Справа № 345/1384/15-а
ПОСТАНОВА
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
12.05.2013 р. м.Калуш
Калуський міськрайонний суд Івано-Франківської області
в складі: головуючого - судді Сухарник І.І.
секретаря Мостової Ю.З.
з участю: відповідачки ОСОБА_1
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Управління праці та соціально захисту населення Калуської міської ради до ОСОБА_1 про стягнення переплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям, суд -
в с т а н о в и в:
Позивач звернувся до суду із зазначеним позовом. Свої вимоги мотивує тим, що відповідачка 15 лютого 2013 року, 06 серпня 2013 року, 12 лютого 2014 року, 27 жовтня 2014 року зверталася в Управління праці та соціального захисту населення Калуської міської ради (далі - УПСЗН Калуської міської ради) за призначенням державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям, заповнюючи Заяви про призначення усіх видів соціальної допомоги, компенсацій, субсидій та пільг та Декларації про доходи та майновий стан осіб, які звернулися за призначенням усіх видів соціальної допомоги. Відповідно до поданих документів, відповідачці призначено державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям рішеннями від 18.02.2013 р., 08.08.2013 р., 14.02.2014 р., 03.11.2014 р. на відповідні періоди.
Відповідно до листа від 14.11.2014 р., одержаного з ЦНП ДАІ з обслуговування м. Калуш, Калуського, Галицького, Долинського, Рогатинського та Рожнятівського районів за чоловіком відповідачки зареєстрований більше як один автомобіль, транспортний засіб (механізм), а саме: ВАЗ 21043, 1995 року випуску та ВАЗ 2101, 1973 року випуску.
Згідно ст. 7 ЗУ «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям», державна соціальна допомога не призначається, коли у власності чи володінні малозабезпеченої сім'ї є більше одного автомобіля, транспортного засобу (механізму). Однак, відомості про транспортні засоби, які зареєстровані в установленому порядку та перебувають у власності або володінні членів сім'ї або зареєстрованих у житловому приміщенні/будинку осіб, членів сім'ї що проживають окремо (дружини, чоловіка, неповнолітніх дітей) у деклараціях про доходи та майновий стан ОСОБА_1 - зазначено тільки один автомобіль, що призвело до надмірної виплати бюджетних коштів у вигляді державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям у розмірі 27286.52 грн. за період з 01.02.2013 р. по 30.11.2014 р. Зазначену суму надмірно виплачених коштів відповідачка добровільно не повернула, тому позивач просить стягнути її рішенням суду.
В судове засідання представник позивача не з'явилася, однак подала суду заяву про те, що позовні вимоги підтримує в повному обсязі, а справу просить розглянути без її участі.
Відповідачка ОСОБА_1 у судовому засіданні позову не визнала, мотивуючи це тим, що кожного разу при зверненні до УПСЗН Калуської міської ради за призначенням державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям, вона подавала правдиві відомості про свій майновий стан. УПСЗН Калуської міської ради перевірок не проводило і на підставі поданих документів призначало її сім'ї відповідну соціальну допомогу. Щодо двох автомобілів, які зареєстровані на ім'я її чоловіка, то пояснила, що автомобіль ВАЗ 2101, 1973 року випуску знаходився в стані непридатному для подальшої його експлуатації і її чоловік офіційно здав його на підприємство ТзОВ „Бізон -ІФ" на металобрухт, що підтверджується довідкою від 15.11.2012 р., тобто з цього часу даний автомобіль вибув з власності її чоловіка. Записи у ЦНП ДАІ з обслуговування м. Калуш, Калуського, Галицького, Долинського, Рогатинського та Рожнятівського районів щодо цього автомобіля залишилися, але тільки щодо його реєстрації, а не володіння. Таким чином, в неї на час оформлення державної соціальної допомоги не було у власності чи володінні більше як одного автомобіля чи транспортного засобу (механізму).
Заслухавши пояснення відповідачки, дослідивши письмові матеріали справи та надані докази в їх сукупності, суд приходить до висновку, що позов не підлягає задоволення з наступних підстав:
Згідно ст. 1, 3, 4 ЗУ «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям», малозабезпечені сім'ї, тобто сім'ї, які з поважних або незалежних від них причин мають середньомісячний сукупний доход нижчий від прожиткового мінімуму для сім'ї, мають право на державну соціальну допомогу. Заява про надання державної соціальної допомоги подається уповноваженим представником сім'ї до місцевої державної адміністрації або до виконавчого комітету сільської, селищної ради.
Судом встановлено, що відповідно до Порядку призначення і виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 24.02.2003р. № 250 (далі - Порядок), у 2013-2014 роках ОСОБА_1 зверталася до УПСЗН Калуської міської ради за призначенням державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям, що підтверджується відповідними заявами від 15 лютого 2013 року (а.с. 4-5), 06 серпня 2013 року(а.с. 9-10), 12 лютого 2014 року (а.с. 14-15), 27 жовтня 2014 року (а.с.19-20). До заяв вона додавала декларації про доходи та майновий стан (а.с. 6-7, 11-12, 16-17, 21-22).
На підставі поданих документів, рішеннями від 18.02.2013 р. (а.с. 8), від 08.08.2013 р. (а.с. 13), від 14.02.2014 р. (а.с. 18), від 03.11.2014 р. (а.с. 23) УПСЗН Калуської міської ради призначало сім'ї ОСОБА_1 державну соціальну допомогу, як малозабезпеченій сім'ї.
На запит УПСЗН Калуської міської ради ЦНП ДАІ з обслуговування м. Калуш, Калуського, Галицького, Долинського, Рогатинського та Рожнятівського районів дало відповідь, з якої вбачається, що за чоловіком відповідачки зареєстровано два транспортні засоби: ВАЗ 21043, 1995 року випуску та ВАЗ 2101, 1973 року випуску (а.с. 24). На підставі отриманих даних УПСЗН Калуської міської ради, з врахуванням того, що у власності чоловіка ОСОБА_1 знаходиться більше одного транспортного засобу, на заміну вище зазначених рішень прийняло нові рішення, якими відмовило в наданні державної соціальної допомоги малозабезпеченій сім'ї ОСОБА_1 (а.с. 25-26). У зв'язку з цим, проведено розрахунок суми переплати і надіслано відповідачці повідомлення про відшкодування державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям (а.с. 27).
Згідно ст. 7 ЗУ «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям», державна соціальна допомога не призначається, коли у власності чи володінні малозабезпеченої сім'ї є більше одного автомобіля, транспортного засобу (механізму).
Однак, в судовому засіданні встановлено, що на час подання у 2013-2014 роках в УПСЗН Калуської міської ради заяв про призначення державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям та заповнення декларацій про доходи та майновий стан, у власності чи володінні ОСОБА_1 не перебувало більше одного транспортного засобу.
Транспортний засіб ВАЗ 2101, 1973 року випуску вибув із власності чоловіка відповідачки ОСОБА_2 15.11.2012 р., що підтверджується відповідною довідкою, з якої вбачається, що ТзОВ «Бізон - ІФ» згідно акту прийому-передачі 15.11.2012 року прийняло від ОСОБА_2 брухт та відходи чорних і кольорових металів, а саме: шасі № НОМЕР_1 1973 року випуску (а.с. 40).
Відповідно до ст. 328 ЦК України право власності набувається на підставах, що не заборонені законом, зокрема їх правочинів. Відповідно до ст. 208 ЦК України правочини між фізичною та юридичною особою вчиняються у письмовій формі. Відповідно до ст. 207 ЦК України, правочин вважається таким, що вчинений у письмовій формі, якщо його зміст зафіксований в одному або кількох документах, у листах, телеграмах, якими обмінялись сторони. Відповідно до ст. 334 ЦК України, право власності у набувача майна за договором виникає з моменту передачі майна, якщо інше не встановлено договором або законом.
Діюче законодавство не передбачає обов'язкового нотаріального посвідчення чи державної реєстрації договору купівлі-продажу транспортного засобу.
Відповідно до Порядку державної реєстрації (перереєстрації), зняття з обліку автомобілів, автобусів, а також самохідних машин, сконструйованих на шасі автомобілів, мотоциклів усіх типів, марок і моделей, причепів, напівпричепів, мотоколясок, інших прирівняних до них транспортних засобів та мопедів, затвердженого Постановою КМУ № 1388 від 07.09.1998 р., реєстрація транспортних засобів є обов'язковою для власників, які їх експлуатують. Згідно п. 8 цього Порядку для реєстрації транспортних засобів власники подають відповідну заяву з документами, які посвідчують правомірність придбання транспортного засобу, в тому числі і різні договори та угоди, що встановлюють право власності.
Таким чином, дані ЦНП ДАІ з обслуговування м. Калуш, Калуського, Галицького, Долинського, Рогатинського та Рожнятівського районів підтверджують тільки факт реєстрації автомобіля ВАЗ 2101, що надає право експлуатації даного транспортного засобу, а не факт перебування даного автомобіля у власності чи володінні відповідачки та членів її сім'ї.
Тому, з огляду на наведені обставини, суд приходить до висновку про безпідставність вимог позивача щодо повернення відповідачкою сум призначеної державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям за період з 01.02.2013 р. по 30.11.2014 р.
На підставі викладеного, ст. ст. 207, 208, 328, 334 ЦК України, Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям», Порядку призначення і виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 24.02.2003р. № 250, Порядку державної реєстрації (перереєстрації), зняття з обліку автомобілів, автобусів, а також самохідних машин, сконструйованих на шасі автомобілів, мотоциклів усіх типів, марок і моделей, причепів, напівпричепів, мотоколясок, інших прирівняних до них транспортних засобів та мопедів, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України № 1388 від 07.09.1998 р., керуючись ст.ст. 11, 17, 18, 71, 87, 94, 122, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
п о с т а н о в и в:
У задоволенні позову Управління праці та соціально захисту населення Калуської міської ради до ОСОБА_1 про стягнення переплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям - відмовити.
Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Калуський міськрайонний суд шляхом подачі апеляційної скарги в 10-денний термін з моменту отримання її копії. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Г о л о в у ю ч и й:
- Номер: 876/6025/15
- Опис: про стягнення та перерахунок соціальних виплат
- Тип справи: Адміністративна апеляційна скарга
- Номер справи: 345/1384/15-а
- Суд: Львівський апеляційний адміністративний суд
- Суддя: Сухарник І. І.
- Результати справи:
- Етап діла: Розглянуто
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 05.06.2015
- Дата етапу: 03.03.2016