Судове рішення #423462
Справа №1-11/07

Справа №1-11/07

 

ВИРОК ІМЕНЕМ      УКРАЇНИ

17 січня 2007 року                      Глибоцький районний суд Чернівецької області

у складі головуючого судді        Герасименко Н.І.

при секретарі                                               Затолошній Р.В.

за участю прокурора                                     Васьовчик І.В..

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду смт. Глибока справу по обвинуваченню ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження, уродженця м. Вижниця, жителя АДРЕСА_1, громадянина України, по національності українця, з середньою освітою, одруженого, на утриманні має одну неповнолітню дитину, працюючого приватним підприємцем, раніше не судимого, в скоєні злочину, передбаченого ст. 272 ч. 1 КК України, -

ВСТАНОВИВ:

Підсудний ОСОБА_1, працюючи приватним підприємцем, виступаючи як суб"єкт підприємницької діяльності - фізична особа, що займаєтьмя діяльністю з розпиловки деревини в АДРЕСА_2, що належить до робіт з підвищеною небезпекою, будучи зобов"язаним дотримуватись правил безпеки під час виконання робіт з підвищеною небезпекою, визначених Законом України „Про охорону праці" та Правилами охорони праці в деревообробній промисловості, несучи при цьому відповідальність за життя та здоров"я працівників, які виконують дану роботу, протягом одного року шести місяців умисно порушував дані правила, чим створив загрозу загибелі людей та настання інших тяжких наслідків у вигляді спричинення травм для працівників -ОСОБА_2 та ОСОБА_3

Злочин було скоєно при слідуючих обставинах:

Відповідно до ст.6 Закону України „Про охорону праці" від 22.11.2002 року змінами і доповненнями, умови праці на робочому місці, безпека технологічних процесів, машин, механізмів, устаткування та інших засобів виробництва, стан засобів колективного та індивідуального захисту, що використовуються працівником, а також санітарно-побутові умови повинні відповідати вимогам законодавства. Статтею 13 даного Закону визначено, що роботодавець зобов'язаний створити на робочому місці в кожному структурному підрозділі умови відповідно до нормативно-правових актів, а також забезпечити додержання вимог законодавства щодо прав працівників у галузі охорони праці. Роботодавець несе безпосередню відповідальність за порушення зазначених вимог. Згідно ст.18 цього Закону працівники під час прийняття на роботу і в процесі роботи повинні проходити за рахунок роботодавця інструктаж навчання з питань охорони праці. Не допускаються до роботи працівники які не пройшли навчання, інструктаж і перевірку знань з охорони праці.

Пунктами №.1.2., 3.2.1, 6.3.5, 6.3.11, 6.3.12, 6.3.14, 6.3.15, 6.3.28 Правил охорони праці в деревообробній промисловості, затверджених Наказом Держнаглядохоронпраці від 31.01.2005 року №20 передбачено, що не дозволяється виконувати роботи на несправних машинах та обладнанні, використовувати інструменти і пристосування не за призначенням, а також експлуатувати обладнання, виготовлене за раціоналізаторськими пропозиціями. Якщо відсутня експлуатаційна документація, небезпечні зони на всіх верстатах, машинах, механізмах, що експлуатуються на підприємстві, мають бути захисними огородженнями, пристроями і засобами, що запобігають, видалення відходів від торцювання, тирси від різальних інструментів та із настилів між ланцюгами; конвеєрів повинно бути механізованим; пилки установок, незалежно від місця їх розташування, повинні мати огородження; зони робочих частин різальних іструментів деревообробних верстатів мають закриватись автоматично діючими захисними засобами, що відкриваються під час проходження матеріалу, який обробляється, або нерухомим огородженнями, заблокованими з пусковими і гальмівними пристроями, який забезпечує зупинку верстата протягом 2-6 секунд з моменту виключення двигуна; гальмо повинно бути заблоковане з пусковим пристроєм так, щоб запобігти гальмуванню під час роботи двигуна; під час повздовжнього розпилювання позаду пилки в одній площині з нею на відстані 10 мм від вершини зуба повинен бути установлений розклинювальний ніж товщиною, яка дорівнює ширині пропила.

Однак ОСОБА_1, будучи зобов'язаним дотримуватись правил безпеки під час виконання робіт з підвищеною небезпекою, протягом 2005-2006 років, використовуючи працю працівників в порушення вищевказаних статей та пунктів Правил охорони праці в деревообробній промисловості, не отримавши відповідного дозволу на виконання робіт з підвищеною небезпекою, не забезпечив відповідність умов праці ОСОБА_2 та ОСОБА_3 даним нормам закону, не уклав з даним працівниками трудові угоди, не забезпечив їх навчання, не провів з ними інструктаж з охорони праці, не забезпечив їх належними та безпечними умовами праці, зважаючи на виконання ними робіт по розпиловці лісодеревини необладнаних захисними засобами деревообробних верстатах, що призвело з урахуванням тривалості даних правил безпеки до виникнення загрози загибелі людей - своїх працівників та настанння інших тяжких наслідків у вигляді їх травмування.

Підсудний ОСОБА_1 у вчиненні ним даного злочину вину визнав повністю і відмовився від дачі показів в судовому засіданні. Показами даними ним на досудовому слідстві підтверджено, що він дійсно працює приватним підприємцем, займається розпиловкою лісодеревини та не забезпечив умови праці працюючим працівникам. Знає що ця робота пов"язана з підвищеною небезпекою та не має дозволу на виконання цих робіт. Кається в скоєному.

Крім повного визнання вини самим підсудним, його вина у скоєному повністю доведена матерілами справи.

Винність підсудного в скоєні ним даного злочину підтверджується протоколом огляду місця події від 23 листопада 2006 року з якого вбачається порушення правил безпеки та охорони праці при розпиловці лісодеревини.

Актом перевірки стану охорони праці від 10.11.2006 року підтверджено, що цього числа проведено дану перевірку головним державним інспектором з охорони праці Чернівецької ДІОП а АПК та СКС, теруправління ДЕРЖПРОМПРНАГЛЯДУ по Чернівецькій області та перевірено приватного підприємця ОСОБА_1 і виявлені недоліки по роботі в тому числі по дотриманню техніки безпеки та по охороні праці ним та його робітниками.

Винність підсудного в скоєні ним даного злочину підтверджується і іншими матеріалами справи.

На підставі викладеного, аналізуючи всі обставини справи, докази зібрані по справі в їх сукупності, суд прийшов до висновку, що у скоєному ОСОБА_1 є склад злочину, передбачений ст. 272 ч.І КК України, так як він порушив правила безпеки під час виконання робіт з підвищеною небезпекою.

При визначенні виду та міри покарання підсудному суд враховує ступінь тяжкості вчиненого підсудним злочину, його особу, позитивну характеристику з місця проживання, обставини, що пом'якшують покарання, а саме те що він на утриманні має неповнолітню дитину, раніше не судимий, кається в скоєному.

З врахуванням тяжкості вчиненого злочину, особи підсудного та інших обставин справи, суд дійшов висновку що його виправлення та перевиховання можливе без ізоляції від суспільства.

Керуючись ст. 321-324 КПК України, суд, -

ЗАСУДИВ:

ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні злочину, передбаченого ст.272 ч. 1 КК України та обрати міру покарання у вигляді штрафу в сумі 40 неоподаткованих мінімумів доходів громадян тобто в сумі 680 грн. без позбавлення права займатись підприємницькою діяльністю.

Міру запобіжного заходу відносно засудженого залишити попередню - підписку про невиїзд з місця проживання до вступу вироку в законну силу.

Вирок суду може бути оскаржений в апеляційний суд Чернівецької області, через Глибоцький районний суд на протязі 15 діб з дня його проголошення.

 

  • Номер: 21-з/4820/11/23
  • Опис: За заявою Водзінської В.Ф. про видачу дублікату виконавчого листа та про поновлення строку на пред'явлення виконавчого листа у справ за № 1-11/07
  • Тип справи: на заяву (роз'яснення рішення суду, виправлення описок та арифметичних помилок у судовому рішенні, повернення судового збору, додаткове рішення суду)
  • Номер справи: 1-11/07
  • Суд: Хмельницький апеляційний суд
  • Суддя: Герасименко Н.І.
  • Результати справи:
  • Етап діла: Призначено до судового розгляду
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 17.11.2023
  • Дата етапу: 21.11.2023
  • Номер: 21-з/4820/11/23
  • Опис: За заявою Водзінської В.Ф. про видачу дублікату виконавчого листа та про поновлення строку на пред'явлення виконавчого листа у справ за № 1-11/07
  • Тип справи: на заяву (роз'яснення рішення суду, виправлення описок та арифметичних помилок у судовому рішенні, повернення судового збору, додаткове рішення суду)
  • Номер справи: 1-11/07
  • Суд: Хмельницький апеляційний суд
  • Суддя: Герасименко Н.І.
  • Результати справи:
  • Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 17.11.2023
  • Дата етапу: 29.11.2023
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація