Справа № 423/155/15к
Провадження № 11п/782/33/15к
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
23 квітня 2015 року Колегія суддів судової палати з розгляду кримінальних справ апеляційного суду Луганської області у складі:
Головуючого: Тополюк Є.В.,
суддів: Павленко Т.І., Чорнобривко Ю.В.
при секретарі: Батяшовій Ю.Б.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Сєвєродонецьку Луганської області подання судді Попаснянського районного суду Луганської області А.В. Архипенко про направлення кримінального провадження відносно ОСОБА_1 обвинуваченого у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 307 КК України до іншого суду, -
В С Т А Н О В И Л А:
З ухвали судді Попаснянського районного суду Луганської області вбачається, що кримінальне провадження за звинуваченням ОСОБА_1 знаходиться на розгляді в Попаснянському районному суді. Ухвалою суду від 11.03.2015 року в даному судовому провадженні призначений судовий розгляд, але станом на 09.04.2015 року судовий розгляд по суті в провадженні не розпочатий.
09.04.2015 року у судовому засіданні в межах зазначеного кримінального провадження прокурор заявив клопотання про направлення дійсного кримінального провадження до іншого суду на підставі ст. 34 КПК України з метою забезпечення оперативності та ефективності кримінального провадження, у зв'язку з тим, що в дійсний час у зв'язку з пошкодженням приміщення ІТТ Попаснянського РВ ГУ МВС під час проведення АТО внаслідок артилерійських обстрілів складною політичною та громадською обстановкою, - доставка обвинуваченого та належне забезпечення проведення судових засідань не можливі.
Вислухавши клопотання прокурора, думку захисника яка не заперечувала щодо задоволення клопотання прокурора, дослідивши надані письмові матеріали, суд задовольнив клопотання прокурора та направив кримінальне провадження для визначення підсудності.
Мотивуючи прийняте рішення, суддя Попаснянського районного суду Луганської області також вказав, що згідно повідомлення Попаснянського РВ УМВС Луганської області, в дійний час громадсько-політична обстановка на території Луганської області продовжує залишатися складною, приміщення ізолятора тимчасового тримання Попаснянського РВ ГУ УМВС знаходиться в зруйнованому вигляді в наслідок артилерійського обстрілу, а обвинувачений ОСОБА_1 від проведення судового засідання в режимі відео-конференції відмовився, згідно поданої заяви від 25.03.2015 року, яка надійшла до суду 08.04.2015 року.
Учасники судового провадження для розгляду подання у апеляційний суд не з'явились, але були повідомлені належним чином.
У відповідності до ч. 4 ст. 37 КПК України їх неприбуття не перешкоджає розгляду цього питання.
Заслухавши доповідь судді, думку прокурора, який електронною поштою надіслав клопотання, в якому не заперечував про задоволення подання та просив направити кримінальне провадження для розгляду до Лисичанського міського суду Луганської області, перевіривши доводи подання, колегія суддів дійшла висновку, що подання підлягає задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до вимог ч.1 абз. 6 ст.34 КПК України до початку судового розгляду у виняткових випадках кримінальне провадження з метою забезпечення оперативності та ефективності кримінального провадження може бути передано на розгляд іншого суду також у разі неможливості здійснювати відповідним судом правосуддя, зокрема проведення антитерористичної операції.
У зв'язку з цим , для повного та всебічного забезпечення належного проведення судового розгляду, для виконання вимог передбачених статтями 342-345 КПК України, а також враховуючи те, що обвинувачений відмовився від проведення відео-конференції, а його доставка у судове засідання до Попаснянського районного суду Луганської області не можливе у зв'язку з проведенням АТО, дане кримінальне провадження необхідно направити для розгляду до іншого суду.
Таким чином, з урахуванням наведеного та відповідно до вимог ч.1 ст. 34 КПК України, кримінальне провадження за обвинуваченням ОСОБА_1 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст. 307 КК України, необхідно передати на розгляд до Лисичанського міського суду Луганської області..
Керуючись ст.ст.34, 405, 419 КПК України, колегія суддів -
У Х В А Л И Л А:
Подання судді Попаснянського районного суду Луганської області А.В. Архипенко - задовольнити.
Кримінальне провадження за звинуваченням ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, обвинуваченного у скоєнні кримінального правопорушення передбаченого ч. 3 ст. 307 КК України, передати з Попаснянського районного суду Луганської області на розгляд до Лисичанського міського суду Луганської області.
Ухвала набирає законної сили негайно після її винесення, є остаточною й оскарженню не підлягає.
Головуючий :
Судді: