Особи
Учасники процесу:
Ім`я Замінене і`мя Особа
Судове рішення #42149040

Справа №545/417/15-а

Провадження №2а/545/36/15


УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"05" травня 2015 р. Полтавський районний суд Полтавської області в складі:

головуючого судді Шелудякова Л.В.,

при секретарі Лабовкіній Г.Г.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м.Полтава справу за адміністративним  позовом  управління Пенсійного фонду України в Полтавському районі до ОСОБА_1 про стягнення коштів,-

ВСТАНОВИВ:


Представник управління Пенсійного фонду України в Полтавському районі звернулась до суду з позовом до ОСОБА_1 про стягнення коштів.

Позов мотивує тим, що в управлінні Пенсійного фонду України в Полтавському районі відповідач перебуває на обліку як фізична особа-підприємець. Під час здійснення підприємницької діяльності ним порушено порядок і строки сплати внесків на загальнообов’язкове пенсійне страхування, а тому рішенням №6 від 17 січня 2013 року начальника управління ПФ України в Полтавському районі до нього застосовано передбачені ст.106 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» санкції у виді пені в сумі 120 грн. 25 коп. Вказана сума підлягала сплаті порушником в десятиденний термін. Зазначив, що на даний час припинено діяльність відповідача як фізичної особи-підприємця, однак він перебуває на обліку в управлінні Пенсійного фонду України в Полтавському районі.

В судове засідання представник позивача направила заяву про розгляд справи без її участі, позовні вимоги просила задовольнити.

Відповідач в судове засідання не з’явився, про час та місце розгляду справи повідомлений належним чином, що підтверджується про вручення поштового відправлення.

Суд, вивчивши матеріали позовної заяви, дійшов наступного висновку.

Відповідно до вимог ч. 1 ст. 99 КАС України адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.

Відповідно до ч. 2 ст. 99 КАС України для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня коли особа дізналася, або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.

Відповідно до ст. 100 КАС України адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд на підставі позовної заяви та доданих до неї матеріалів не знайде підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними, про що постановляється ухвала. Позовна заява може бути залишена без розгляду як на стадії вирішення питання про відкриття провадження в адміністративній справі без проведення судового засідання, так і в ході підготовчого провадження чи судового розгляду справи.

Поважними причинами пропуску строку звернення до суду можуть бути визнані ті обставини, які є об’єктивно непереборними, не залежать від волевиявлення особи та пов'язані з дійсними істотними перешкодами та труднощами для своєчасного вчинення відповідних дій та підтверджені належними доказами.



Як вбачається з матеріалів адміністративного позову, позивач дізнався про невиконання відповідачем обов’язку про сплату суми штрафу в січні 2013 року. Відповідно позивач мав можливість вчасно звернутись до суду з адміністративним позовом, якщо вважав, що відповідач повинен був відповідати за своїми зобов’язаннями.

Згідно п. 5 ч. 1 ст. 107 КАС України суддя, після одержання позовної заяви з’ясовує, чи подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо адміністративний позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними).

Враховуючи те, що позивач звернувся до суду з позовною заявою, поданою з пропущенням установленого законом строку звернення до адміністративного суду, позовна заява та додані до неї документи не містять клопотання про поновлення строку для звернення до суду з адміністративним позовом, суд дійшов висновку про наявність підстав для залишення адміністративного позову без розгляду.

Суд вважає за необхідне роз’яснити представнику позивача, що згідно ч. 3 ст. 155 КАС України особа,   позовна   заява   якої залишена без розгляду,   після усунення підстав,   з яких заява була залишена без розгляду, має право звернутися до адміністративного суду в загальному порядку.

Керуючись ст.ст. 99, 100, 185, 186 КАС України, суд, -

УХВАЛИВ:

Адміністративний позов управління Пенсійного фонду України в Полтавському районі до ОСОБА_1 про стягнення коштів - залишити без розгляду.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через Полтавський районний суд Полтавської області протягом п’яти днів з дня проголошення ухвали, а якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п’яти днів з дня отримання копії ухвали.


Суддя Полтавського районного суду Л.В.Шелудяков




Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація