Справа № 1-21 2006 року
ВИРОК ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
10 січня 2007 року Семенівський районний суд Полтавської області в складі:
головуючого - судді Любицького В.О.
при секретарі - Підгорна С.М.
з участю прокурора - Дяченко Ю.О.,
та захисника - ОСОБА_1,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в смт.Семенівка справу про обвинувачення
неповнолітнього ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1
року народження, уродженця та жителя с.Худоліївка Семенівського району Полтавської області, громадянина України, освіта середня, не одруженого, працюючого робітником в Семенівському лісництві, раніше не судимого у вчиненні злочину передбаченого ст. 186 ч.2 КК України,
ВСТАНОВИВ:
Підсудний ОСОБА_2 вчинив відкрите викрадення чужого майна ( грабіж), поєднаний з насильством, яке не є небезпечним для життя чи здоров"я потерпілого, тобто злочин передбачений ст.186 ч.2 КК України.
Так, 5.02.2005 року близько 19.00 годин в с.Худоліївка Семенівського району Полтавської області підсудний ОСОБА_2 являючись на той час неповнолітнім, з метою відкритого викрадення чужого майна, а саме: грошей, на вулиці села в темний час доби, наздогнав потерпілого ОСОБА_3 і штовхнув останнього руками в спину. Від поштовху потерпілий упав на землю , а підсудний витяг у нього із кишені куртки гроші в сумі 300 гривень і з викраденим з місця злочину зник, чим заподіяв потерпілому шкоду на вказану суму.
В судовому засіданні підсудний ОСОБА_2 вину в скоєному злочині визнав повністю. Суду пояснив, що 5.02.2005 року з метою викрадення грошей у потерпілого ОСОБА_3 наздогнав останнього на вулиці села Худоліївка Семенівського району близько 19.00 годин, і коли останній упав, то витяг у нього із кишені куртки гроші в сумі 300 гривень і з викраденим з місця злочину зник. В скоєному щиро розкаявся, відшкодував потерпілому шкоду.
Відповідно до ст. 299 КПК України судом не досліджувались докази стосовно фактичних обставин справи, які ніким не оспорювались.
Враховуючи послідовність та чіткість показів підсудного ОСОБА_2 суд вважає їх вірними, а його вину встановленою та доказаною.
При призначенні покарання підсудному суд враховує ступінь тяжкості вчиненого злочину, особу винного та обставини що пом'якшують та обтяжують покарання.
Пом'якшуючими покарання обставинами відносно підсудного суд визнає: щире каяття та активне сприяння розкриттю злочину, а також добровільне відшкодування заподіяної потерпілому шкоди.
Обтяжуючих покарання обставин відносно підсудного судом по справі не встановлено.
Підсудний ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження. На момент вчинення злочину являвся неповнолітнім. Раніше не судимий, до кримінальної відповідальності притягується вперше. Проживає в сім"ї з батьками та меншою неповнолітньою сестрою. В даний час працює робітником в Семенівському районному лісництві. На обліках в службах у справах неповнолітніх не перебував. По місцю проживання характеризується як особа схильна до скоєння крадіжок . проживає в незареєстрованому шлюбі. Дітей не має .
Згідно медичного висновку підсудний визнаний таким, що примусового лікування не потребує (а.с. 78-82).
При призначенні покарання підсудному ОСОБА_2 суд вважає за необхідне призначити йому покарання передбачене ст. 186 ч.2 КК України у вигляді позбавлення волі.
Суд також вважає, що з врахуванням наявності по справі декількох пом"якшуючих покарання обставин відносно підсудного, його відношення до скоєного злочину та послідуючої поведінки, можливо застосувати до підсудного ст.69 КК України і призначити йому покарання нижче від найнижчої межі, передбаченого статтею 186 ч.2 КК України, а також застосувати до нього ст.75 КК України із звільненням його від відбування призначеного покарання з випробуванням.
Цивільний позов потерпілим по справі не заявлявся в зв"язку з відшкодуванням шкоди підсудним.
Керуючись ст. ст. 323,324 КГЖ України, суд -
ЗАСУДИВ:
ОСОБА_2 за статтею 186 ч.2 КК України із застосуванням ст.69 КК України на 2 (два) роки позбавлення волі.
Відповідно до ст. 75 КК України звільнити засудженого ОСОБА_2 від відбування призначеного покарання з випробуванням, встановивши іспитовий строк на 2 (два) роки.
Відповідно до ст.76 КК України зобов'язати засудженого ОСОБА_2 повідомляти органи кримінально-виконавчої системи про зміну місця проживання та роботи , а також періодично з'являтись для реєстрації в органи кримінально-виконавчої системи.
Міру запобіжного заходу до вступу вироку в законну силу залишити відносно засудженого ОСОБА_2 попередню у вигляді підписки про невиїзд.
Речові докази по справі відсутні.
Судові витрати по справі відсутні.
Цивільний позов по справі не заявлявся.
Вирок може бути оскаржено до апеляційного суду Полтавської області через районний суд протягом п'ятнадцяти діб з дати його оголошення.
Головуючий - підпис
„ ВІРНО „
Голова Семенівського районного суду Полтавської області
В.ОЛюбицький