УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
07 травня 2015 року Справа № 876/3725/15
Львівський апеляційний адміністративний суд в складі :
Головуючого судді - Каралюса В.М.,
суддів: Гулида Р.М., Затолочного В.С.,
за участі секретаря судового засідання Бєлкіної Н.І.,
та за участі осіб:
позивача - ОСОБА_1,
від третьої особи - Голдун З.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Львові апеляційну скаргу Головного Управління Пенсійного фонду України у Львівській області на постанову Галицького районного суду м. Львова від 04 березня 2015 року у справі №461/6395/14-а за позовом ОСОБА_1 до Головного державного виконавця Відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Львівській області Шестака Олега Володимировича, Головного державного виконавця Відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Львівській області Тетюка Романа Мироновича, головного управління юстиції у Львівській області за участю третьої особи на стороні відповідачів Головного управління пенсійного фонду України у Львівській області про визнання дій та бездіяльності незаконними,скасування постанови, -
В С Т А Н О В И В:
В червні 2014 року позивач ОСОБА_1 звернувся з адміністративним позовом до Головного державного виконавця Відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Львівській області Шестака Олега Володимировича, Головного державного виконавця Відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Львівській області Тетюка Романа Мироновича, головного управління юстиції у Львівській області, третьої особи на стороні відповідачів Головного управління пенсійного фонду України у Львівській області, який в подальшому уточнив та просить визнати незаконною та скасувати постанову про закінчення виконавчого провадження від 28.05.2014 року ВП №41430749 головного державного виконавця Відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Львівській області Шестака О.В.; визнати незаконними дії та бездіяльність головного державного виконавця Відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Львівській області Тетюка Р.М..
Постановою Галицького районного суду м.Львова суду від 04 березня 2015 року позов задоволено повністю. Поновлено ОСОБА_1 строк звернення до адміністративного суду. Визнано незаконною та скасовано постанову про закінчення виконавчого провадження від 28.05.2014 року ВП №41430749 головного державного виконавця Відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Львівській області Шестака О.В. Визнано незаконними дії та бездіяльність головного державного виконавця Відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Львівській області Тетюка Р.М.
Не погодившись із таким рішенням суду першої інстанції, його оскаржило Головне Управління Пенсійного фонду України у Львівській області, яке в поданій апеляційній скарзі, покликаючись на те, що при винесенні оскаржуваного рішення судом першої інстанції порушено норми матеріального та процесуального права, неповністю досліджено та з'ясовано обставини справ. Просить оскаржувану постанову скасувати та прийняти нову, якою відмовити в задоволенні позову.
В обґрунтування вимог апеляційної скарги зазначає, що позивач як стягувач у виконавчому провадженні не вчинив усіх необхідних дій щодо сприяння у виконанні судового рішення, а саме подання документів у відповідності до п. 9, 10 Порядку -3-1 та заяви про призначення виплати надбавки за рішенням суду, відтак виконати рішення суду було неможливим.
Заслухавши доповідь судді-доповідача, перевіривши матеріали справи, обговоривши доводи апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Як вбачається з матеріалів справи, постановою Галицького районного суду м.Львова від 04.04.2013 року, залишеною без змін ухвалою Львівського апеляційного адміністративного суду від 22.10.2013 року зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області продовжити ОСОБА_1 виплату до пенсії на утриманця-сина ОСОБА_6, у відповідності до п. «а» ст. 16 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» до закінчення ОСОБА_6 навчального закладу, тобто до 30.06.2014 року.
28.10.2013 року позивачу видано виконавчий лист на виконання зазначеного рішення.
Постановою головного державного виконавця Відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Львівській області Шестака О.В. від 17.01.2014 року відкрито виконавче провадження №41430749 та надано боржнику - Головному управлінню пенсійного фонду України у Львівській області строк до 24.01.2014 року для самостійного виконання рішення суду.
Як встановлено судом першої інстанції, в зв'язку з тривалим періодом невиконання постанови суду від 04.04.2013 року ОСОБА_1 неодноразово звертався з відповідними запитами, як до Відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Львівській області, так і до Головного управління пенсійного фонду України у Львівській області. Зокрема, 23.01.2014 року листом Головне управління пенсійного фонду України у Львівській області повідомив, що постанова державного виконавця Шестака О.В. про відкриття виконавчого провадження надійшла у такий строк, що реальної можливості виконати рішення суду у запропонований ним строк, немає. Про вказане його повідомлено листом від 24.01.2014 року. Наступним листом від 19.03.2014 року Головне управління пенсійного фонду України у Львівській області повідомило ОСОБА_1 про те, що управління й надалі з'ясовує у державного виконавця реальний добровільний строк для виконання рішення суду. Уточнюють й термін навчання ОСОБА_6 в учбовому закладі.
Постановою головного державного виконавця Відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Львівській області Шестака О.В. від 28.05.2014 року виконавче провадження закінчено.
Не погоджуючись із вказаною постановою 04.06.2014 року ОСОБА_1 подав начальнику Відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Львівській області скаргу, у відповідь на яку листом від 26.06.2014 року його повідомлено, що підстав для скасування постанови про закінчення виконавчого провадження від 28.05.2014 року ВП №41430749, не вбачається.
Іншим листом від 15.07.2014 року Відділ примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Львівській області позивача повідомлено про те, що резолютивною частиною виконавчого документа не передбачено стягнення коштів, а зобов'язано боржника особисто вчинити певні дії. Оскільки виконати зазначене рішення без участі боржника неможливо, державним виконавцем 26.05.2014 року скеровано в Галицький РВ ЛМУ ГУМВС України у Львівській області подання про притягнення боржника до кримінальної відповідальності згідно із законом та 28.05.2014 року винесено постанову про закінчення виконавчого провадження.
04.08.2014 року позивач вдруге звернувся до Відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Львівській області із заявою про прийняття до примусового виконання виконавчого листа, виданого Галицьким районним судом м.Львова у справі №461/2096/13-а.
Постановою головного державного виконавця Відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Львівській області Тетюка Р.М. від 08.08.2014 року відкрито виконавче провадження та надано боржнику - Головному управлінню пенсійного фонду України у Львівській області строк до 14.08.2014 року для самостійного виконання рішення суду.
Статтею 124 Конституції України визначено, що судові рішення ухвалюються судами іменем України і є обов'язковими до виконання на всій території України. Аналогічний принцип адміністративного судочинства про обов'язковість судових рішень міститься у п.7 ч.1ст. 7 КАС України.
Пунктом 8 ч.1 ст. 49 Закону України «Про виконавче провадження» передбачено, що виконавче провадження підлягає закінченню у разі фактичного виконання в повному обсязі рішення згідно з виконавчим документом.
Відповідно до ч.3 цієї ж статті, про закінчення виконавчого провадження державний виконавець виносить постанову з обов'язковим мотивуванням підстав її винесення, яка затверджується начальником відділу, якому безпосередньо підпорядкований. Копія постанови у триденний строк надсилається сторонам і може бути оскаржена в десятиденний строк у порядку, встановленому цим Законом.
Головний державний виконавець Відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Львівській області Шестак О.В., у порядку ст. 71 КАС України не надав суду жодного належного та допустимого доказу, який би свідчив про те, що на виконання ст. 11 Закону України «Про виконавче провадження»здійснив усі заходи, необхідні для своєчасного і в повному обсязі виконання рішення, зазначеного в документі на примусове виконання рішення, у спосіб та в порядку, встановленому виконавчим документом і цим Законом.
Крім того, суд першої інстанції вірно погодився з доводами позивача в тому, що головним державним виконавцем Відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Львівській області Тетюком Р.М. допущено бездіяльність, оскільки з моменту відкриття виконавчого провадження 08.08.2014 року не вжив заходів по виконанню рішення суду.
Таким чином, суд першої інстанції дійшов вірного висновку щодо під ставності заявлених позовних вимог та необхідності задоволення таких.
Доводи апеляційної скарги не спростовують висновків рішення суду, а тому підстав для скасування постанови колегія суддів не вбачає і вважає, що апеляційну скаргу слід залишити без задоволення.
Враховуючи вищенаведене та керуючись ч. 3 ст. 160, ст.ст. 195, 196, п. 1 ч. 1 ст. 198, ст. 200, п. 1 ч. 1 ст. 205, ст. ст. 206, 212, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
У Х В А Л И В:
Апеляційну скаргу Головного Управління Пенсійного фонду України у Львівській області залишити без задоволення, а постанову Галицького районного суду м. Львова від 04 березня 2015 року у справі №461/6395/14-а - без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення та може бути оскаржена у касаційному порядку шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України протягом двадцяти днів з дня складення ухвали в повному обсязі.
Головуючий суддя В.М. Каралюс
суддя Р.М. Гулид
суддя В.С. Затолочний
повний текст ухвали виготовлений 12.05.2015