Справа № 2-46/2007 p.
РІШЕННЯ іменем України
11 січня 2007 року Золочівський районний суд Харківської області у складі:
головуючого Калайда І.С.
секретаря Мартиненко Л.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт. Золочів цивільну справу за позовом
ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання права власності в порядку спадкування на недобудований житловий будинок ,-
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 просить суд визнати за нею право власності у порядку спадкування після смерті чоловіка ОСОБА_3, який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 , на надвірні будівлі: літню кухню „З", гараж „Ж", сараї „В.Д", льох „Г", вбиральню „Е", огорожу „№ 1-3", недобудований житловий будинок „Б-1" та жилий будинок „А-1" розташовані АДРЕСА_1, зазначила, що з квітня 1987 року вона перебувала в шлюбі з ОСОБА_3. В період з 1991 по 2000 року вона разом з чоловіком збудувала вищевказані надвірні будівлі та житловий будинок, який не закінчений будівництвом до теперішнього часу, після смерті чоловіка вона фактично стала володіти і користуватися спадщиною, має намір продати домоволодіння. До нотаріальної контори подала заяву мати покійного чоловіка ОСОБА_2 але до теперішнього часу документи нотаріально нею не оформлені і оформляти спадкові права вона не бажає, а тільки перешкоджає їй продати домоволодіння.
Відповідачка ОСОБА_2 в судовому засіданні проти позовних вимог позивачки не заперечує.
Розглянувши матеріали справи, вислухавши пояснення сторін, вважаю позов підлягає задоволенню.
Відповідно до ст. 60 Сімейного кодексу України, ст. 368 Цивільного кодексу України, майно, набуте подружжям за час шлюбу належить дружині та чоловікові на праві спільної сумісної власності.
В судовому засіданні встановлено, що спірне майно було набуте позивачкою під час шлюбу з ОСОБА_3, що відповідачкою не заперечується.
Виходячі з засад рівності часток в спільному майні подружжя позивачці належить ½ частина спірного майна.
Відповідно до ст. 1261 ЦК України позивачка, .як дружина, має право на спадкування після померлого ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_3 в першу чергу.
Відповідачка після подачі заяви про прийняття спадщини ніяких дій що до оформлення спадкових прав не вчиняла, заявила, що набувати права власності на спадкове майно не збирається.
Згідно ч.4 ст. 331 ЦК України суд за заявою заінтересованої особи може визнати її власником недобудованого нерухомого майна, якщо буде встановлено, що частка робіт, яка не виконана є не значною. З матеріалів справи вбачається що ступінь готовності недобудованого будинку складає 66,2%, недобудована частка є незначною. З цих підстав суд вважає можливим визнання за ОСОБА_1 права власності на недобудоване майно.
Позивачка на відшкодування судових витрат не претендує.
Виходячи з вищевказаного, згідно ст.ст. 209, 213, 214, 215 ЦПК України, ст. 331, 368, 1261 ЦКУкраїни, -
ВИРІШИВ:
Визнати за ОСОБА_1 право власності у порядку спадкування після померлого ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_3 на недобудований житловий будинок „Б-1", житловий будинок „А-1", надвірні будівлі: літню „кухню „З", гараж „Ж", сараї „В,Д", льох „Г", вбиральню „Е", огорожу „№ 1-3", розташовані АДРЕСА_1.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Апеляційного суду Харківської області через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч.4 ст.295 ЦПК України.