Судове рішення #42094098

№ 2/229/564/2015

ЄУН 229/1159/15-ц

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

05 травня 2015 року Дружківський міський суд Донецької області у складі:

головуючого судді Рагозіної С.О.,

за участю секретаря судового засідання Ясиновської О.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м.Дружківки Донецької області цивільну справу за позовом

ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу,


В С Т А Н О В И В:


07 квітня 2015 року позивач ОСОБА_1 звернувся до суду з позовною заявою до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу, в якій вказав, що він з відповідачем перебуває в зареєстрованому шлюбі з 27 жовтня 2007 року. Від даного шлюбу мають неповнолітнього сина ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1.

Сімейні стосунки зупинені з червня 2014 року, оскільки між ним та дружиною виникали сварки, які привели до втрати почуттів взаєморозуміння та поваги один до одного. Дружина разом з дитиною у зв'язку з воєнними діями у Луганській області виїхала за межі України до м. Санкт-Петербург.

Позивач вважає, що сімейні відносини припинені назавжди, їх поновлення і збереження не можливе, просить шлюб розірвати, дитину залишити мешкати разом з матір'ю.


У судове засідання позивач ОСОБА_2 не з'явився, надав суду заяву, в якій просить розглянути справу без його присутності, про час та місце розгляду справи повідомлений належним чином. На позовних вимогах наполягає, просить шлюб розірвати.


Відповідач ОСОБА_1 у судове засідання не з'явилася. Направила до суду нотаріально завірену заяву, в якій вказала, що вона просить суд розглянути справу без її присутності, на розірвання шлюбу дає свою згоду, після розірвання шлюбу просить залишити їй прізвище ОСОБА_1.


Суд, дослідивши докази по справі, встановив наступне.

27 жовтня 2007 року сторони ОСОБА_2 та ОСОБА_1 у відділі державної реєстрації актів цивільного стану реєстраційної служби Первомайського міського управління юстиції у Луганській області зареєстрували шлюб, актовий запис №27.

Сторони мають неповнолітнього сина ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1.

Сторони припинили спільне проживання у червні 2014 року, позивач ОСОБА_2 взятий на облік як особа, що переміщується з тимчасово окупованої території України або району проведення антитерористичної операції у АДРЕСА_1. Відповідач ОСОБА_1 виїхала за межі України, зареєстрована за місцем знаходження у АДРЕСА_2, що свідчить про те, що сторони разом не мешкають, спільним побутом та господарством не пов'язані.

Суд вважає, що шлюб між подружжям ОСОБА_1 підлягає розірванню, оскільки подальше спільне життя і збереження шлюбу не можливе. Сторони проживають окремо один від одного і фактично сімейних відносин між ними не має. Поновляти сімейні стосунки вони не бажають.

Неповнолітню дитину суд вважає за необхідне залишити проживати з матір'ю, бо питання про місце проживання дитини та сплаті коштів на його утримання вирішено сторонами в добровільному порядку. Батько згодний з тим, щоб дитина проживала разом з матір'ю.

Суд вважає за можливе залишити відповідачу дівоче прізвище «ОСОБА_2» після розірвання шлюбу.

Керуючись ст.ст. 10, 11, 60, 61, 81, 88, 131, 209, 212-215 ЦПК України, ст.ст. 110- 112 Сімейного кодексу України, суд


У Х В А Л И В:


Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу задовольнити.

Шлюб, зареєстрований 27 жовтня 2007 року у відділі державної реєстрації актів цивільного стану реєстраційної служби Первомайського міського управління юстиції у Луганській області, актовий запис №27, між ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_2, та ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_3, які мають неповнолітню дитину, розірвати.

Неповнолітнього сина ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1, залишити проживати з матір'ю.

Після розірвання шлюбу ОСОБА_2 залишити прізвище «ОСОБА_2».

Копію рішення суду після набрання ним законної сили направити до відділу реєстрації актів цивільного стану Дружківського управління юстиції Донецької області для внесення відомостей до Державного реєстру актів цивільного стану громадян та проставлення відмітки в актовому запису про шлюб.

Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана до Апеляційного суду Запорізької області через Дружківський міський суд Донецької області протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.




Суддя: С. О. Рагозіна











Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація