Судове рішення #4211776

Справа № 2-1658\09

 

 

 

 

З О Ч Н Е      Р І Ш Е Н Н Я

 

І М Е Н Е М       У К Р А Ї Н И

 

 

10 березня 2009 р.                                                                                                          м. Сімферополь

             

  Центральний районний суд м. Сімферополя Автономної Республіки Крим  у складі:

                                             Головуючої судді  -  Тимошенко К.Г.,

                                             при секретарі - Сорокіної Н.Є.,

                                            з участю адвоката - ОСОБА_1.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_2 до ОСОБА_3 про усунення перешкод у користуванні власністю шляхом виселення,

 

В С Т А Н О В И В :

              

 ОСОБА_2 звернулася до суду з позовом до ОСОБА_3. про усунення перешкод у користуванні квартирою  АДРЕСА_1 шляхом виселення відповідачки  з неї.

 Свої вимоги позивачка мотивує тим що, їй на підставі договору дарування від 29.05.2001 року на праві власності належить квартира АДРЕСА_1 У вказаній квартирі залишилася проживати її колишня власниця - ОСОБА_4.

 У 2005 році, без згоди на це ОСОБА_2 і без будь-яких правових підстав у вказану квартиру  вселилася  знайома ОСОБА_4 - відповідачка по  справі ОСОБА_3., яка продовжує у ній мешкати й до цього часу.

Оскільки,  спірна квартира необхідна ОСОБА_2 для мешкання своєї родини, а знаходження відповідачки у неї створює перешкоди для цього, позивачка вимушена звернутися до суду.

 У судовому засіданні позивачка ОСОБА_2 позовні вимоги підтримала у повному обсязі.

 Відповідачка ОСОБА_3. у судове засідання не з'явилася, про день слухання справи повідомлена належним чином, про що свідчать поштові повідомлення.

Зі згоди позивачки суд ухвалює рішення при заочному розгляді справи, що відповідає положенням ст. 224 ЦПК України.

             Суд, заслухавши пояснення позивачки, допитавши свідків, перевіривши матеріали справи та дослідивши надані суду докази, прийшов до висновку, що вимоги ОСОБА_2 обґрунтовані та підлягають задоволенню.

 Судом встановлено, що позивачці ОСОБА_2 на підставі договору дарування від 29.05.2001 р. № за реєстром 3-Н-841, посвідченого державним нотаріусом Першої Сімферопольської державної нотаріальної контори Ісаєвою Л.Г. (а.с. 11), на праві приватної власності належить квартира АДРЕСА_1.

Право власності зареєстровано у СМ БРТІ 31.05.2001 р., реєстровий №1061 (довідка СМ БРТІ від 23.02.2009 р. №1642\23 - а.с. 23).

Згідно особового рахунку на квартиру (а.с. 8) та  довідки КП ЖЕО Центрального району м. Сімферополя  (а.с. 12), у квартирі АДРЕСА_1 прописані ОСОБА_2 та колишня власниця квартири - ОСОБА_4

  У 2005 році  у  спірній  квартирі з відома ОСОБА_4, але без згоди на це власника квартири і без будь-яких правових підстав оселилася відповідачка по справі - ОСОБА_3.

Як вбачається із матеріалів справи, у травні 2006 р. ОСОБА_4. оспорила до суду договір дарування вищезазначеної квартири.

Рішенням Центрального районного суду м. Сімферополя від 12.01.2007 р. (а.с. 5) позовні вимоги ОСОБА_4 до ОСОБА_2  про визнання договору дарування квартири недійсним залишені без задоволення. Рішення суду набуло законної сили - 12.06.2007 р.

Таким чином, правомочності ОСОБА_2, як власника даного майна, оформлені у встановленому законом порядку та підтверджені рішенням суду.

  Факт мешкання відповідачки у спірній квартирі  створює ОСОБА_2 перешкоди у користуванні та розпорядженні своєю власністю. Позивачка позбавлена права вільно використовувати належну їй квартиру, у якій має намір оседитися зі своєю сімєю (вона, чоловік, син ОСОБА_8, 1995 року народження  ), оскільки іншого житла вони не мають.

  Допитані у якості свідків ОСОБА_5 ОСОБА_6. та ОСОБА_7., кожна окремо пояснили суду, що дійсно відповідачка посправі ОСОБА_3. без будь яких законних підстав проживає та розпоряджається спірною квартирою, як власниця, обмежуючи спілкування  ОСОБА_4 з іншими сусідами у тому числі й з ОСОБА_2

  Відповідно до ст. 41 Конституції України, кожен має право володіти, користуватися і розпоряджатися своєю власністю, результатами своєї інтелектуальної, творчої діяльності. Право приватної власності набувається у порядку, визначеному законом. Ніхто не може бути протиправно позбавлений права власності. Право приватної власності є непорушним.

            Згідно з ч. 1 ст. 319 ЦК України власник володіє, користується, розпоряджається своїм майном на власний розсуд.

     Ст. 391 ЦК України встановлює, що власник майна має право вимагати усунення перешкод у здійсненні ним права користування та розпорядження своїм майном.

Відповідно до ст. 15 ЦК України кожна особа має право на захист свого цивільного права у разі його порушення, невизнання або оспорювання.

Згідно до п. 3 ч. 2 ст. 16 ЦПК України способом захисту цивільних прав та інтересів є припинення дії, яка порушує право.

За таких обставин, суд вважає, що права позивачки потребують судового захисту шляхом повного задоволення позовних вимог.

     Відповідно до ст. 88 ЦПК України судові витрати підлягають стягненню з відповідачки на користь позивачки у повному обсязі - 8 грн. 50 коп. судового збору та 7 грн. 50 коп. витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи.

            На підставі ст. 41 Конституції України, ст. ст. 319, 391 ЦК України 2003 р., керуючись ст.ст. 10, 11, 209, 212, 214-215, 224-225 ЦПК України, суд -

 

В И Р І Ш И В :

               

Позовну заяву ОСОБА_2 до ОСОБА_3 про усунення перешкод у користуванні власністю шляхом виселення - задовольнити.

            Усунути ОСОБА_2 перешкоди у користуванні квартирою АДРЕСА_1.

            Виселити ОСОБА_3 із квартири АДРЕСА_1.

     Стягнути з ОСОБА_3 на користь ОСОБА_2 судові витрати у розмірі - 8 (вісім) грн. 50 коп. судового збору та 7 (сім) грн. 50 коп. витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Апеляційного суду АРК через Центральний районний суд м. Сімферополя шляхом подачі у десятиденний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги.

Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, поданою протягом 10 днів з дня отримання його копії.

           

               

      Суддя:

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація