- відповідач: ПАТ КБ ПРИВАТБАНК
- позивач: Курян Олексій Олександрович
- позивач: ТОВ Сігас Едженсі
- заявник: ТОВ Сігас Едженсі
Ім`я | Замінене і`мя | Особа |
---|
Справа № 201/7451/15-ц
Провадження 2/201/2256/2015
У Х В А Л А
13 травня 2015 року м. Дніпропетровськ
Суддя Жовтневого районного суду м. Дніпропетровськ Батманова В.В., розглянувши позовну заяву товариства з обмеженою відповідальністю «Сігас Едженсі» до публічного акціонерного товариства «Приватбанк» про повернення коштів,-
В С Т А Н О В И В :
Засновник ТОВ «Сігас Едженсі» - ОСОБА_1, звернувся до суду з позовною заявою до публічного акціонерного товариства «Приватбанк» про повернення коштів.
Пунктом 3 ч. 1 ст. 15 ЦПК України передбачено, що суди розглядають у порядку цивільного судочинства справи з інших правовідносин, крім випадків, коли розгляд таких справ проводиться за правилами іншого судочинства.
Згідно п.1 ч.2 ст.122 ЦПК України, суддя відмовляє у відкритті провадження у справі, якщо: заява не підлягає розгляду в судах у порядку цивільного судочинства.
Відповідно до п. 3.1. Пленуму Вищого Господарського суду України «Про деякі питання підвідомчості і підсудності справ господарським судам» господарський спір підвідомчий господарському суду, зокрема, за участю у спорі суб'єкта господарювання.
Відповідно до ст. 2 ГПК України учасниками відносин у сфері господарювання є суб'єкти господарювання, споживачі, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, наділені господарською компетенцією, а також громадяни, громадські та інші організації, які виступають засновниками суб'єктів господарювання чи здійснюють щодо них організаційно-господарські повноваження на основі відносин власності.
Предметом спору у даній справі є заявлена позивачем - фізичною особою, яка є засновником ТОВ «Сігал Едженсі», вимога щодо повернення коштів ТОВ «Сігал Едженсі», тобто даний спір пов'язаний з діяльністю суб'єкта господарювання.
Таким чином, вказані обставини дають суду підстави зробити висновок, що вищевказаний не підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства, в зв’язку з чим товариству з обмеженою відповідальністю «Сігас Едженсі» необхідно відмовити у відкритті провадження на підставі п.1 ч.2 ст.122 ЦПК України
На підставі викладеного, керуючись ст. ст.122 ч.2 п.1, 383 ч.1, 208-210 ЦПК України, -
У Х В А Л И В :
Відмовити у відкритті провадження по справі за позовною заявою товариства з обмеженою відповідальністю «Сігас Едженсі» до публічного акціонерного товариства «Приватбанк» про повернення коштів.
Ухвалу може бути оскаржено до Апеляційного суду Дніпропетровської області через Жовтневий районний суд м. Дніпрпоеторвська шляхом подачі апеляційної скарги протягом 5 днів з дня оголошення ухвали.
У разі постановлення ухвали без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом 5 днів з дня отримання копії ухвали.
Ухвала набуває законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Суддя Жовтневого районного
суду м. Дніпропетровська В.В. Батманова
- Номер: 2/201/2256/2015
- Опис: про повернення коштів
- Тип справи: на цивільну справу (позовне провадження)
- Номер справи: 201/7451/15-ц
- Суд: Жовтневий районний суд м. Дніпропетровська
- Суддя: Батманова В.В.
- Результати справи:
- Етап діла: Відмовлено у відкритті провадження
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 12.05.2015
- Дата етапу: 13.05.2015
- Номер: 2-сз/201/31/15
- Опис:
- Тип справи: на заяву у цивільних справах (2-сз, 2-р, 2-во, 2-др, 2-зз,2-і)
- Номер справи: 201/7451/15-ц
- Суд: Жовтневий районний суд м. Дніпропетровська
- Суддя: Батманова В.В.
- Результати справи: повернення судового збору
- Етап діла: Розглянуто
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 26.05.2015
- Дата етапу: 27.05.2015