Судове рішення #4217781

№ 2-O-32/2008 p. РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

23 квітня 2008 р.    Малиновський районний суд м. Одеси

в складі: головуючого судді     -      Савинської І.О.

при секретарі     Убейник Ю.М.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Одесі цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Комунального підприємства „Міське агентство по приватизації житла" про визнання часток загальної сумісної власності та визнання права власності у порядку спадкування,

ВСТАНОВИВ:

Позивачка, уточнивши свої позовні вимоги, просить визнати рівність часток у загальній сумісній власності в АДРЕСА_1, вказуючи на те, що ОСОБА_1, ОСОБА_3 у рівних частках -по 1/2 частині  приватизували спірну квартиру.

Крім того, позивачка просить визнати за нею право приватної власності у порядку успадкування за законом на 1/2 частину спірної квартири, яка належала її чоловіку ОСОБА_3, посилаючись на те, що вона, як спадкоємець першої черги, прийняла спадкове майно чоловіка, який помер ІНФОРМАЦІЯ_1

Представник відповідача Комунального підприємства „Міське агентство по приватизації житла"  у судове засідання не з'явився, про час слухання справи повідомлений, не сповістив суд про причини неявки.

Заслухавши пояснення з'явившихся учасників процесу, допитавши свідків, дослідивши матеріали справи, суд вважає доцільним задовольнити позов.

Як встановлено у судовому засіданні ОСОБА_3, ОСОБА_1 з 24.06.1964 р. знаходились у шлюбі.

Від вказаного шлюбу дітей немає.

Згідно свідоцтва про право власності на житло від 19.03.1996 р. після приватизації ОСОБА_1, ОСОБА_3  на правах приватної спільної сумісної власності належала АДРЕСА_1.

ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_3  помер, не залишивши заповіту.

Після його смерті ОСОБА_1, як спадкоємець першої черги, фактично прийняла спадкове майно, сплачує квартплату та комунальні послуги, на день смерті ОСОБА_3 жила та до цього часу живе в спірній квартирі, користується нею, як власністю.

Позивачка звернулася до нотаріальної контори з заявою про прийняття спадщини та одержання свідоцтва на спадщину, однак їй було відмовлено з тих підстав, що в свідоцтві про право власності на житло не виділені частки співвласників.

Допитані у судовому засіданні в якості свідків ОСОБА_4 та ОСОБА_5 пояснили, що позивачка та спадкодавець у рівних частках приватизували АДРЕСА_1, крім того,

після смерті спадкодавця ОСОБА_3 фактично прийняла спадкове майно -1/2 частину спірної квартири, постійно жила та на цей час живе в квартирі, сплачує квартплату та комунальні послуги, користується предметами домашнього побуту.

Згідно зі ст.112 ЦК України 1963 р. майно у 1996 р. могло належати

2

на праві сумісній власності двом або декільком громадянам.

Різнилась  спільна власність з визначенням часток (часткова власність) або без визначення часток (сумісна власність).

Спільна сумісна власність передбачала рівність часток власників, у зв'язку з чим ОСОБА_1, ОСОБА_3 належало по 1/2 частині АДРЕСА_1.

При відсутності доказів про те, що участь кого-небудь з учасників спільної сумісної власності в придбанні майна було більшою чи меншою, частки визнаються рівними.

Відповідно до ст.1261 ЦК України 2003р. у першу чергу право на спадкування за законом мають діти спадкодавця, у тому числі зачаті за життя спадкодавця та народжені після його смерті, той з подружжя, який його пережив, та батьки.

Відповідно до ст.1268 ЦК України 2003 р. спадкоємець, який постійно проживав разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини, вважається таким, що прийняв спадщину, якщо протягом шести місяців він не заявив про відмову від неї. Незалежно від часу прийняття спадщини вона належить спадкоємцю з часу відкриття спадщини.

У судовому засіданні доведено, що частки позивачки та спадкодавця були рівними та позивачка фактично прийняла спадкове майно, у зв'язку з чим, суд визнає за нею право приватної власності на вказану частку в квартирі.

Керуючись ст.ст. 10, 11, 57, 208-210, 213-215,218, 224-226 ЦПК України, ст.112 ЦК України 1963 p., ст.ст. 1261, 1268 ЦК України 2003 р.,  суд,

ВИРІШИВ:

Позовні вимоги ОСОБА_1 задовольнити.

Визнати, що частки учасників спільної сумісної власності ОСОБА_1 та ОСОБА_3 в квартирі АДРЕСА_1, переданій у спільну сумісну власність на підставі Свідоцтва № 17-2303 про право власності на житло, виданого УЖКГ виконкому Одеської міської ради народних депутатів 19.03.1996 p., є рівними та складають по 1/2 частині кожному.

Визнати за ОСОБА_1 право приватної власності у порядку успадкування за законом на 1/2 частину квартири АДРЕСА_1, яка належала ОСОБА_3, померлому ІНФОРМАЦІЯ_1

Рішення суду є підставою КП „ОМБТІтРОН" для реєстрації за ОСОБА_1 права приватної власності на Ч  частину квартири АДРЕСА_1, яка належала ОСОБА_3, померлому ІНФОРМАЦІЯ_1

Рішення може бути оскаржено до апеляційного суду Одеської області шляхом подачі протягом 10 днів заяви про апеляційне оскарження, та подальшою подачею протягом 20 днів апеляційної скарги, або в порядку ч.4 ст.295 ЦПК України.

Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив за письмовою заявою відповідача, поданою протягом 10 днів з дня отримання його копії.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація