Особи
Учасники процесу:
Ім`я Замінене і`мя Особа
Судове рішення #42666718


Справа № 459/1531/15-ц



У Х В А Л А

про залишення позовної заяви без руху

14 травня 2015 року суддя Червоноградського міського суду Львівської області Рудаков Д.І., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Публічного акціонерного товариства «Комерційний банк «Надра» про стягнення банківського вкладу та відсотків за вкладом,-

ВСТАНОВИВ:

13.05.2015 року позивач звернувся до суду з позовом, у якому просить стягнути з відповідача на свою користь 11649,00 доларів США внесеного банківського вкладу, 435,24 доларів США процентів за вкладом.

З матеріалів справи вбачається, що позовна заява подана з порушенням вимог, передбачених ч. 5 ст. 119 ЦПК України, так як позивачем не сплачено судовий збір, оскільки відповідно до п.п. 1 п.1 ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір» за подання до суду позовної заяви майнового характеру, ставка судового збору становить 1% ціни позову, але не менше 0,2 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 3 розмірів мінімальної заробітної плати, тому позивач повинен сплатити судовий збір за правилами, визначеними п.п.1 п.1 сч.2 ст.4 вказаного Закону за такими реквізитами: одержувач - УДКСУ у м. Червонограді, код ЄДРПОУ – 37983843, банк одержувача – ГУДК у Львівській обл., МФО - 825014, рахунок № 31218206700019, код платежу - 22030001.

Відповідно до ст.6 ЗУ «Про судовий збір», за подання позовів, ціна яких визначається в іноземній валюті, судовий збір сплачується у гривнях з урахуванням офіційного курсу гривні до іноземної валюти, встановленого Національним банком України на день сплати.

При цьому слід зазначити про хибність посилання позивача на п.17 ч.1 ст.5 Закону України «Про судовий збір», як на правову підставу несплати ним судового збору, оскільки відповідно до зазначеної правової норми від сплати судового збору звільняються позивачі - за подання позовів про відшкодування збитків, завданих внаслідок неповернення у строки, передбачені договорами або установчими документами, грошових та майнових внесків, залучених до акціонерних товариств, банків, кредитних установ, довірчих товариств та інших юридичних осіб, які залучають кошти та майно громадян.

Водночас, позивач просить стягнути з відповідача на свою користь внесений банківський вклад та проценти за вкладом, що у відповідності до ч.2 ст.22 ЦК України не є збитками.

Ураховуючи наведене, приходжу до висновку, що позовну заяву слід залишити без руху, а позивачу надати строк для усунення недоліків, вказаних в ухвалі.

Керуючись ст. 121 ЦПК України, суддя –

УХВАЛИВ:

Позовну заяву залишити без руху.

Надати позивачу строк у п’ять днів з дня отримання ухвали для усунення недоліків, вказаних в ухвалі.

В разі, якщо недоліки не будуть усунені у п’ятиденний строк з дня отримання позивачем ухвали, заява вважатиметься неподаною та буде повернута позивачу.

Копію ухвали направити позивачу.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя: Д. І. Рудаков


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація