Судове рішення #42511776

Виноградівський районний суд Закарпатської області

_____________________________________________________________________

Справа № 299/1249/15-ц

Номер рядка звіту 26

У Х В А Л А

28.05.2015 м. Виноградів


Виноградівський районний суд Закарпатської області

в складі: головуючої - судді Бак М.Д.,

при секретарі судового засідання – Лемак А.М.,

при розгляді у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Виноградів цивільної справи за позовом Публічного Акціонерного Товариства "Дельта Банк" до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за кредитним договором,

В С Т А Н О В И В:

у провадженні Виноградівського районного суду перебуває справа за позовом Публічного Акціонерного Товариства "Дельта Банк" до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за кредитним договором.

Судовий розгляд справи призначався на 28.05.2015 року на 10.00 год.

В судове засідання особи, які беруть участь у справі, яких у встановленому порядку було повідомлено про час та місце розгляду справи, не з"явилися. Позивач у позовній заяві просить суд розглядати справу без присутності представника, проти ухвалення заочного рішення не заперечує. Відповідач про причини неявки суд не повідомила.

При обстеженні матеріалів справи з"ясовано, що провадження у справі відкрито за заявою, поданою без додержання вимог, викладених у ст. 119 Цивільного процесуального кодексу України (далі - ЦПК України).

Згідно ч. 3 ст. 119 ЦПК України позовна заява підписується позивачем або його представником із зазначенням дати її подання.

У ч. 8 ст. 119 ЦПК України передбачено, що якщо позовна заява подається представником позивача, до позовної заяви додається довіреність чи інший документ, що підтверджує його повноваження.

Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 42 ЦПК України повноваження представників сторін та інших осіб, які беруть участь у справі, мають бути посвідчені такими документами: довіреністю юридичної особи або документами, що посвідчують службове становище і повноваження її керівника.

Позовну заяву підписано представником АТ "Дельта Банк" ОСОБА_2 На підтвердження повноважень представника до позовної заяви додано копію довіреності ПАТ "Дельта Банк" від 06.03.2015 року, у якій вказано, що довіреність втрачає чинність в момент припинення трудових відносин повіреного з довірителем або 02 червня 2015 року (в залежності від того, яка подія відбудеться раніше).

У позовній заяві вказано її вихідний номер та дату 17.03.2015 року, поступила позовна заява до суду 27.04.2015 року.

У зв"язку з наведеним вище, для підтвердження повноважень представника, який підписав позовну заяву від імені ПАТ "Дельта Банк" та подав її до суду, слід надати документ, який би підтверджував, що станом на момент звернення до суду та на час розгляду справи судом не припинилися його повноваження як повіреного згідно вказаної вище довіреності.

Також, у відповідності до ч. 5 ст. 119 ЦПК України до позовної заяви додається документ, що підтверджує сплату судового збору.

Згідно п.п. 1 п. 1 ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" від 08.07.2011 р. у редакції від 28.03.2015 р. за подання до суду позовної заяви майнового характеру сплачується судовий збір у розмірі 1 відсотка ціни позову, але не менше 0,2 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 3 розмірів мінімальної заробітної плати. Станом на квітень-травень 2015 року мінімальна заробітна плата встановлена у розмірі 1218 грн. Відтак, мінімальна та максимальна ставки судового збору за подання позовів майнового характеру становлять відповідно 243,60 грн. та 3654 грн.

Позивачем при зверненні до суду з позовом не дотримано наведені вище вимоги закону, оскільки до позовної заяви не додано документ, що підтверджує сплату судового збору.

Позивач вказує на наявність підстави для звільнення від сплати судового збору, зокрема, на положення п. 22 ч. 1 ст. 5 Закону України "Про судовий збір". У п. 22 ч. 1 ст. 5 Закону України "Про судовий збір" передбачено пільгу щодо сплати судового збору для уповноваженої особи Фонду гарантування вкладів фізичних осіб - у справах, пов"язаних із здійсненням тимчасової адміністрації та ліквідації банку.

Проте, із позовом до суду звернулася не уповноважена особа Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, якою, як вбачається з позовної заяви та доданих матеріалів, призначено ОСОБА_3, а Публічне Акціонерне Товариство "Дельта Банк", представник позивача ОСОБА_2 за довіреністю, виданою ПАТ "Дельта Банк", про стягнення заборгованості за кредитним договором. Тому, вважаю, що згадана вище пільга на позивача не поширюється.

Реквізити для сплати судового збору за подання позовних заяв до Виноградівського районного суду Закарпатської області є наступними:

• отримувач коштів – Державний Виноградівський район;

• код отримувача (код за ЄДРПОУ) – 37713243;

• банк отримувача – ГУДКС України у Закарпатській області;

• код банку отримувача (МФО) – 812016;

• рахунок отримувача – 31216206700057;

• код класифікації доходів бюджету – 22030001;

• призначення платежу – Судовий збір, за позовом ___________ (ПІБ чи назва установи, організації позивача), Виноградівський районний суд Закарпатської області (назва суду, де розглядається справа), код ЄДРПОУ 37290774 (суду, де розглядається справа).

З огляду на викладене, суд прийшов до висновку, що представника позивача слід викликати до суду для надання особистих пояснень, розгляд справи відкласти та надати позивачеві строк до дати наступного судового засідання для усунення вказаних вище недоліків.

Керуючись ст.ст. 119, 169, 191, 210 ЦПК України, суд -


У Х В А Л И В:

судовий розгляд справи за позовом Публічного Акціонерного Товариства "Дельта Банк" до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за кредитним договором відкласти на 05 червня 2015 року на 09.30 год., в судове засідання викликати осіб, які беруть участь у справі.

Надати позивачеві - Публічному Акціонерному Товариству "Дельта Банк" строк до дати наступного судового засідання - до 05 червня 2015 року для усунення недоліків, вказаних в мотивувальній частині даної ухвали.

Роз"яснити позивачеві, що у разі неусунення недоліків позовної заяви у встановлений судом строк, позовну заяву на підставі п. 8 ч. 1 ст. 207 ЦПК України буде залишено без розгляду.

Ухвала набирає законної сили в момент проголошення та не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.


Головуючий ОСОБА_4




Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація