Особи
Учасники процесу:
Ім`я Замінене і`мя Особа
Судове рішення #42240138


336/2515/15-ц

2/336/1582/2015

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

14 травня 2015 року Шевченківський районний суд м.Запоріжжя у складі головуючого судді Галущенко Ю.А.,при секретарі Вертелецькому М.О., розглянув у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом

Публічного Акціонерного Товариства Комерційний банк «Приватбанк»(далі ПАТ КБ «Приватбанк») до ОСОБА_2 про стягнення заборгованості,-

В С Т А Н О В И В:

В квітні 2015 р. ПАТ КБ «Приватбанк» звернулося до суду з позовом до ОСОБА_2 про стягнення заборгованості за кредитним договором.

В позові зазначено,що відповідно до договору б/н від 12.10.2010 р.відповідач отримав кредит у розмірі 6000 гр.у вигляді встановленого кредитного ліміту на платіжну картку із сплатою відсотків за користування кредитом у розмірі 30% на рік з кінцевим терміном повернення,що відповідає строку дії картки.

Відповідач підтвердив свою згоду на те,що підписана заява разом з Умовами та правилами надання банківських послуг, Правилами користування платіжною карткою ,Тарифами банку, складає між ним та банком договір,що підтверджується його заявою.

Посилаючись на те,що позивачем умови договору були виконані в повному обсязі належним чином,проте відповідач несвоєчасно та не в повному обсязі вносив кошти на погашення заборгованості за кредитом з відсотками,на підставі ст.ст.526,527,530, 1050, 1054 ЦК України та умов договору,позивач просить стягнути з відповідача заборгованість за договором станом на 28.02.2015 р.в сумі 14457 гр.09 коп. та судові витрати 243 гр.60 коп.

В судовому засіданні представник позивача за довіреністю Циганкова Т.О.позов підтримала з підстав, викладених в позовній заяві.Зокрема зазначала,що кредитний договір між сторонами був укладений у формі підписання заяви про надання кредиту,яка разом з Умовами та правилами надання банківських послуг,тарифами банка,Правилами користування кредитною карткою складає між відповідачем та банком договір,умови якого не протирічать діючому законодавству.Відповідач успішно користувався кредитними коштами,проте з грудня 2013 р. припинив погашати кредит та нараховані відсотки,в зв*язку з чим виникла заборгованість. Відмова відповідача в односторонньому порядку від виконання умов договору порушує права банка, просила позов задовольнити.

Відповідач ОСОБА_2.в судовому засіданні позов визнав частково та пояснив,що він дійсно отримав у ПАТ КБ «Приватбанк» картку із встановленим лімітом кредитних коштів 1500 гр.,який був згодом збільшений до 6000 гр.,проте не вважає свою заяву, Правила та умови надання банківських послуг,кредитним договором. До грудня 2013 р.він користувався кредитними коштами та погашав кредит,а після стягнення з нього аліментів на двох дітей, його матеріальне становище змінилося,на теперішній час він не має доходів,достатніх для сплати кредиту. Не заперечував проти позову в розмірі 6000 гр.,які становлять заборгованість по тілу кредиту,проте вважає,що банк не має права на проценти та інші види штрафних санкцій,так як за користування кредитом ним за три роки було сплачено достатньо коштів,на яких банк зміг заробити. Також вважає,що судовий збір не може бути стягнуто з нього,оскільки звернення до суду ініціював банк.

Всебічно вивчивши обставини справи, заслухавши пояснення сторін,дослідивши надані письмові докази у сукупності, суд дійшов висновку, що позов заявлений обґрунтовано, підлягає задоволенню на підставі встановлених фактичних обставин справи та відповідних їм правовідносин.

Відповідно до ст. 627 ЦК України, сторони є вільними в укладенні договору, виборі контрагента та визначенні умов договору з урахуванням вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, звичаїв ділового обороту, вимог розумності та справедливості.

Частиною 1 ст. 628 ЦК України передбачено, що зміст договору становлять умови (пункти), визначені на розсуд сторін і погоджені ними, та умови, які є обов'язковими відповідно до актів цивільного законодавства.

За положеннями ст.ст. 1054, 1050 ч.2,554 ЦК України, за кредитним договором банк зобов'язується надати грошові кошти позичальнику у розмірі та на умовах, встановлених договором, а позичальник зобов'язується повернути кредит та сплатити проценти.

Судом встановлено та перевірено доказами,що 12.10.2010 р.відповідач ОСОБА_2звернувся до ПАТ КБ «Приватбанк» із заявою про надання кредиту у розмірі 15000 гр.у вигляді встановленого кредитного ліміту на платіжну картку із сплатою відсотків за користування кредитом 2,5 % на місяць на суму залишку заборгованості за кредитом з розрахунку 360 днів на рік.

Відповідач підтвердив свою згоду на те, що підписана ним заява клієнта разом з Умовами та Правилами надання банківських послуг складає між нею і банком кредитний договір , відповідно до п.1.1.7.12 Умов, строк його дії визначений сторонами 12 місяців з моменту підписання, якщо на протязі цього строку жодна із сторін не проінформувала іншу сторону про припинення дії договору,він автоматично лонгується та той самий строк.

Банк надав відповідачу 12.10.2010 р.кредит на суму 6000 гр.шляхом встановлення кредитного ліміту на платіжну картку,відкриту на ім*я відповідача відповідно до умов та тарифів установи банку -із сплатою 30% річних на суму залишку заборгованості за кредитом,та сплатою банку штрафу при порушенні строків платежів по якомусь грошовому зобов*язанню більше ніж на 30 днів у розмірі 500 гр.та 5% від суми позову.

Факт отримання кредитної картки та користування кредитними коштами відповідачем в суді не оспорювався.

Таким чином, сторонами досягнуто згоди по всім істотним умовам при укладенні договору, відповідно до ст.ст. 638, 640 та 1054 ЦК України, що вони засвідчили: відповідач - своїм підписом, а банк - діями по відкриттю рахунку.

Як вбачається з матеріалів справи та не спростовано відповідачем,ОСОБА_2порушив умови договору, взяті на себе зобов'язання не виконував, передбачені умовами договору платежі,починаючи з 28.12.2013 р., не вносив, внаслідок чого станом на 28.02.2015 року утворилась заборгованість, яка за розрахунком банку становить суму 14457 гр.09 коп.та складається із заборгованості за кредитом у розмірі 5997 гр.25 коп.,заборгованості по процентам на користування кредитом у розмірі 6045 гр.22 коп.,заборгованості за пенею та комісією у розмірі 1250 гр.,штрафу фіксована частина 500 гр.,штрафу(процентна складова )664 гр.62 коп.

Вказаний розрахунок та розмір заборгованості відповідачем не оспорювався та іншого розрахунку ним не надавалося.

За змістом ст.ст. 530,631 ЦК України, якщо у зобов'язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін). Строком договору є час, протягом якого сторони можуть здійснити свої права і виконати свої обов'язки відповідно до договору.

З наданої позивачем інформації про кредитну карту відповідача видно,що банк,після спливу 12 місяців з моменту підписання договору,продовжував строк її дії відповідно до п.1.1.7.12 Умов ,на той самий строк.

Відповідальність за невиконання умов договору погоджена сторонами згідно змісту договору шляхом сплати пені та штрафу, одностороння відмова від виконання умов договору не допускається.

Посилання відповідача на погіршення матеріального становища не впливають на висновки суду про законність та обґрунтованість позову,оскільки такі обставини не передбачені умовами договору або законом як підстава для невиконання відповідачем умов кредитного договору.

Аналізуючи наведене,суд дійшов до висновку про задоволення позову у повному обсязі.

Відповідно до ст.88 ЦПК України,з відповідача на користь позивача,на користь якого ухвалюється рішення про задоволення позову у повному обсязі ,суд стягує документально підтверджені витрати по оплаті судового збору 243 гр.60 коп.

На підставі ст. 530,554,627 ,628 ,631,638,640,1054, 1050 ЦК України ,ст.3,10,11,57,60,88,212-215,218,294 ЦПК України,суд-

В И Р І Ш И В:

Позов задовольнити.

Стягнути з ОСОБА_2,ІНФОРМАЦІЯ_1,ІПН НОМЕР_1,зареєстрований в ІНФОРМАЦІЯ_2(гуртожиток)на користь Публічного акціонерного товариства Комерційний Банк «Приватбанк»,ЄДРПОУ 14360570, МФО 305 299,на рахунок № 29092829003111 заборгованість за кредитним договором від 12.10.2010 р. в розмірі 14457(чотирнадцять тисяч чотириста п*ятдесят сім) гривень 09 копійок,яка складається із заборгованості за кредитом у розмірі 5997 гр.25 коп.,заборгованості по процентам на користування кредитом у розмірі 6045 гр.22 коп.,заборгованості за пенею та комісією у розмірі 1250 гр.,штрафу фіксована частина 500 гр.,штрафу(процентна складова )664 гр.62 коп.


Стягнути з ОСОБА_2,ІНФОРМАЦІЯ_1,ІПН НОМЕР_1,зареєстрований в АДРЕСА_1,на користь Публічного акціонерного товариства Комерційний Банк «Приватбанк»,ЄДРПОУ 14360570,МФО 305 299,на рахунок №64993919400001 судові витрати в сумі 243 гривні 60 копійок.

Рішення може бути оскаржено до апеляційного суду Запорізької області шляхом подання через Шевченківський районний суд м.Запоріжжя апеляційної скарги протягом десяти днів після проголошення рішення, а особами, які беруть участь у справі, але не були присутні в залі судового засідання під час проголошення рішення, - в той же строк з дня отримання копії рішення.Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Суддя Ю.А.Галущенко






  • Номер: 22-ц/778/4054/15
  • Опис: про стягнення заборгованості
  • Тип справи: на цивільну справу за апеляційною скаргою (а)
  • Номер справи: 336/2515/15-ц
  • Суд: Апеляційний суд Запорізької області
  • Суддя: Галущенко Ю.А.
  • Результати справи: позов (заяву, скаргу) задоволено; Постановлено ухвалу про відхилення апеляційної скарги і залишення без зміни рішення суду першої інстанції
  • Етап діла: Розглянуто
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 27.05.2015
  • Дата етапу: 24.06.2015
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація