233 № 233/2104/15-ц
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
08 травня 2015 року Костянтинівський міськрайонний суд Донецької області у складі:
головуючого судді Котормус Т. І.
за участі секретаря судового засідання Кругової Ю.С.;
позивача ОСОБА_1;
відповідача ОСОБА_2
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до ОСОБА_3 про розірвання шлюбу,
ВСТАНОВИВ:
23 квітня 2015 року до суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 до ОСОБА_3 в якій позивачка просить суд розірвати шлюб між нею та відповідачем, який зареєстрований відділом реєстрації актів громадянського стану Костянтинівського міськвиконкому Донецької області 06.05.1995 р., актовий запис про шлюб №193 від 06.05.1995р., свідоцтво про одруження серії НОМЕР_1.
Свої вимоги обґрунтовує тим, що спільне життя з відповідачем не склалося у зв'язку з відсутністю взаєморозуміння, а мотивом для розірвання шлюбу є різні погляди на життя, збереження шлюбу є неможливим і суперечитиме її інтересам. Зазначає, що мають двох спільних дітей: ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2 та ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_1, господарства спільного між ними не велося.
Заслухавши думку позивачки, відповідача, які не заперечували проти розірвання шлюбу, дослідивши матеріали цивільної справи у їх сукупності та взаємозв'язку, суд встановив наступні обставини справи та відповідні до них правовідносини.
06 травня 1995 року між ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_4 та ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_5 був укладений шлюб, про що відділом реєстрації актів громадянського стану Костянтинівського міськвиконкому Донецької області в книзі реєстрації шлюбів 06.05.1995р. зроблено відповідний актовий запис №193 та видано свідоцтво про шлюб серії НОМЕР_1 від 06.05.1995р.
Після реєстрації шлюбу позивачка отримала прізвище ОСОБА_1.
Відповідно до ч. 1 ст. 110 СК України позов про розірвання шлюбу може бути пред'явлений одним із подружжя.
Відповідно до ст. 112 СК України суд з'ясовує фактичні взаємини подружжя, дійсні причини позову про розірвання шлюбу, бере до уваги наявність малолітньої дитини, дитини-інваліда та інші обставини життя подружжя. Суд постановляє рішення про розірвання шлюбу, якщо буде встановлено, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечило б інтересам одного з них, інтересам їхніх дітей, що мають істотне значення.
Враховуючи, що фактичні шлюбні відносини між сторонами припинились, від шлюбу мають двох дітей: :ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2 та ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_3, спільного господарства не ведуть, то суд прийшов до висновку, що подальше спільне життя і збереження шлюбу між сторонами є неможливим, а подальше існування шлюбу суперечитиме інтересам кожного з подружжя на створення нової сім'ї, а також створюватиме невизначеність у правах та обов'язках подружжя.
Відтак, суд прийшов до висновку про необхідність задоволення позову та розірвання шлюбу між сторонами.
Враховуючи положення ст. 113 СК України, а також заяву позивачки, в якій вона просила залишити їй прізвище отримане в результаті шлюбу, то після розірвання шлюбу, позивачці слід визначити прізвище ОСОБА_1.
На підставі ст. ст. 110, 112, 113 Сімейного кодексу України, керуючись ст. ст. 8, 11, 15, 208-209, 214-215, 218 Цивільного процесуального кодексу України,
ВИРІШИВ :
Позовні вимоги ОСОБА_1 до ОСОБА_3 про розірвання шлюбу - задовольнити.
Розірвати шлюб між ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_4 та ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_5, який зареєстрований 06 травня 1995 року відділом реєстрації актів громадянського стану Костянтинівського міськвиконкому Донецької області в книзі реєстрації шлюбів, актовий запис за №193.
Під час державної реєстрації розірвання шлюбу позивачці ОСОБА_1 залишити прізвище "ОСОБА_1".
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Апеляційного суду Запорізької області через Костянтинівський міськрайонний суд шляхом подачі апеляційної скарги в десятиденний строк з дня проголошення рішення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копій рішення.
Суддя