Справа №2-3162 2008 p.
РІШЕННЯ заочне
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
19 вересня 2008 року м. Нікополь
Нікопольський міськрайоний суд Дніпропетровської області в складі:
головуючого - судді: Кобеляцької - Шаховал І.О.
за участю секретаря: Степанової О.Ю.
позивача: ОСОБА_2
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду цивільну справу за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_3, третя особа - сектор громадянства, міграції та реєстрації фізичних осіб Нікопольського MB (по обслуговуванню м. Нікополя та Нікопольського району) УМВС України в Дніпропетровській області про визнання особи такою, що втратила право користування житловим приміщенням, -
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся до суду з позовом до відповідача про визнання його таким, що втратив право користування житловим приміщенням.
На підтвердження своїх вимог він посилається на наступні обставини.
Він є власником 1/2 частини домоволодіння АДРЕСА_1 Крім нього, в цьому будинку зареєстрований та мешкає його брат ОСОБА_3, який з серпня 2003 року з ним не проживає. Виїхав він з його домоволодіння добровільно, забравши всі свої речі. З моменту виїзду з його будинку, відповідач ніякої участі в оплаті за користування будинком, комунальних послуг, витрат по утриманню будинку не приймає. Він вимушений нести додаткові витрати за людину, яка фактично не мешкає в його будинку. Просить визнати свого брата таким, що втратив право користування вказаним будинком.
В судовому засіданні позивач підтримав позов та просив його задовольнити, пояснивши суду, що його брат вже кілька років мешкає у своєї співмешканки по вул. Смоленській, однак, на його пропозиції щодо зняття з реєстрації в його будинку не реагує.
Відповідач в судове засідання не прибув, про день та час розгляду справи був повідомлений належним чином поштовим повідомленням, яке отримав особисто. Заперечень на позов не надав, про причину неявки суду не повідомив. Справа слухалась у відсутність відповідача у відповідності до ст. 169 ЦПК України.
Представник третьої особи в судове засідання не прибув, про день та час розгляду справи був повідомлений належним чином, заперечень на позов не надав, про причини неявки в судове засідання суд не повідомив. Справа слухалась у його відсутність, відповідно до ст. 169 ЦПК України.
Вислухавши пояснення позивача, показання свідків, вивчивши матеріали справи, суд вважає вимоги позивачів обгрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
Згідно зі ст. 72 ЖК України, наймач та члени його сім"ї можуть бути визнані судом такими, що втратили право користування житловим приміщенням, якщо вони не проживають в житловому приміщенні більше, ніж 6 місяців без поважних причин. Це відноситься і до наймачів в будинку (квартирі), що належить на праві особистої власності громадян ( ст. 163 ЖК України).
Як встановлено в судовому засіданні, в будинку АДРЕСА_1 зареєстровані позивач з батьком, матір»ю та відповідач по справі (а.с. 7). Відповідно до Акту квартального комітету № 1, брат позивача ОСОБА_3 в будинку, який належить позивачу, не мешкає з серпня 2003 року (а.с. 6).
Дану обставину в судовому засіданні підтвердили свідки ОСОБА_4 та ОСОБА_5, які пояснили, що позивача та його сім»ю знають як сусідів вже давно. Брат позивача - відповідач по справі -не живе в будинку брата з 2003 року. Знають, що відповідач мешкає зі своєю співмешканкою по вул. Смоленській.
За таких обставин суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню.
На підставі викладеного, керуючись ст. 72, 163 ЖК Украины, ст. ст. 3, 10, 15, 57, 58, 60, 212, ст. 214 ЦПК України, суд, -
2
ВИРІШИВ:
Визнати ОСОБА_3 таким, що втратив право користування житловим приміщенням - будинком АДРЕСА_1, зобов»язавши сектор громадянства та реєстрації фізичних осіб при Нікопольському MBУМВС України ( по обслуговуванню м. Нікополя та Нікопольського району) в Дніпропетровській області зняти ОСОБА_3 з реєстраційного обліку за вищевказаною адресою.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача. Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом десяти днів з дня отримання його копії.
Заяву про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.