137/723/15-ц
У х в а л а
про залишення позовної заяви без руху
23.04.2015р. с.м.т. Літин
Суддя Літинського районного суду Вінницької області Гопкін П.В., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до Пеньківської сільської ради Літинського району про встановлення факту прийняття спадщини та визнання права власності на земельну ділянку в порядку спадкування за законом,
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся до Літинського районного суду Вінницької області із вказаним позовом.
Дослідивши матеріали позовної заяви вважаю за необхідне залишити її без руху з наступних підстав.
Відповідно до ст. 1 ЦПК України, завданням цивільного судочинства є справедливий, неупереджений та своєчасний розгляд і вирішення цивільних справ з метою захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб, інтересів держави.
Відповідно до ч. 1 ст. 3 ЦПК України, кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів.
Згідно з п. п. 5, 6 ч. 2 ст. 119 ЦПК України, позовна заява повинна містити виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, зазначення доказів, що підтверджують кожну обставину, наявність підстав для звільнення від доказування.
З позовної заяви вбачається, що позивач не зазначив докази, що підтверджують викладенні у позовній заяві обставини, зокрема, родинних відносин із ОСОБА_2 та ОСОБА_3, наявність інших спадкоємців після смерті останніх, перебування на утриманні у подружжя ОСОБА_3. Посилання позивача на довідки щодо перебування на утриманні, які видані виконавчим комітетом Пеньківської сільської ради у 2015 році, безпідставні по причині відсутності останніх в матеріалах позову.
Окрім цього, позивачем не додано до матеріалів позову відомостей, які б підтверджували факт звернення останнього до нотаріуса із заявою про прийняття спадщини, а також постанови нотаріуса про відмову у вчиненні нотаріальних дій відповідно до ч. 4 ст. 49 Закону України «Про нотаріат», згідно якої нотаріус або посадова особа, яка вчиняє нотаріальні дії, зобов'язані протягом трьох робочих днів винести відповідну постанову про відмову у вчиненні нотаріальної дії, в якій викласти причини відмови і роз'яснити порядок її оскарження.
У позовній заяві позивач також не зазначив доказів, що підтверджують фактичний вступ останнього в управління та володіння спадковим майном після смерті ОСОБА_2 та ОСОБА_3, а також ОСОБА_1 проігноровано зазначення доказів наявності спору із Пеньківською сільською радою щодо будь-яких прав позивача.
Відповідно до ч. 1 ст. 121 ЦПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 119 і 120 цього Кодексу, постановляє ухвалу, у якій зазначаються підстави залишення заяви без руху, про що повідомляє позивача і надає йому строк для усунення недоліків, який не може перевищувати п’яти днів з дня отримання позивачем ухвали.
Відповідно до ч. 2 ст. 121 ЦПК України, якщо позивач не виконає вимоги суду у встановлений строк, заява вважається неподаною та повертається позивачеві.
Керуючись ст.ст. 119, 121 ЦПК України,
УХВАЛИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Пеньківської сільської ради Літинського району про встановлення факту прийняття спадщини та визнання права власності на земельну ділянку в порядку спадкування за законом залишити без руху.
Надати позивачеві п’ятиденний строк з дня отримання копії ухвали для усунення вказаних недоліків.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя:ОСОБА_4