Справа № 2о-59 /2008 р.
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
25 вересня 2008 року смт. Краснопілля
Краснопільський районний суд Сумської області у складі: головуючого-судді Янголь Є.В., при секретарі Вангородська Ю.В. розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за заявою ОСОБА_1, зацікавлена особа: Осоївська сільська рада про встановлення факту родинних стосунків та факту належності правовстановлюючого документа,-
В С Т А Н О В И В :
Заявниця просить суд постановити рішення, яким встановити факт, що померла ІНФОРМАЦІЯ_1року ОСОБА_2 є її матір'ю, та встановити факт, що заповіт, посвідчений Осоївською сільською радою Краснопільського району Сумської області 12 вересня 1996 року від імені ОСОБА_2 на ім'я ОСОБА_1, належитьОСОБА_2, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1року. Встановлення вказаного факту їй потрібно для оформлення спадщини після смерті ОСОБА_2
В судовому засіданні заявниця свої вимоги підтримала повністю та просила їх задовольнити.
Представник зацікавленої особи, Осоївської сільської ради в судове засідання не з'явився, згідно поданої заяви просили суд справу розглядати без їхньої участі, з позовом погодилися.
Дослідивши зібрані по справі докази, суд приходить до висновку, що заява підлягає задоволенню з наступних підстав.
В судовому засіданні встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_1року померла мати заявниці - ОСОБА_2, яка на день смерті була зареєстрована за адресою АДРЕСА_1 (а.с.7-8). Після її смерті відкрилася спадщина, на яку заявниця являється спадкоємицею за заповітом, посвідченим Осоївською сільською радою Краснопільського району Сумської області 12 вересня 1996 року (а.с.10). Спадщину заявниця прийняла в установленому законом порядку шляхом подачі до нотаріальної контори заяви в шестимісячний термін з дня смерті ОСОБА_2 Але оформити спадщину заявниця не має можливості, тому що виник сумнів з приводу її родинних стосунків з померлою, а також те, що заповіт на ім'я заявниці на все майно померлої належить саме ОСОБА_2, оскільки мається розбіжність в прізвищах, а саме в свідоцтві про народження заявниці вона та мати значиться на прізвище ІНФОРМАЦІЯ_2, на це ж прізвище заявниця значиться і в свідоцтві про реєстрацію шлюбу, а в заповіті прізвище її матері вказано ІНФОРМАЦІЯ_2, тоді як в свідоцтві про її смерть, яке було видано на підставі паспортного документа її прізвище -ІНФОРМАЦІЯ_2.
Вказані обставини підтверджуються свідоцтвом про народження ОСОБА_1, свідоцтвом про реєстрацію шлюбу заявниці з ОСОБА_3, ощадними книжками на ім'я померлої, Державним актом на земельну ділянку /земельний пай/, свідоцтвом на право власності на житловий будинок, а також паспортом, де на російській мові померла значиться як ІНФОРМАЦІЯ_2, а на українській мові -ІНФОРМАЦІЯ_2 (а.с.11-14). Цей фак підтверджує і довідка Осоївської сільської ради, згідно якоїІНФОРМАЦІЯ_2 П.О. та ІНФОРМАЦІЯ_2 П.О., а також ОСОБА_2 це одна і та ж особа (а.с.9).
Згідно вимог п. 1 ч.1 ст.256 ЦПК України, суд розглядає справи про встановлення факту родинних стосунків.
Тому, керуючись ст.ст.10, 60, 212, 215, 256 ч.1 п.1, 259 ЦПК України, суд,-
В И Р І Ш И В :
Встановити факт, що ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_3 р.н., яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1року, є матір'ю ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_4 року народження, уродженки с.Могриця Сумського району Сумської області.
Встановити факт, що заповіт, посвідчений Осоївською сільською радою Краснопільського району 12 вересня 1996 року, згідно якого ОСОБА_2 заповідає все своє майно ОСОБА_1, був складений ОСОБА_2,ІНФОРМАЦІЯ_3 року народження.
Заява про апеляційне оскарження рішення суду може бути подана протягом 10 днів з дня проголошення рішення суду, а апеляційна скарга на рішення суду - протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження рішення суду до Сумського апеляційного суду через Краснопільський районний суд Сумської області або в порядку, передбаченому ч.4 ст.295 ЦПК України.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо заяву про апеляційне оскарження було подано, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений ст. 294 ЦПК України, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку. Якщо було подано апеляційну скаргу і рішення за цією скаргою не скасовано, воно набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Суддя підпис Є.В. Янголь
Копія, звірена з оригіналом :
Суддя Є.В. Янголь