Судове рішення #4206468
КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

 

КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

 

 

Справа  № 22-а-32375|08 р.                  Головуючий у першій інстанції: Іващук О.І.,

                                                                                                       Доповідач: Мамчур Я.С.

 

У Х В А Л А

І М Е Н Е М  У К Р А Ї Н И

 

26 січня 2009 року                                                                                м. Київ

                                                                                       

             Колегія суддів Київського апеляційного адміністративного суду у складі:    

  

             головуючого судді:                                                     Мамчура Я.С.,

             суддів:                                                                          Попович О.В., Літвіної Н.М.,

             при секретарі:                                                              Медовниці Ю.О., 

 

             розглянувши апеляційну скаргу відповідача - Управління пенсійного фонду України  в Ленінському районі м. Вінниці на постанову Вінницького окружного адміністративного суду від 12 серпня 2008 року у справі за позовом ОСОБА_1 до Управління пенсійного фонду України в Ленінському районі м. Вінниці про зобов”язання вчинити певні дії, -

 

В С Т А Н О В И В:

           

            Постановою Вінницького окружного адміністративного суду від 12 серпня 2008 року позов ОСОБА_1. - задоволено частково. Поновлено пропущений строк звернення до адміністративного суду та зобов'язано відповідача - Управління пенсійного фонду України в Ленінському районі м. Вінниці нарахувати та виплатити ОСОБА_1. надбавки до пенсії як дитині війни, починаючи з 09.07.2007р. відповідно до Закону України «Про соціальний захист дітей».

 

На вказану постанову відповідач подав апеляційну скаргу, в якій просив її скасувати та ухвалити нову, якою відмовити в задоволенні позовних вимог, посилаючись на порушення судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права.

 

Заслухавши у судовому засіданні суддю-доповідача, перевіривши матеріали справи та доводи апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга підлягає залишенню без задоволення, а постанова суду - без змін з таких підстав.

 

Згідно з п. 1, ч.1 ст. 198, ст. 200 КАС України, суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

 

Судом першої інстанції встановлено, що ОСОБА_1. має право користуватися пільгами відповідно до Закону України «Про соціальний захист дітей», що підтверджується тимчасовою довідкою. Статтею 6 цього Закону передбачено, що дітям війни пенсії або щомісячне довічне утримання чи державна соціальна допомога, що виплачується замість пенсії, підвищується у розмірі 30% мінімальної пенсії за віком. Розмір мінімальної пенсії за віком визначається Законом України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».

 

У відповідності до рішення Конституційного Суду України від 09.07.2007 року, положення ст.29 Закону України «Про Державний бюджет України на 2007 рік» щодо доплат до пенсії, відповідно до Закону України «Про соціальний захист дітей війни» визнано неконституційною, тобто такою, що не відповідає Конституції України. Закон України «Про Державний бюджет України на 2007 рік» є нормативним актом рівної юридичної сили з іншими законами України і не може зупиняти дії чинних законів у частині встановлення ними пільг, компенсацій і гарантій, які фінансуються з бюджетів усіх рівнів. Також рішенням Конституційного Суду України №6 від 09.07.2007 року було поновлено перелік пільг та соціальних гарантій дітям війни. Крім того. Конституція України визначає Закон України «Про державний бюджет України на 2007 рік» та Закон України «Про соціальний захист дітей війни» як акти рівної сили, лише з однією різницею, яка полягає в тому, що Закон України «Про Державний бюджет» приймається щорічно та має визначений термін.

 

За таких обставин, судова колегія погоджується з висновком суду першої інстанції, що заявлені позивачем позовні вимоги підлягають задоволенню частково шляхом зобов'язання відповідача нарахувати та виплатити недоплачену щомісячну допомогу, починаючи з 9 липня 2007 року, оскільки рішенням Конституційного Суду України від 09.07.2007 року у справі за Конституційним поданням 46 народних депутатів України щодо відповідності Конституції України (конституційності) положень статей 29, 36 частини другої статті 56, частини другої статті 62, частини першої статті 66, пунктів 7, 9, 12, 13, 14, 23, 29, 30, 39, 41, 43, 44, 45, 46 статті 71, статей 98, 101, 103, 111 Закону України «Про Державний бюджет України на 2007 рік» (справа про соціальні гарантії громадян) визнано такими, що не відповідають Конституції України (є неконституційними), положення статті 111 Закону України " Про Державний бюджет України на 2007 рік", за якою підвищення до пенсії або щомісячного довічного грошового утримання чи державної соціальної допомоги, яка виплачується замість пенсії, відповідно до ст.6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» виплачується особам, які є інвалідами (крім тих на яких поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»), у розмірі 50 відсотків від розміру надбавки, встановленої для учасників війни.

 

Крім того, дію статті 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни», відповідно до п.12 статті 71 Закону України «Про Державний бюджет України на 2007 рік», який був чинний до дня винесення рішення Конституційного Суду України, зокрема до 09.07.2007 року, було зупинено.

 

Положення Закону України «Про державний бюджет України на 2007 рік» визнані неконституційними та втрачають чинність лише з дня ухвалення Конституційним Судом України цього рішення.

 

Таким чином, враховуючи норми ч.2 ст.152 Конституції України, відповідно до якої закони, інші правові акти або їх окремі положення, що визнані неконституційними, втрачають чинність з дня ухвалення Конституційним Судом України рішення про їх неконституційність, рішення Конституційного Суду України N6-рп/2007 від 09.07.2007 року зворотної дії в часі не має, і на період до 09 липня 2007 року не поширюється.

 

На підставі викладеного та приймаючи до уваги, що суд першої інстанції при ухваленні оскаржуваної постанови вірно встановив фактичні обставини справи, дослідив наявні докази, надав їм належну оцінку, та прийняв законне і обґрунтоване рішення, з дотриманням норм матеріального і процесуального права, а тому підстав для його скасування не вбачається.

 

Керуючись ст.ст. 160, 195, 196, 198, 200, 205, 206, 211, 212 КАС України, суд

 

У Х В А Л И В:

 

            Апеляційну скаргу відповідача - Управління пенсійного фонду України  в Ленінському районі м. Вінниці - залишити без задоволення.

           

Постанову Ленінського районного суду м. Вінниці від 12 серпня 2008 року - залишити без змін.

 

            Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена протягом одного місяця шляхом подачі касаційної скарги до Вищого адміністративного суду України.

 

 

            Головуючий суддя

 

            Судді:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація