Судове рішення #422966
10/273

      

ГОСПОДАРСЬКИЙ  СУД ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

36000, м.Полтава, вул.Зигіна, 1, тел. (0532) 610-421, факс (05322) 2-18-60, E-mail inbox@pl.arbitr.gov.ua


ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

РІШЕННЯ

08.08.2006 р.                                                                                                  Справа № 10/273



За позовом Полтавського виробничо-торгового трикотажного об'єднання "Мрія", м.Полтава, вулАвтобазівська, б.7

до відповідача  Головного управління містобудування та архітектури виконкому Полтавської міської ради, м.Полтава, вул.Жовтнева, 36  

про  визнання  права власності

                                                                                                              Суддя  Шкурдова Л.М.


Представники: 

Від позивача  Твердохліб Н.І., дор. № 302/01 від 08.08.06 р.    Храпко Ю.Н., дор. № 635/01 від 09.09.05 р.

Від відповідача Аксюта Б.О., дор. № 4 від 04.10.05 р.


 

СУТЬ СПОРУ :   розглядається позовна заява Полтавського виробничо-торгового трикотажного  об'єднання "Мрія" до Головного  управління містобудування та архітектури виконкому Полтавської міської ради про визнання права власності.

Розглянувши матеріали справи, суд встановив:

Полтавське виробничо-торгове трикотажне об"єднання "Мрія" на підставі договору купівлі-продажу (акту) від 18 грудня 1991 року № 684 і свідоцтва №  5 від 11 лютого 1993 року виданого фондом Державного майна України зареєструвало право колективної власності на нежитлові приміщення за адресою: м.Полтава вул.Автобазівська домоволодіння № 7, що в цілому складається із дев"яти нежитлових приміщень і отримало реєстраційне посвідчення від 7 травня 1996 року.

В зв"язку з виробничою необхідністю ПВТТО "Мрія", без належного дозволу, виконало за власні кошти самочинне будівництво - нове будівництво будівлі прохідної біля воріт в"ізду на територію підприємства для чергування охоронців. Будівля прохідної капітальна з цегляними стойками товщиною 380  мм.,фундаменти бетонні стрічкові, стіни цегляні з силікатної цегли, дах совмісний односхилий з покриттям із азбестоцементних хвилястих листів, підлога дощата, вікна і двері дерев"яні, загальною площею 6,9 кв.м., розмірами в плані 2,59 х 2,67 метрів. Згідно технічного висновку будівля прохідної надійна і може використовуватися за призначенням, прийняті конструктивні елементи та якість застосованих матеріалів відповідають існуючим нормам, а якість будівельних робіт задовільна.

Також проведено перепланування приміщень адміністративного корпусу, будівель холодильної станції та єлектроцеху підприємства.

Будівля холодильної станції - одноповерхова прямокутної форми з розмірами в плані 19,22 х 9,34 м. та висотою приміщення 4 метра, фундаменти -  - бетонні стінові блоки, стіни цегляні, перекриття залізобетонне по металевим балкам, підлога бетонна, двері та вікна дерев"яні. Стіни будівлі не  мають дефектів, всі капітальні конструкції залишені на своїх місцях. Цех представляє собою єдиний простір з двома невеликими кімнатами в туалетом. Будівля з несучими зовнішніми  стінами та металевими балками, які опираються на  цегляні пілястри, несучі конструкції не зазнали змін з початку їх будівництва, зміни не вплинули на несучу спроможність конструкції будівлі.

В будівлі електроцеху були розібрані цегляні перегородки. Це двоповерхова  продовгуватої прямокутної форми з розмірами в плані  27,57 х 6,34 з висотою приміщення 3,0 будівля з несучими зовнішніми стінами, основні конструкції знаходяться в  задовільному стані. Несуча спроможність несучих конструкцій, в цілому і будівлі не порушена.

В адміністративному корпусі, що представляє собою чотирьохповерхову будівлю, на першому поверсі в роздягальні та камері схову виконано перепланування приміщень: в роздягальні встановлено декілька гіпсокартонних перегородок, на другому поверсі влаштовано гіпсокартонні перегородки і було розібрано дві цегляні перегородки.

Будівля каркасна, несучий залізобетонний каркас, залізобетонні колони, залізобетонні балки та плити перекриття. Зовнішні стіни навісні керамзитобетонні самонесучі. Будівля знаходиться в задовільному стані, всі перенесення  та влаштування не впливають на несучу спроможність несучих конструкцій і будівлі в цілому.

Стаття 331 ЦК України передбачає, що право власності на нову річ, яка виготовлена (створена) особою, набувається  нею, якщо інше не встановлено договором або законом. Право власності на новостворене нерухоме майно виникає з моменту завершення будівництва з прийняттям його до експлуатації та державної реєстрації, а ст. 376 ЦК України обумовлює, що на вимогу власника (користувача) земельної ділянки суд може визнати за ним право власності на нерухоме майно, яке самочинно збудоване на ній якщо це не порушує права інших осіб.

Доказів в спростування вищевикладеного чи інших заперечень по суті спору відповідач суду не надав.

Проаналізувавши матеріали справи, оцінивши надані докази, суд дійшов висновку, що позовні вимоги обґрунтовані, підтверджені матеріалами справи та підлягають задоволенню.

На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 43, 49, 75, 82-84 ГПК України, суд, -


                                                        В И Р І Ш И В :


1. Задовольнити позовні вимоги.

2. Визнати за Полтавським виробничо-торговим трикотажним об"єднанням "Мрія" право приватної власності на новостворену будівлю - прохідну розмірами 2,59х2,67 метрів в плані і на перепланові нежитлові приміщення: будівлю холодильної станції розмірами в плані 19,22 х    9,34 м, будівлю електроцеху розмірами в плані 27,57 х 6,34 та роздягальню і камеру схову на першому поверсі адміністративного корпусу і на приміщення з нововлаштованими  перегородками на другому поверсі  згідно технічних висновків за адресою: м.Полтава, вул. Автобазівська домоволодіння № 7.





               Суддя                                                           Шкурдова Л.М.

   

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація