Судове рішення #423578
Справа № 2-48/2007

 

Справа № 2-48/2007

РІШЕННЯ ІМЕНЕМ     УКРАЇНИ

12 січня 2007 року Золочівський районний суд Харківської області у складі:

головуючого-судці                          - Юхименко О.М.

при секретарі                                   - Озерській Ю.М.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в с.Золочів цивільну справу за позовом ОСОБА_1, ОСОБА_2 до Довжицької сільської ради про надання додаткового строку для прийняття спадщини, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1, ОСОБА_2 звернулися до суду з позовом про надання додаткового строку для подачі заяви для прийняття спадщини, вказавши, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла їх мати ОСОБА_3. Після смерті матері залишилося спадкове майно: житловий будинок, розташований АДРЕСА_1 та ощадні книжки на ім'я матері за номером НОМЕР_1 та НОМЕР_2.

Поховав матір, ОСОБА_1 та ОСОБА_2 являючись спадкоємцями за заповітом, фактично вступили в управління і володіння спадщиною протягом шести місяців з дня смерті спадкодавця. Звернувшись в Золочівську державну нотаріальну контору для оформлення та прийняття спадщини, їм було відмовлено у зв'язку з пропуском строку для оформлення та прийняття спадщини. В зв'язку з чим вони змушені були звернутися до суду.

В судовому засіданні позивачки позовні вимоги підтримали, від представника відповідача надійшла заява в якій він проти позову не заперечує.

Суд, заслухавши пояснення позивачок, прийнявши до уваги заяву відповідача, перевіривши матеріали справи, вважає, що позов підлягає повному задоволенню з таких підстав.

Судом встановлені такі факти та відповідні їм правовідносини.

Згідно заповіту від 3 березня 2004 року усе майно заповідалося ОСОБА_1 та ОСОБА_2 в рівних частинах кожній.

Відповідно до ст. 1270 ЦК України строк для прийняття спадщини встановлюється у 6 місяців, який починається з часу відкриття спадщини. Згідно свідоцтва про смерть ОСОБА_3 померла ІНФОРМАЦІЯ_1, тобто днем відкриття спадщини вважається ІНФОРМАЦІЯ_1.

Відповідно до ст. 1272 ЦК України якщо спадкоємець протягом строку, встановленого ст. 1270 ЦК України не подав заяву про прийняття спадщини, він вважається таким, що не прийняв її, але за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.

Таким чином, зібрані у справі докази та їх належна оцінка вказують на наявність підстав для надання ОСОБА_1 та ОСОБА_2 додаткового строку для прийняття спадщини.

 

Керуючись ст.ст. 57-60,212-214 ЦПК України, ст.ст. 1270,1272 ЦК України, -

ВИРІШИВ:

Позовні вимоги ОСОБА_1 та ОСОБА_2 -задовольнити.

Продовжити строк на 3 місяці для прийняття спадщини ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_2 та ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_3 після померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_3.

Рішення суду може бути оскаржено до апеляційного суду Харківської області через суд шляхом подачі в 10 - денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачою її копії до апеляційного суду або в порядку ч. 4 ст. 295 ЦПК України.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація