- позивач: Матьорка Віра Іванівна
- відповідач: Матьорка Ігор Олексійович
- Представник позивача: Кучінська Ірина Семенівна
- Третя особа: Матьорка Олексій Володимирович
- заявник: Кучінська Ірина Семенівна
Ім`я | Замінене і`мя | Особа |
---|
Справа № 645/4136/15-ц
Провадження № 2/645/1548/15
УХ В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
08 травня 2015 р. м. Харків
Суддя Фрунзенського районного суду м. Харкова Ульяніч І.В., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2, третя особа: ОСОБА_3 про встановлення фактів, що має юридичне значення та визнання права власності в порядку спадкування за законом,-
В с т а н о в и в:
Позивач звернувся до суду із позовом до ОСОБА_2, третя особа: ОСОБА_3 про встановлення фактів, що має юридичне значення та визнання права власності в порядку спадкування за законом.
Відповідно до ст. 119 ЦПК України позовна заява повинна містити: 1) найменування суду, до якого подається заява; 2) ім'я (найменування) позивача і відповідача, а також ім'я представника позивача, якщо позовна заява подається представником, їх місце проживання або місцезнаходження, поштовий індекс, номер засобів зв'язку, якщо такий відомий; 3) зміст позовних вимог; 4) ціну позову щодо вимог майнового характеру; 5) виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; 6) зазначення доказів, що підтверджують кожну обставину, наявність підстав для звільнення від доказування; 7) перелік документів, що додаються до заяви.
Позовна заява підписується позивачем або його представником із зазначенням дати її подання.
Позовна заява повинна відповідати іншим вимогам, встановленим законом.
До позовної заяви додається документ, що підтверджує сплату судового збору.
Відповідно до Закону України «Про судовий збір» № 3674-VІ від 08.07.2011 року позовна заява сплачується судовим збором.
Згідно ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» за подання позовної заяви майнового характеру, передбачено судовий збір у розмірі 1 відсоток ціни позову,не менше 0,2 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 3 розмірів мінімальної заробітної плати. До матеріалів справи долучається оригінал квитанції про сплату судового збору.
Судовий збір по справі сплачено, за подання позовної заяви майнового характеру, але не додано оригінал квитанції про сплату судового збору.
Відповідно до п. 10, 12, 13 Постанови Пленуму ВССУ № 10 від 17.10.2014 року «Про застосування судами законодавства про судові витрати у цивільних справах» - у випадках об’єднання в одній заяві вимог як майнового, так і немайнового характеру судовий збір згідно з частиною третьою статті 6 Закону № 3674-VIпідлягає сплаті як за ставками, встановленими для позовів майнового характеру, так і за ставками, встановленими для позовних заяв зі спорів немайнового характеру. При цьому судовий збір може бути сплачений окремо за кожною вимогою або загальною сумою за всіма позовними вимогами. Якщо в позовній заяві об’єднано дві або більше самостійних вимог немайнового характеру, пов’язані між собою, судовий збір сплачується окремо з кожної із таких вимог (або загальною сумою). Якщо в позовній заяві об’єднано кілька самостійних вимог майнового характеру, пов’язаних між собою, то, враховуючи, що об’єктом справляння судового збору є позовна заява, максимальний розмір судового збору має відповідати загальній сумі всіх вимог (пункт 10 частини першої статті 80 ЦПК). При цьому судовий збір може бути сплачено окремо за кожною вимогою або загальною сумою за всіма позовними вимогами. Як вбачається з наданої копії квитанції про сплату судового збору, не всі вимоги позовної заяви сплачені судовим збором.
Відповідно до ст. 121 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 119 та 120 ЦПК України, постановляє ухвалу, в якій зазначаються підстави залишення заяви без руху, про що повідомляє позивача і надає йому строк для усунення недоліків.
Керуючись ст. ст. 119, 120, 121 ЦПК України, Закон України «Про судовий збір» суд -
У Х В А Л И В :
Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2, третя особа: ОСОБА_3 про встановлення фактів, що має юридичне значення та визнання права власності в порядку спадкування за законом - залишити без руху.
Встановити строк для усунення зазначених в ухвалі недоліків - 5 днів з дня отримання копії ухвали.
Роз’яснити ОСОБА_1, що якщо позивач відповідно до ухвали суду у встановлений строк не усуне зазначені недоліки позовної заяви, позовна заява вважається неподаною та повертається позивачу.
Ухвала може бути оскаржена лише до розміру судових витрат в апеляційному порядку до апеляційного суду Харківської області через суд першої інстанції шляхом подачі в 5-денний строк з дня отримання копії ухвали апеляційної скарги, в іншій частині ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя
- Номер: 2/645/1548/15
- Опис: про встановлення фактів, що має юридичне значення та визнання права власності на 1/4 частину квартири в порядку спадкування за законом
- Тип справи: на цивільну справу (позовне провадження)
- Номер справи: 645/4136/15-ц
- Суд: Фрунзенський районний суд м. Харкова
- Суддя: Ульяніч І. В.
- Результати справи: залишено без розгляду
- Етап діла: Розглянуто
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 08.05.2015
- Дата етапу: 23.09.2015
- Номер: 2-з/645/80/15
- Опис:
- Тип справи: на заяву про забезпечення позову, доказів у цивільних справах
- Номер справи: 645/4136/15-ц
- Суд: Фрунзенський районний суд м. Харкова
- Суддя: Ульяніч І. В.
- Результати справи: заяву задоволено повністю
- Етап діла: Розглянуто
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 02.06.2015
- Дата етапу: 23.06.2015