РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
/заочне рішення/
справа № 2- 1254/2004
№ 2-38/2005
№ 2- 9/2006
16 січня 2007 року м. Малин № 2- 2 /2007
Малинський районний суд Житомирської області у складі: головуючого - судді Тарасенка М.П., з секретарем Хитрич Н.Я., розглянувши в судовому засіданні в м. Малині цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів,-
Встановив Позивач звернулася до суду 30.11.2004 року з позовом, просить стягувати щомісячно з відповідача на її користь аліменти на утримання дітей ОСОБА_3,ІНФОРМАЦІЯ_1, ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2, до досягнення ними повноліття в розмірі 1/3 частини з усіх доходів, але не менше неоподаткованого мінімуму доходів громадян на кожну дитину, допустивши негайне виконання рішення суду в розмірі місячного стягнення, посилаючись на те, що 3 квітня 2003 року відділом реєстрації актів цивільного стану Малинського району було зареєстровано розірвання шлюбу між сторонами.
Під час шлюбу народилися діти: ОСОБА_3,ІНФОРМАЦІЯ_1, ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2, які проживають з нею та знаходяться на її утриманні, відповідач фізично здоровий, ніде не працює, ухиляється від сплати аліментів, що ставить її та дітей у скрутне матеріальне становище.
Позивач в судове засідання не з"явилася, надала через канцелярію суду письмову заяву, просить справу розглянути у її відсутність, позовні вимоги підтримує в повному обсязі.
Відповідач, місце знаходження якого встановлено органом міліції в судове засідання не з"явився, про час і місце розгляду справи повідомлений належним чином, заяви про перенесення розгляду справи на іншу дату не надіслав, справа розглядається за правилами ст. 224 ЦПК України заочно.
Вивчивши по справі в межах заявлених вимог докази, які були подані сторонами позов підлягає задоволенню частково з таких підстав:
Встановлено, що 3 квітня 2003 року відділом реєстрації актів цивільного стану Малинського району було зареєстровано розірвання шлюбу між сторонами, що підтверджується свідоцтвом про розірвання шлюбу /а.с.З/. Під час шлюбу народилися діти: ОСОБА_3,ІНФОРМАЦІЯ_1, ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2, батьком яких є відповідач, про що свідчить свідоцтва про народження дітей /а.с.4,5/, діти проживають з позивачкою та знаходяться на її утриманні, що підтверджується довідками НОМЕР_1, НОМЕР_2 /а.с.6,7/, її середньомісячний заробіток складає 133 грн., що підтверджується довідкою про доходи від 13.12.2004 року /а.с.8/.
Згідно ст. 180 СК України батьки зобов"язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.
Відповідач є батьком дитини, а тому він зобов"язаний утримувати дітей до досягнення ними повноліття.
Згідно ст. 182 цього Кодексу при призначенні аліментів суд враховує стан здоров"я та матеріальне становище дитини та платника аліментів та наявність у нього інших дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, дочки, сина та інші обставини, що мають істотне значення. Розмір аліментів на одну дитину за жодних обставин не може бути меншим, ніж ЗО відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.
Діти проживають з позивачкою і знаходяться на її утриманні, її середньомісячна заробітна плата складає 133 грн., а тому вона має право вимагати від відповідача аліменти на їх утримання.
Відповідач не надав суду доказів про обставини, які суд повинен враховувати при визначенні аліментів, а тому суд вважає, що вимоги позивачки щодо розміру аліментів є обгрутованими та такими, що підлягають задоволенню в розмірі 1/3 частини від всіх доходів відповідача, але менше, ніж ЗО відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку на кожну дитину.
Згідно ст. 183 ч.З цього Кодексу якщо після досягнення повноліття найстаршою дитиною ніхто з батьків не звернувся до суду з позовом про визначення розміру аліментів на інших дітей, аліменти стягуються за вирахуванням тієї рівної частки, що припадала на дитину, яка досягла повноліття.
Позивачка ставить питання про стягнення аліментів у розмірі 1/3 частини від всіх доходів на утримання дітей до досягнення ними повноліття, що не відповідає вимогам закону, а тому, суд приймає рішення про стягнення аліментів на утримання дітей у розмірі 1/3 частини до досягнення найстаршою дитиною повноліття.
Оскільки відповідач не надав суду розміру своєї заробітної плати, суд вважає, що при прийнятті рішення про негайне виконання судового рішення слід застосувати стягнення аліментів у розмірі всієї суми боргу.
Керуючись ст.ст. 10,11,60, 88,179, 213, 224, 225, 367 ЦПК України, ст. ст.180,182, 183, 191 СК України,-
Вирішив Позов задовольнити частково.
Стягувати щомісячно з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_3 аліменти на користь ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_3 на утримання дітей ОСОБА_3,ІНФОРМАЦІЯ_1, ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2 у розмірі 1/3 частини з усіх його доходів до досягнення найстаршою дитиною повноліття, але не менше 30 % прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку на кожну дитину, допустивши негайне виконання рішення суду в розмірі всієї суми боргу, починаючи проводити стягнення з 30.11.2004 року. В решті позову відмовити за безпідставністю.
Стягнути з ОСОБА_2 судовий збір в сумі 51 грн. та витрати за ІТЗ розгляду справи отримувачу коштів: ТУ ДСА в Житомирській області, код 26278626, розрахунковий рахунок 35225015001562, МФО 811039, банк УДК в Житомирській області в сумі 7 грн.50 коп.
Заочне рішення може бути переглянуте судом за заявою відповідача поданою протягом 10 днів з дня отримання його копії.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку на подачу заяви про апеляційне
оскарження.
Заява про апеляційне оскарження може бути подана протягом 10 днів з моменту проголошення
рішення. Апеляційна скарга подається протягом 20 днів після подачі заяви про апеляційне
оскарження. Заява та апеляційна скарга подаються до Житомирського апеляційного суду через
Малинський районний суд.
Головуючий: