Судове рішення #42204322


УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ



30 квітня 2015 року Справа № 876/955/13


Львівський апеляційний адміністративний суд в складі :

головуючого судді Большакової О.О.,

суддів Глушка І.В., Макарика В.Я.,

з участю секретаря судового засідання Омеляновської Л.В.,


розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Львові апеляційну скаргу управління Пенсійного фонду України в Галицькому районі м. Львова на постанову Львівського окружного адміністративного суду від 19 листопада 2012 року у справі за позовом управління Пенсійного фонду України в Галицькому районі м. Львова до Відкритого акціонерного товариства «ЛьвівОРГРЕС» про стягнення коштів,


В С Т А Н О В И В :


Управління Пенсійного фонду України в Галицькому районі м. Львова (далі - УПФУ в Галицькому районі) звернулося до Львівського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Відкритого акціонерного товариства «ЛьвівОРГРЕС» (далі - ВАТ «ЛьвівОРГРЕС») про стягнення 2702,96 грн. відповідно до вимог ст. 24 Закону України «Про наукову та науково технічну діяльність».

Постановою Львівського окружного адміністративного суду від 19 листопада 2012 року адміністративний позов задоволено частково, вирішено стягнути з Відкритого акціонерного товариства «ЛьвівОРГРЕС» на користь управління Пенсійного фонду України у Галицькому районі м. Львова заборгованість по відшкодуванню витрат на виплату наукової пенсії в сумі 1351,48 грн. В задоволенні решти позовних вимог відмовлено.

Не погодившись з цим рішенням суду, його оскаржило УПФУ в Галицькому районі, подавши апеляційну скаргу, у якій посилаючись на порушення судом норм матеріального та процесуального права просить скасувати оскаржувану постанову та прийняти нове рішення, яким задовольнити позов в повному обсязі. В обґрунтування доводів апеляційної скарги апелянт зазначає, що відшкодуванню підлягає вся сума згідно розрахунку.

У судове засідання представники сторін не з'явилися, про день, час та місце розгляду справи повідомлені належним чином, у зв'язку із чим, колегія суддів, на підставі ч. 6 ст. 12, ч. 1 ст. 41, ч. 4 ст. 196 КАС України розглянула справу за їх відсутності без фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу.

Заслухавши суддю-доповідача, вивчивши матеріали справи та обговоривши доводи апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню.

Судом встановлено, що ОСОБА_1 працював з 01.04.1965 р. по 31.03.1994 р. на посадах ВАТ «ЛьвівОРГРЕС», який є правонаступником державного підприємства «Південне відділення тресту «ОРГРЕС» відповідно до Наказу Міністерства енергетики та електрифікації України № 292 від 29.12.1994р. За час роботи на державному підприємстві «Південне відділення тресту «ОРГРЕС» науковий стаж ОСОБА_1, згідно довідки № 213/1100 від 18.04.2007 року, становить 29 років (а.с. 6).

Згідно довідки про суми пенсії призначеної відповідно до вимог Закону України «Про наукову та науково-технічну діяльність» по особовому рахунку № 170010 (а.с. 5), ОСОБА_1 протягом січня-червня 2012 року нараховано та виплачено пенсії на загальну суму 21238,18 грн. (в т.ч. 2702,96 грн. - відповідно до Закону України «Про наукову та науково-технічну діяльність», 18534,86грн. - відповідно до вимог Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування»).

На адресу ВАТ «ЛьвівОРГРЕС» надіслано повідомлення №1331-04-32 від 26.01.2012 р. про суму витрат на виплату пенсій, що становлять різницю між сумою пенсій, призначених згідно із Законом України «Про наукову та науково-технічну діяльність» і сумою пенсій, обчисленою відповідно до інших законодавчих актів.

Згідно розрахунку сум відшкодування різниці між сумою пенсії, призначеної як науковому працівнику та сумою пенсії, обчисленої на загальних підставах помісячно по ВАТ «ЛьвівОРГРЕС» з 01.01.2012 року по 30.06.2012 року визначено суму, яка підлягає відшкодуванню у розмірі 2702,96 грн..

Відповідно до статті 24 Закону України «Про наукову і науково-технічну діяльність» від 13 грудня 1991 року №1977-ХІІ (далі - Закон №1977-ХІІ) різниця між сумою пенсії, призначеної за цим Законом, та сумою пенсії, обчисленої відповідно до інших законодавчих актів, на яку має право науковий працівник, фінансується: для наукових (науково-педагогічних) працівників державних бюджетних наукових установ, організацій та вищих навчальних закладів III-IV рівнів акредитації - за рахунок коштів державного бюджету; для наукових (науково-педагогічних) працівників інших державних підприємств, установ, організацій та вищих навчальних закладів III-IV рівнів акредитації - за рахунок коштів цих підприємств, установ, організацій та закладів, а також коштів державного бюджету в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України. При цьому за рахунок коштів державного бюджету науковим (науково-педагогічним) працівникам оплачується з розрахунку на одну особу 50 відсотків різниці пенсії, призначеної за цим Законом; для наукових (науково-педагогічних) працівників недержавних наукових установ, організацій та вищих навчальних закладів III-IV рівнів акредитації - за рахунок коштів цих установ, організацій та закладів.

Порядком фінансування різниці між сумою пенсії, призначеної науковим (науково-педагогічним) працівникам державних небюджетних підприємств, установ, організацій та вищих навчальних закладів III - IV рівнів акредитації згідно із Законом України «Про наукову і науково-технічну діяльність», та сумою пенсії, обчисленою відповідно до інших законодавчих актів, на яку мають право зазначені особи, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 24 березня 2004 року №372 (далі - Порядок) передбачено, що за рахунок коштів державного бюджету фінансується 50 відсотків різниці у розмірі пенсії наукових (науково-педагогічних) працівників державних небюджетних підприємств, установ, організацій та вищих навчальних закладів III - IV рівнів акредитації у розрахунку на одну особу. Інша частина фінансується за рахунок коштів цих підприємств, установ, організацій та закладів.

Враховуючи наведене, не заслуговують на увагу доводи апелянта про те, що відшкодуванню підлягає вся сума згідно розрахунку.

Відповідно до пункту 5 вказаного Порядку розмір витрат на фінансування різниці у розмірі пенсії за рахунок коштів державних небюджетних підприємств, установ, організацій та вищих навчальних закладів ІІІ-ІV рівнів акредитації визначається у розрахунку на рік органами Пенсійного фонду до 20 січня поточного року та протягом 10 днів з дня призначення пенсії відповідно до Закону України «Про наукову і науково-технічну діяльність», про що відповідному підприємству, установі, організації або закладу відразу надсилається повідомлення.

Зазначені підприємства, установи, організації та заклади самостійно визначають суму, що підлягає до сплати у розрахунку на місяць, та щомісяця до 25 числа перераховують органу Пенсійного фонду за своїм місцезнаходженням відповідні кошти для фінансування різниці у розмірі пенсії, призначеної у минулому та поточному роках.

Відповідно до пункту 8 вказаного Порядку, у разі порушення строку сплати коштів, які спрямовуються на фінансування різниці у розмірі пенсії, органи Пенсійного фонду стягують відповідні суми у порядку, визначеному законодавством.

Таким чином, суд першої інстанції дійшов обґрунтованого висновку про те, що у відповідача наявний обов'язок по відшкодовуванню Управлінню різниці між сумою пенсій, призначених згідно Закону України «Про наукову і науково-технічну діяльність», і сумою пенсій, обчисленою відповідно до інших законодавчих актів і сума витрат, яку відповідач повинен відшкодувати Управлінню становить 1351,48грн., тобто 50 % від 2702,96 грн..

Враховуючи зазначене, суд апеляційної інстанції вважає, що доводи апеляційної скарги не спростовують висновків суду першої інстанції, а постанова відповідає нормам матеріального та процесуального права.

Керуючись ч. 3 ст. 160, ст. ст. 196, 198, 200, 205, 206, 254 КАС України, суд,


У Х В А Л И В :


апеляційну скаргу управління Пенсійного фонду України в Галицькому районі м. Львова залишити без задоволення, постанову Львівського окружного адміністративного суду від 19 листопада 2012 року по справі № 2а-7820/12/1370 без змін.

Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена протягом двадцяти днів з дня складання у повному обсязі шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.


Головуючий суддя О.О. Большакова


Судді І.В. Глушко


В.Я. Макарик

Повний текст виготовлено 05 травня 2015 року





Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація