЦІЯ_3.

Заявниця в судове засідання з'явилася і заяву підтримала.

Зацікавлена особа ОСОБА_2 та представники зацікавлених осіб Бранцівської сільської ради та відділу РАЦС в судове засідання не з'явилася, але від них надійшли заяви в яких вони просять суд дану справу розглядати без їх участі  і з заявою погодилися (а.с.19-21).

В  судовому  засіданні  встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_4 року народилася заявниця в сім"ї ОСОБА_2 та БОСОБА_3, шлюб між якими зареєстрований не був, в зв"язку з чим у актовому записі про народження заявниці  №22 від 13 травня ІНФОРМАЦІЯ_4 року проведеному у виконкомі Бранцівської сільської ради Краснопільського району запис про батька відсутній (а.с.6), а в свідоцтві про її народження в графі "батько" стоїть прочерк (а.с.5), а її прізвище записане за прізвищем матері ІНФОРМАЦІЯ_3. Після реєстрації шлюбу з ОСОБА_4 заявниця має прізвище ІНФОРМАЦІЯ_5 (а.с.7). ІНФОРМАЦІЯ_1року ОСОБА_3 помер (а.с.10). Згідно довідки Бранцівської сільської ради мати заявниці ОСОБА_2 проживала однією сім"єю з ОСОБА_3 зІНФОРМАЦІЯ_6 року до дня його смерті (а.с.9), вели спільне господарство, та разом з ними проживали їхні спільні діти: донька ОСОБА_5,ІНФОРМАЦІЯ_6 року народження, заявниця по справі - донька ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_4 року народження, син ОСОБА_6, ІНФОРМАЦІЯ_7 року народження та син ОСОБА_7,ІНФОРМАЦІЯ_8 року народження у яких ОСОБА_3 батьком в свідоцтві про народження не записаний, але який визнавав себе їхнім батьком і які ним виховувались та матеріально утримувалися до повнолітнього віку (а.с.8). В даний час виникла необхідність оформлення спадщини після смерті ОСОБА_3, але встановити той факт, що він являється батьком заявниці немає можливості іншим шляхом, тому заявниця була вимушена звернутись до суду з цією заявою.

Факт, що ОСОБА_3 являється батьком заявниці - ОСОБА_1в судовому засіданні підтвердили свідки ОСОБА_8 та ОСОБА_9.

Згідно ст.7 Указу Призидії Верховної Ради УРСР від 29 грудня 1969 року "Про порядок введення в дію Кодексу про шлюб та сім"ю УРСР" в разі смерті особи, на утриманні якої перебувала дитина, яка народилася до 1 жовтня 1968 року і яка визнавала себе батьком дитини, факт визнання нею батьківства може бути встановлений в судовому порядку. При встановленні батьківства в порядку, передбаченому ст. 7 цього Указу діти мають тіж права та обов"язки щодо батьків та їх родичів, що й діти, які народилися від осіб, які перебували у шлюбі між собою.

Оскільки надані суду докази є достатніми для встановлення зазначених вище фактів, заява підлягає задоволенню.

Тому, керуючись ст.ст.10, 60, 212, 215, 256, 259 ЦПК України, ст.7 Указу Призидії Верховної Ради УРСР від 29 грудня 1969 року "Про порядок введення в дію Кодексу про шлюб та сім"ю УРСР" суд,-

 

В И Р І Ш И В :

 

            Заяву ОСОБА_1 задовольнити повністю.

            Встановити факт визнання батьківства померлим ІНФОРМАЦІЯ_1року ОСОБА_3,ІНФОРМАЦІЯ_2 року народження, уродженець с.Бранцівка відносно ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_4 року народження.

Заява про апеляційне оскарження рішення суду може бути подана протягом 10 днів з дня проголошення рішення суду, а апеляційна скарга на рішення суду - протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження рішення суду до Сумського апеляційного суду через Краснопільський районний суд Сумської області або в порядку, передбаченому ч.4 ст. 295 ЦПК України.

            Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо заяву про апеляційне оскарження було подано, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений ст. 294 ЦПК України, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку. Якщо було подано апеляційну скаргу і рішення за цією скаргою не скасовано, воно набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

  

 

                                       Суддя                     підпис                            Янголь Є.В.

Копія, звірена з оригіналом:

                                       Суддя                                                             Янголь Є.В.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація