Справа № 2-4978 / 2008 p.
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
07 жовтня 2008 року м. Нікополь
Нікопольський міськрайонний суд Дніпропетровської області у складі:
головуючого судді: Кобеляцької-Шаховал І.О.
за участю секретаря: Степанової О.Ю.
позивача: ОСОБА_1
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Нікополі цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до територіальної громади про визнання права власності в порядку спадкування за законом після смерті чоловіка та встановлення факту родинних відносин, -
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернулась до суду з позовною заявою до відповідача про визнання права власності на 1/2 частину квартири в порядку спадкування за законом після смерті чоловіка та встановлення факту родинних відносин.
В обгрунтування своїх вимог позивач посилається на наступні обставини.
ІНФОРМАЦІЯ_1 помер її чоловік ОСОБА_2, після смерті якого відкрилась спадщина на 1/2 частину квартири АДРЕСА_1. Інша 1/2 частина квартири належить їй на підставі свідоцтва про право на власність на житло від 24.09.1993 року. Спадкоємицею після смерті чоловіка є вона, інших спадкоємців немає. Спадок вона прийняла шляхом фактичного вступу в управління та володіння майном та шляхом подачі заяви в нотаріальну контору. Однак, через те, що в свідоцтві про смерть чоловіка його прізвище вказано як ОСОБА_2, а в свідоцтві про право власності на житло і в свідоцтві про шлюб, його прізвище вказано як ОСОБА_2, у видачі свідоцтва про право на спадщину їй було відмовлено. Тому вимушена звернутись в суд.
В судовому засіданні позивачка підтримала позов в повному обсязі, попросивши суд встановити факт родинних відносин між нею та її померлим чоловіком та визнати право власності на 1/2 частину квартири АДРЕСА_1.
Відповідач в судове засідання не прибув, про день та час судового засідання був повідомлений належним чином, заперечень на позов не надав, про причину неявки в судове засідання суд не повідомив. Справа слухалась у його відсутність, відповідно до ст. 169 ЦПК України.
Вислухавши позивача, вивчивши матеріали справи, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню.
Як встановлено в судовому засіданні, ІНФОРМАЦІЯ_1 помер чоловік позивачки ОСОБА_2 (а.с. 10 а), після смерті якого відкрилась спадщина на 1/2 частину квартири АДРЕСА_1 (а.с. 10, 13, 14). Інша 1/2 частина квартири належить позивачці на підставі свідоцтва про право на власність на житло від 24.09.1993 року (а.с. 6-10, 14). Спадкоємицею після смерті чоловіка є позивачка (а.с. 5, 12), інших спадкоємців немає. Спадок позивачка прийняла шляхом фактичного вступу в управління та володіння майном та шляхом подачі заяви в нотаріальну контору. Однак, через те, що в свідоцтві про смерть чоловіка його прізвище вказано як ОСОБА_2, а в свідоцтві про право власності на житло і в свідоцтві про шлюб, його прізвище вказано як ОСОБА_2, у видачі свідоцтва про право на спадщину позивачці було відмовлено.
Той факт, що позивачка була дружиною ОСОБА_2 в судовому засіданні підтвердив й свідок ОСОБА_3, який пояснив, що сім»ю позивачки знає давно. Покійний ОСОБА_2 та позивачка, дійсно, були чоловіком та дружиною. Чому була припущена помилка в написанні прізвища її покійного чоловіка в документах не знає, але точно знає, що інших спадкоємців після смерті ОСОБА_2, крім позивачки, немає.
Враховуючи викладене та керуючись ст. 1216-1218, 1220-122, 1258, 1261, 1266, 1268, 1269, 1276, 392 ЦК України, ст. 3-10, 30, 60, 209, 212-215, 256-259 ЦПК України, суд, -
ВИРІШИВ:
Встановити факт, що ОСОБА_1 була дружиною ОСОБА_2, померлого ІНФОРМАЦІЯ_1.
Визнати за ОСОБА_1 право власності на 1/2 частину квартири АДРЕСА_1 в порядку спадкування за законом після смерті чоловіка ОСОБА_2, померлого ІНФОРМАЦІЯ_1.
Заяву про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.