3-39/09
ПОСТАНОВА
16 січня 2009 р. суддя Шевченківського районного суду м. Києва Ганечко О.М., розглянувши матеріали, які надійшли від ВДАІ Шевченківського РУ ГУ МВС України в м. Києві, про притягнення до адміністративної відповідальності заст. 124 КпАП України
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця м. Києва, працюючого у розважальному комплексі «Шутерс» старшим барменом, проживаючого за адресою: м. Київ, АДРЕСА_1,
ВСТАНОВИЛА:
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення, 21.05.2008 р. о 14 год. 45 хв. водій, керуючи автомобілем марки «Хонда» державний номер НОМЕР_1 на перехресті вулиць О.Теліги-Щусєва в м. Києві перед початком руху на дозволяючий зелений сигнал світлофора не переконався, що це буде безпечно для інших учасників дорожнього руху не дав можливості автомобілю марки «Мазда» державний номер НОМЕР_2 закінчити проїзд через перехрестя, в результаті чого здійснив з ним зіткнення, чим порушив п.п. 10.1, 16.5 ПДР України, тобто вчинив правопорушення, передбачене ст. 124 КпАП України. В результаті зіткнення транспортні засоби отримали механічні пошкодження.
12.06.2008 року постановою Шевченківського районного суду м. Києва провадження по вищезазначеній справі було закрито у зв'язку з відсутністю в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення.
Постановою Апеляційного суду м. Києва від 27.10.2008 року було скасовано постанову Шевченківського районного суду м. Києва від 12.06.2008 року.
ОСОБА_1. в судове засідання не з'явився. Належним чином повідомлений судом про дату слухання справи. Свою вину при складанні протоколу визнав повністю.
Суд, дослідивши матеріали адміністративної справи, вважає, що зазначена ДТП виникла в результаті невиконання водієм ОСОБА_1. вимог п.п. 10.1, 16.5 ПДР України, що підтверджується наступним.
Як вбачається з письмових пояснень ОСОБА_1. він перебуваючи на перехресті вулиць Щусєва-О.Теліги у крайній правій смузі розпочав рух через перехрестя на зобороняючий жовтий сигнал світлофора, в результаті чого відчув сильний удар автомобіля марки «Мазда» державний номер НОМЕР_2 під керуванням водія ОСОБА_2.
Згідно письмових пояснень ОСОБА_2. він рухався в напрямку вул. Оранжерейна. Не доїжджаючи до перехрестя вулиць О.Теліги-Щусєва приблизно за 25-30 метрів він звернув увагу, що для нього горить дозволяючий зелений сигнал світлофора, однак при виїзді на перехрестя помітив автомобіль марки «Хонда» державний номер НОМЕР_1, який рухався на червоний сигнал світлофора з боку ст. м. Петрівка, внаслідок чого відбулося зіткнення.
Вказані пояснення учасників ДТП підтверджуються також показами свідків ОСОБА_3 та ОСОБА_4., які їхали в автомобілі марки «Славута» державний номер
2
НОМЕР_3, що рухався за автомобілем марки «Мазда» державний номер НОМЕР_2 по вул.. Щусєва в бік вул. О. Теліги.
Враховуючи вищевикладене, судом встановлено, що в даній дорожній ситуації, водій автомобіля «марки «Мазда» державний номер НОМЕР_2 ОСОБА_2 здійснював рух на перехрестя на зелений сигнал світлофора, а водій автомобіля марки «Хонда» державний номер НОМЕР_1 ОСОБА_1 здійснював рух на перехрестя на заборонений сигнал світлофора.
Такими чином, суд приходить до висновку, що вина водія ОСОБА_1. у вчиненні ДТП доведена матеріалами справи та показами свідків.
Відповідно до ч. 2 ст. 38 КпАП України у разу відмови в порушенні кримінальної справи або закриття кримінальної справи, але при наявності в діях порушника ознак адміністративного правопорушення адміністративне стягнення може бути накладено не пізніше, як через місяць з дня прийняття рішення про відмову в порушенні кримінальної справи або про її закриття.
Як вбачається із матеріалів справи, постанову про відмову в порушенні кримінальної справи винесено 27.05.2007 року. На момент розгляду справи судом минуло більш ніж місяць з дня винесення постанови.
Згідно з п. 7 ст. 247 КпАП України провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути почато, а розпочате підлягає закриттю за закінченням на момент розгляду справи строків, передбачених ст. 38 КпАП України.
Керуючись ч. 2 ст. 38, п. 7 ст. 247 КпАП України,
ПОСТАНОВИЛА:
Провадження у справі про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ст. 124 КпАП України закрити.
Постанова може бути оскаржена до Апеляційного суду м. Києва через районний суд. Скаргу на постанову може бути подано протягом десяти днів з дня її винесення. Постанова пред'являється до виконання протягом трьох місяців.