Судове рішення #41945632

137/700/15-к

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

27.04.2015р. с.м.т. Літин

Суддя Літинського районного суду Вінницької області Гопкін П.В., при секретарі Івановій І.О., за участю прокурора Швандера Б.М., представника Літинської ВК 123 Трусюка Д.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні в режимі відеоконференції клопотання ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця с.Красне, Вінницького району Вінницької області, мешканця АДРЕСА_1 з середньою-спеціальною освітою, неодруженого, засудженого вироком Вінницького міського суду Вінницької області від 11 вересня 2014 року за ч. 2 ст. 289 КК України до 5 років позбавлення волі (початок строку 11.09.2014 року), про застосування Закону України «Про амністію у 2014 році»,

В С Т А Н О В И В:

Засуджений ОСОБА_2 звернувся до суду із клопотанням про застосування до нього ст. 6 Закону України «Про амністію у 2014 році», мотивуючи його тим, що вищезазначена норма передбачає скорочення наполовину невідбутої частини покарання засудженим, що відбувають покарання у виді позбавлення волі на певний строк, які не підлягають звільненню від відбування покарання на підставі статей 1 - 5 цього Закону.

В судовому засіданні в режимі відеоконференції засуджений ОСОБА_2 клопотання підтримав, просив його задовольнити.

Представник Літинської ВК 123 Трусюк Д.В. заперечив проти задоволення клопотання, суду пояснив, що ОСОБА_2 характеризується негативно, не завжди дотримується правил внутрішнього розпорядку установи, має стягнення у виді догани.

Прокурор Швандер Б.М. просив відмовити у задоволенні клопотання засудженого з тих підстав, що останній на час набрання чинності Законом України «Про амністію у 2014 році» не відбував покарання, тому до нього не може бути застосована ст. 6 вказаного Закону.

Заслухавши пояснення учасників процесу, дослідивши клопотання та матеріали особової справи засудженого ОСОБА_2, вважаю, що клопотання задоволенню не підлягає з наступних підстав.

Стаття 6 Закону України «Про амністію у 2014 році» передбачає, що скорочується наполовину невідбута частина покарання засудженим, що відбувають покарання у виді позбавлення волі на певний строк, які не підлягають звільненню від відбування покарання на підставі статей 1-5цього Закону.

Згідно ст. 10 Закону України «Про амністію у 2014 році», рішення про застосування чи незастосування амністії приймається судом стосовно кожної особи індивідуально після ретельної перевірки матеріалів особової справи та відомостей про поведінку засудженого за час відбування покарання.

З матеріалів особової справи засудженого ОСОБА_2 вбачається, що вироком Вінницького міського суду Вінницької області області від 11.09.2014 року ОСОБА_2 засуджено за ч.2 ст. 289 КК України до позбавлення волі строком на 5 років, а також змінено йому запобіжний захід з особистого зобов'язання на взяття під варту з зали суду (а.с.8-10).

Хоча ОСОБА_2 вчинив злочин до набрання чинності Законом України «Про амністію у 2014 році», однак на час набрання чинності згаданим Законом покарання не відбував, так як був затриманий лише 11.09.2014 року, що виключає можливість застосування до нього ст. 6 названого Закону.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 86 КК України, 537, 539 КПК України, Законом України«Про амністію у 2014 році»,

У Х В А Л И В:

Відмовити у задоволенні клопотання засудженого ОСОБА_2 про застосування відносно нього Закону України «Про амністію у 2014 році».

Ухвала може бути оскаржена до Апеляційного суду Вінницької області протягом 7 днів.

Суддя:П. В. Гопкін




  • Номер: 11-кп/772/584/2015
  • Опис:
  • Тип справи: на кримінальне провадження з перегляду судових рішень апеляційною інстанцією
  • Номер справи: 137/700/15-к
  • Суд: Апеляційний суд Вінницької області
  • Суддя: Гопкін П.В.
  • Результати справи: інші питання; Винесено ухвалу про залишення ухвали (постанови) суду першої інстанції без змін, а апеляції - без задоволення
  • Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 26.05.2015
  • Дата етапу: 25.06.2015
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація