Судове рішення #4215945
Справа № 2-112-09

Справа № 2-112-09

 

 

Р І Ш Е Н Н Я

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

23 лютого 2009 року                                                                          м. Мар`їнка

 

Мар`їнський районний суд Донецької області у складі головуючого:

 

судді Клікунової А.С.,

при секретарі Устименко І.В.,

за участю позивача: ОСОБА_1.

відповідачів: ОСОБА_4., ОСОБА_3.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Мар'їнка, Донецької області цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, третя особа районне комунальне підприємство  “Мар`їнське БТІ” про управління спадковим майном та визнання права власності на житловий будинок, -

 

В С Т А Н О В И В:

Позивач ОСОБА_1 звернувся  до суду із позовною заявою, в якій просить суд визнати за нею право власності на 2/3 частину домобудівлі, що складається з житлового будинку «А-1» загальною площею 53,7 квадратних метри, в тому числі жилою площею 19,5 квадратних метри з господарськими будівлями: літньою кухнею «Б-1», літньою кухнею «В-1», сараєм «З-1», гаражем-сарєм «Г-1», погребом «Д-1», уборною «У-1», душем «Е-1», огорожею, розташовану за адресою: АДРЕСА_1; про визнання за відповідачем ОСОБА_4 права власності на 1/3 частину вказаної домобудівлі.

ІНФОРМАЦІЯ_1 помер ОСОБА_5, що підтверджується свідоцтвом про його смерть. Після смерті ОСОБА_5., який є дідом позивачки, відкрилося наступне спадкове майно: домоволодіння розташоване за адресою: АДРЕСА_1. Фактично, згідно ст. 1268 ЦК України дружина ОСОБА_5. - ОСОБА_6, бабуся позивача, прийняла спадщину шляхом постійного мешкання з померлим.  Згідно ст. 1297 ЦК України, спадкоємець, який прийняв спадщину, у складі якої є нерухоме майно, зобов'язаний звернутися до нотаріуса за видачею йому свідоцтва про право на спадщину на нерухоме майно. Свідоцтво про право власності на спадкове майно ОСОБА_6. не отримала.

20 жовтня 1992 року ОСОБА_6 померла, що підтверджується свідоцтвом про її смерть.

 Згідно, ст. 1261 ГК України,  у першу чергу право на спадкування за законом мають діти спадкодавця, у тому числі зачаті за життя спадкодавця та народжені після його смерті, той з подружжя, який його пережив, та батьки. Спадкоємцями першої черги, після смерті ОСОБА_5., ОСОБА_6. є відповідачі по даній цивільній справі ОСОБА_2., ОСОБА_3., ОСОБА_3.

Згідно ст. 1267 ЦК України частки у спадщині кожного із спадкоємців за законом є рівними. В зв'язку з цим частини у спадщині на домобудівлю, розташовану за адресою: АДРЕСА_1 у відповідачів ОСОБА_2., ОСОБА_3., ОСОБА_4. дорівнюють по 1/3 частині кожному.

В зв'язку з тим, що відповідач ОСОБА_2. на момент відкриття спадщини не мешкала постійно з спадкодавцем, та не подала до нотаріальної контори заяву про прийняття спадщини, то  позивач ОСОБА_1 прийняла до керування спадкове майно.

У червні 2008 року позивачка ОСОБА_1 звернулась до Марїнської нотаріальної контори Донецької області з заявою про видачу свідоцтва про право власності на спадщину: домобудівлю, розташовану за адресою: АДРЕСА_1. У видачі свідоцтва про право власності ОСОБА_1. було відмовлено через відсутність реєстрації домобудівлі за вказаною адресою.

Згідно довідки РКП «Мар'їнське БТІ» № 06-2002 від 25 червня 2008 року відомостей про реєстрацію права власності на домобудівлю, розташовану за адресою: АДРЕСА_1  не має.

Домобудівля, розташована за адресою: АДРЕСА_1 дійсно належала ОСОБА_5., що підтверджується наданими суду документами: рішення Марїнської міської ради народних депутатів № 66/3 від 27 липня 1988 року, рішення виконавчого комітету Марїнської міської ради народних депутатів № 95/1 від 23 листопада 1988 року. Але через свою юридичну необізнаність право власності на вказану домобудівлю ОСОБА_5. належним чином не оформив.

Позивач ОСОБА_1 використовувала житловий будинок та земельну ділянку, розташовані за адресою: АДРЕСА_1  згідно з цільовим призначенням: забезпечувала його цілісність, утримувала в належному санітарно-гігієнічному та технічному стані, здійснювала за свій рахунок поточний та капітальний ремонт, оплачувала комунальні платежі, тобто володіла та розпоряджалась житловим будинком як власним.

Згідно зі ст. 1276 ЦК України якщо спадкоємець за заповітом або за законом помер після відкриття спадщини і не встиг її прийняти, право на прийняття належної йому частки спадщини, крім права на прийняття обов'язкової частки у спадщині, переходить до його спадкоємців (спадкова трансмісія). Враховуючи те, що спадкоємці ОСОБА_2., ОСОБА_3. не заперечують проти визнання права власності на 2/3 частини домобудівлі, розташованої за адресою: АДРЕСА_1 за позивачкою ОСОБА_1. та на 1/3 частину за відповідачемОСОБА_4.

Позивач ОСОБА_1 у судове засідання з'явилася, позовні вимоги підтримала, наполягала на їх задоволенні.

            Відповідач ОСОБА_2. у судове засідання не з'явилася, надала суду заяву в якій з позовними вимогами погодилась не заперечує проти їх задоволення, просить справу розглянути в її відсутність.

Відповідач ОСОБА_3. до суду з'явився, з позовними вимогами погодився, не заперечує проти їх задоволення.

            Відповідач ОСОБА_4. у судове засідання заявився, з позовними погодився не заперечує проти їх задоволення.

            Третя особа РКП “Мар`їнський БТІ” до суду не з`явилася, але надала відгук в якому з технічною частиною позовної заяви погодилась та просить розглянути справу в відсутності її представника.

Суд, вивчивши матеріали справи а саме: свідоцтво про смерть, свідоцтво про народження, свідоцтво про укладання шлюбу, свідоцтво про розірвання шлюбу, рішення виконавчого комітету Мар'їнської міської ради народних депутатів № 66/3 від 27 липня 1988, рішення виконавчого комітету Мар'їнської міської ради народних депутатів № 95/1 від 23 листопада 1988, довідка виконкому Мар'їнської міської ради № 1680 від 10 липня 2008,  технічний паспорт,  довідка РКП «Мар'їнське БТІ», вважає, що позов підлягає задоволенню, так як він обґрунтований і підтверджений доказами.

Посилаючись на ст. 1220 ЦК України спадщина відкривається внаслідок смерті особи або оголошення її померлою.

Згідно зі ст. 1222 ЦК України спадкоємцями за заповітом і за законом можуть бути фізичні особи, які є живими на час відкриття спадщини.

Згідно зі ст. 1267 ЦК України частки у спадщині кожного із спадкоємців за законом є рівними. Спадкоємці за письмовою угодою між собою, посвідченою нотаріусом, якщо це стосується нерухомого майна, можуть змінити розмір частки у спадщині когось із них.

На підставі ст. 392, 1220, 1221, 1222, 1235, 1261, 1268, 1276 ЦК України, керуючись ст. ст. 10, 60, 209 ч. 2, 212-215, 218 ЦПК України, суд  -

 

В И Р І Ш И В :

Позовні вимоги ОСОБА_1 до ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4 задовольнити повністю.

Визнати за позивачем ОСОБА_1 право власності на 2/3 частину домобудівлі, що складається з житлового будинку «А-1» загальною площею 53,7 квадратних метри, в тому числі жилою площею 19,5 квадратних метри з господарськими будівлями: літньою кухнею «Б-1», літньою кухнею «В-1», сараєм «З-1», гаражем-сараєм «Г-1», погребом «Д-1», уборною «У-1», душем «Е-1», огорожею, розташовану за адресою: АДРЕСА_1.

Визнати за відповідачем ОСОБА_4 право власності на 1/3 частину домобудівлі, що складається з житлового будинку «А-1» загальною площею 53,7 квадратних метри, в тому числі жилою площею 19,5 квадратних метри,  розташовану за адресою: АДРЕСА_1.

Заява про апеляційне оскарження рішення може бути подана протягом десяти днів з моменту його оголошення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів з моменту подачі заяви про апеляційне оскарження рішення.

 

Суддя (підпис)                                                                                А. С. Клікунова

Копія вірна:

           

Суддя                                                                                               А. С. Клікунова

Секретар

            Рішення оскаржено не було та набрало законної сили 05.03.2009 року. Оригінал рішення зберігається в цивільній справі 2-112-09.

 

Суддя Мар`їнского районного суду                                           А. С.Клікунова

Секретар       

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація